SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening Split - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 308

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

34

Waga

70

Wzrost

175

Cel treningowy

Masa (75-80kg)

Staż treningowy na siłowni

Kilka lat ćwiczeń porozrzucane na przestrzeni ostatnich 12 lat

Uprawiane inne sporty

Biegam 5km 1-2x w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Pełna siłownia

Dieta

Obecnie celuję w 2600 kcal, 100-150g białka, 50-75 tłuszcze, 300 węgle

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nic istotnego

Zażywane suplementy

białko sojowe, białko whey, kreatyna mono

Ostatnio przerabiany plan

jak na załączonym obrazku

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 4 serie x10 powtórzeń x55kg (z zapasem), mc 4x15x40 (ledwo), płaska 4x10x50 (ledwo)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 239
Witam. W listopadzie zeszłego roku wróciłem po kilkuletniej przerwie do ćwiczeń na siłowni. Przyrosty siły oraz masy zaczynają zwalniać, w związku z czym chciałbym doszlifować mój obecny plan treningowy. Osobno pracuję nad dalszym usprawnieniem diety.

Zamierzam ćwiczyć z tym planem 6-8 tygodni, po czym będę rotować niektóre ćwiczenia (np. większy nacisk na przód/tył barków), także w tej chwili najbardziej mi zależy na ustaleniu dobrej ilości ćwiczeń/serii/powtórzeń na każdą partię mięśni. Z góry dziękuję za wszelkie rady, sugestie oraz komentarze.

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6926 Napisanych postów 63317 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 787694

Mam pewien problem z tym planem treningowy bo nie za bardzo mogę odnaleźć jakim kluczem się kierowałeś przy układaniu go.

W środę ma nogi, grzbiet i ramiona, we czwartek masz klatkę piersiową barki, we sobotę powtórka z poniedziałku, a niedzielę powtórka z czwartku. Ale plan wydaje się być bez ładu i składu.

Myślisz, że nogi rozbudujesz 4 seriami przysiadów w tygodniu? To zdecydowanie za mało jak dla takiej dużej partii mięśniowej, a dla partii tak małej jak triceps masz 15 serii tygodniowo bezpośrednich ćwiczeń, a jeszcze ten triceps będzie pracował we wszystkich wyciskaniach. Nie powinieneś ramion trenować na każdym treningu siłowym.

Nie masz żadnego ćwiczenia ciężkiego dla mięśnie naramiennych. Masz same unoszenia bokiem, a gdzie jakieś wyciskanie nad głowę?

Dla mnie plan bez ładu i składu. Masz źle dobrane ćwiczenia i kiepską objętość na poszczególne partie mięśniowe.

A patrząc na Twoje wyniki siłowe Tobie nie trzeba specjalnie rozbudowanych planów bo podstawy należy poprawić bo tam obciążenie jest malutkie.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-09-13 14:10:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6373 Napisanych postów 79320 Wiek 42 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774976
Nie bardzo wiem jak podejść do sprawdzenia tego planu treningowego. Najlepiej jakbyś rozpisał to tradycyjnie w formie pisemnej, abyśmy mogli skopiować i ewentualnie zasugerować jakieś zmiany. Ciężko tutaj jednak jest coś sugerować. Raczej bym ułożył plan od początku.

Przede wszystkim, plan treningowy warto jest oprzeć na ćwiczeniach wielostawowych/złożonych i zaczynać plan treningowy właśnie od tych, które angażują w najbliższym stopniu układ nerwowo-mięśniowy. Niekoniecznie trening mięśni brzucha, czy też spacer farmera. Jest to ciekawe ćwiczenie specjalistyczne, ale niekoniecznie w tym momencie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 239
Dzięki za rady! Zmodyfikowałem plan w oparciu o powyższe komentarze, wklejam poniżej.

Środa
płaska 3x10
wyciag z góry szeroko 3x12-15
rozpiętki płaska 3x12-15
wyciąg siedząc 3x8-12
wyciskanie hantelkami nad głowę 3x8-12
bic na wyciągu tyłem 3x8-12
tric ściąganie wyciągu górnego 3x8-12

Czwartek
przysiad 3x10
rumunski MC 3x10
prostowanie nog siedzac 3x12-15
uginanie nog siedzac 3x10
wspięcia na łydkach 4x20
ABS

Sobota
wyciskanie hantelkami na płaskiej 3x10
ściąganie wyciągu górnego podchwytem 10
rozpiętki brama 3x12-15
wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3x10
hantelki na boki 3x12-15
modlitewnik 3x12-15
tric uginanie francuskie na wyciągu dolnym 3x12-15

Niedziela
MC 3x10
wyciskanie nogami na maszynie 3x10
przysiad bułgarski 3x10
uginanie nóg leżąc 3x12-15
wspięcia na łydkach 4x20
ABS
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - różne ćwiczenia co tydzień

Następny temat

Trening Upper Lower - ocena

electro
Polecane artykuły