SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Split - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 154 dni Przeczytanych tematów 132
Witam wszystkich.
Wracam po dłuższej przerwie na siłownię. Jestem po etapie ogólnorozwojowym i potem przez jakiś czas leciałem fbw.

Teraz chodzę 4 dni w tygodniu i o ile przy fbw jakoś łatwo mi szło ułożenie palnu o tyle w splicie mam mały problem

Wrzucę plan i prosiłbym o doradzenie ewentualnie czy cwiecznia połączone są ok.

A

Przysiad sztanga 4 x 8
Prostowanie maszyna 4 x 8
Uginanie leżąc maszyna 3 x 10

Podaciagnie nadchwyt 4 x 8
Wiosłowanie sztanga podchwyt 4 x 8
Przyciągnie wyciągu 3 x 10

Uginanie hantli z rotacja 3 x 12
Uginanie gryf łamany 3 x 12


B

Wyciskanie na płaskiej 4 x 8
Hantle skos dodatni 4 x 8
Rozpietki 3 x 10

Żołnierskie hantlami 4 x 8
Wznosy bokiem 4 x 8
Face pull 3 x 10

Francuskie gryf łamany 3 x 12
Prostowanie wyciąg 3 x 12

C

Suwnica 4 x 8
Wykroki 4 x 8
Uginanie leżąc 3 x 10

Ściągnie wyciągu góra przód 4 x 8
Wislowanie sztanga nadchwyt 4 x 8
Przyciąganie wyciągu 3 x 10


Młotki 3 x 12
Uginanie na maszynie 3 x 12

D

Wyciskanie hantli płasko 4 x 8
Wyciskanie ławka skos 4 x 8
Brama 3 x 10

Zolnierskie sztanga 4 x 8
Wznosy w przód 3 x 8
Face pull 3 x 10

Francuskie hantla 3 x 12
Ściągnie z wyciągu jednorącz 3 x 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Nie napisałeś za wiele o sobie, a to by dało jakiś pogląd na Twoją sytuację treningową.

Zastanawiam się dlaczego akurat taki podział wybrałeś. Masz plecy, nogi, biceps i klatkę, barki, triceps.

Ogólnie sam podział treningowy nie jest zły jednak w takim podziale jak dla mnie ucierpią nogi albo grzbiet.

Trening
A jest całkiem solidny bo masz zarówno na nogi jak i grzbiet podstawowe ćwiczenia. W tym dniu treningowym dołożyłbym jeszcze na brzuch jakieś ćwiczenia na koniec.

Plan B jest w porządku tutaj nie musisz nic zmieniać.

Plan C ja bym tutaj zamiast tego uginania nóg dał formę martwego ciągu czy to rdl czy klasyczny martwy ciąg.

Plan D już bym nie dawał face pull tylko możesz dać więcej serii wyciskania żołnierskiego, a unoszenie przodem zupełnie zbędne ćwiczenie biorąc pod uwagę ile masz wyciskać w planie. Możesz za to dać podciąganie hantli wzdłuż tułowia. I ponownie dołóż coś na brzuch rdzeń.

To takie zmiany kosmetyczne, ale warto je wprowadzić. Do tego dieta zgodna z celami Twojego treningu i śmiało działać.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-11-30 18:43:17

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 154 dni Przeczytanych tematów 132
34 lata
187 wzrostu
Waga obecnie 86kg

Trening rozkladam
Poniedziałek, wtorek
Środa wolne
Czwartek, piątek
Weekend wolny

Miałem długa przerwę, różne zawirowania i z 96kg spadłem na 80kg. Teraz udało się odzyskać 6kg.
Dietę trzymam, bilans dodatni 90% czyste jedzenie, 10% podjem coś żeby nie zwariować :)
Odnośnie brzucha tak, dorzucam do treningu, tak samo jak Łydki, rotuje ćwiczeniami w tygodniu
A jak twoim zdaniem to wygląda objętościowo ? No nie jestem zielony jeśli chodzi o trening, więc wydaje mi się, że nie przesadziłem z ilością serii w tygodniu, ale dorada osoby bardziej doświadczonej zawsze się przyda :)


Zmieniony przez - Patryk Nowiński 89 w dniu 2023-11-30 19:06:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 154 dni Przeczytanych tematów 132
A odnośnie podziału. No trochę mnie to męczyło właśnie czy nogi + plecy to dobre połączenie, tym bardziej, że na nogach muszę trochę się skupić.. genetyka.
Ale nie wiem właśnie jak to inaczej podzielić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie ma opcji, aby połączyć ze sobą nogi i plecy w jednej sesji treningowej. Są to dwie największe partie mięśniowe i osobiście sugeruję przeznaczyć na nie osobną sesję treningową. Co najwyżej, dodać do nich jakieś bardzo małe partie mięśniowe, np. brzuch, łydki. Mając do dyspozycji cztery dni treningowe, bym to rozłożył w następujący sposób:

1. Nogi, łydki.
2. Barki, triceps.
3. Plecy.
4. Klatka, biceps.

Oczywiście, można łączyć inne warianty, ale nie największe partie mięśniowe ze sobą. Po treningu nóg, czy pleców układ nerwowo-mięśniowy będzie wyczerpany

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 154 dni Przeczytanych tematów 132
Myślałem o takim podziale, lecz chciałem partie trenować 2 razy w tygodniu. A wtedy przy takim podziale raz na tydzień jak to seriami rozłożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
To już jak wolisz. Nie jesteśmy w stanie napisać Tobie, co będzie lepszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie pod kątem kształtowania sylwetki. Myślę jednak, że dla większości osób, szczególnie bardziej początkujących takie rozwiązanie, (jak powyżej) będzie optymalne. Ilość serii większa na duże partie mięśniowe, czyli nogi i plecy. Średnia dla klatki piersiowej i barków, a najmniejsza na tricepsów i bicepsów.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Split:_Jaki_trening_dzielony_wybrać_i_dlaczego_-a3428.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 154 dni Przeczytanych tematów 132
A inaczej połączone ćwiczenia?
Np. Nogi, klatka, triceps
Plecy, barki, biceps ?
Czy to wyjdzie korzystniej ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciag - technika

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium