W moim odczuciu zawodniczki Bikini Fitness to najpiękniejsze kobiety na świecie. Wytrenowane i ukształtowane świadomie ciało, z akcentem na atuty kobiecości, plus uroda, wdzięk i niestandardowa osobowość sceniczna, którą udaje się odnaleźć niektórym zawodniczkom, to prawdziwe „Bikini Fitness”. Ponadto doskonale przygotowana prezentacja, która wymaga również konsekwentnej pracy, a także make up i wiele innych czynników, które mogą wpłynąć na ocenę końcową.

Patrząc na Klaudię przychodzi mi do głowy znane od lat powiedzenie „ciężka praca popłaca” - świetny progres we właściwym kierunku. Wchodząc na scenę przyciąga sobą uwagę, doskonale przygotowana od strony sportowej, idealny stopień odtłuszczenia, tonus ciała równy „żelce HARIBO”.

W “postawie przodem”: talia wąska w stosunku do obręczy barkowej. Mięśnie brzucha rysują się nieznacznie, głębiej zaznaczona jest kresa biała, rozcięgno mięśni skośnych zewnętrznych brzucha. Nogi bardzo subtelnie ukształtowane - nierozbudowane, na co chcę zwrócić szczególną uwagę, to nie przypadek, bo nie jest to proste u niewysokich zawodniczek, świadczy to o świadomym treningu i dużych umiejętnościach oraz wiedzy trenera. Jednak należy w dalszym ciągu „pilnować” uda (zwłaszcza górnej części), by nie zwiększać objętości, konsekwentnie kształtując i wypełniając uda mięśniami. W “pozie bokiem” cała sylwetka pięknie wygląda - wąska talia, pośladek, na którym można wyodrębnić pośladkowy średni, naprężacz powięzi szerokiej, na udzie rysuje się pasmo biodrowo-piszczelowe. Tyłem jest bardzo ok, plecy mają kształt trójkąta, poprawny „rysunek pleców”, który zapewne z czasem będzie tylko „gęściej” wypełniony, wąski pas i dobrze uformowane pośladki, które „dobudowałabym” od góry, a „pogłębione” połączenie ud i pośladków wpłynie pozytywnie na wizerunek sylwetki. Prezencja i prezentacja tej zawodniczki na scenie jest interesująca. Klaudia jest trochę wycofana na scenie, nie „męczy” nadmiarem uśmiechu, nie przytłacza dominującą osobowością, ma w sobie tajemnicę, delikatność, piękna twarz wydaje się czasem zawstydzona, co dodaje uroku. Trzecia zawodniczka na Mistrzostwach Europy… Sądzę, że dopiero rozkwita.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Klaudia Stachura

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=EnnUEqBbx2g

https://www.youtube.com/watch?v=eA0s_64H2Co

https://www.youtube.com/watch?v=-hQ0MhpEBtU

Komentarze (0)