Szacuny
0
Napisanych postów
10
Wiek
28 lat
Na forum
3 lata
Przeczytanych tematów
886
Cześć
Obecnie ważę 84 kg przy wzroście 187 cm lat 25. Mam pytanie czy należy przystąpić do redukcji? Na chwilę obecną wchodzę na zero kaloryczne po dodatnim bilansie kalorii. Załączam zdjęcia.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6449
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Ciężko jest niestety ustosunkować się do tego co wkliłeś. Przede wszystkim należy mierzyć obwody ciała co dwa tygodnie rano na czczo i w zależności od ich zmian korygować ilość kalorii w swojej diecie. Jak na 3-3,5 miesiąca budowy masy mięśniowej, to 2 kilogramy masy ciała, 1 centymetr w bicepsie i 2 centymetry w klatce piersiowej to dość niewiele. Nie znamy jednak pomiarów uda, które też ma znaczenie, a zdjęcie jest wykonane w nieprawidłowy sposób. Wydaje mi się, że trochę za mało zwiększałeś ilość kcal na przestrzeni 3 miesięcy.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
35462
Napisanych postów
27490
Wiek
45 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
287679
Oczywiście znacznie lepiej zacząć od redukcji ponieważ tkanki tłuszczowej trochę zalega , przy takim poziomie jaki masz teraz można wejśc oczywiście na nadwyżkę ale nie ma to większego sensu bo zacznie cię wnet podlewać , lepiej stracić teraz np 2 miesiace i dopalić tłusczzu ile się da ,poprawisz też wrażliwość insulinową a to wszystko spowoduje że bedziesz miał lepsze fundamenty do bodania czystej masy . Nie jest dużo do redukowania więc nie powinno to być długie i cięzkie ale jednak warto zredukować najpierw
Szacuny
7106
Napisanych postów
14003
Wiek
34 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
2238097
Tutaj też jestem tego samego zdania co koledzy wyżej wszedłem teraz na redukcję nawet nie czekał na tym zerze kalorycznym no chyba że jesteś na swoim zerze kalorycznym a deficyt generujesz aktywnością czyli dodajesz cardio wtedy to ma jakiś sens ale czekanie na zerowym bilansie po prostu nie ma za bardzo sensu bo będziesz tylko marnował swój czas i czekał na nic tak naprawdę niby można by było się przyczepić do tego że takim zabiegiem utwardzasz sobie sylwetkę i pomagasz ciało przyzwyczaić się do nowo zdobytej masy mięśniowej żeby ona zaraz nie leciała na redukcji. Ale myślę że nie ma to najmniejszego sensu przynajmniej w twoim przypadku ponieważ tej masy mięśniowej też nie ma jakichś ogromnych ilości więc tutaj lekki deficyt plus trzy jednostki cardio po 30 minut i obserwowanie co się dzieje
Szacuny
29759
Napisanych postów
27260
Wiek
34 lat
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
384639
zdecydowanie teraz kwalifikujesz się do wejścia w etap redukcji, trochę Cię podlało na tym dodatnim bilansie, dlatego najlepszym wyjściem w sytuacji gdy pracujesz nad sylwetką jest przeprowadzenie redukcji, bo dalsza masa skutkowałaby przybywaniem większej ilości masy tłuszczowej niż mięśniowej, im z niższego poziomu tkanki tłuszczowej zaczniemy redukcję tym więcej masy mięśniowej, a mniej masy tłuszczoej będzie nam przybywało, bo aktualnie nabudowałbyś tłuszczu, któy i tak trzeba zredukować, co finalnie skutkowałoby tym, że tylko straciłbyś czas
Szacuny
2516
Napisanych postów
8350
Wiek
35 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
100416
Tak jak pisali chłopaki wyżej, wejdź sobie na redukcję, szybko sprawnie 8-12 tygodni i wtedy można wchodzić w okres masowy ponownie, apetyt się polepszy i co najważniejsze wrażliwość insulinowa będzie na bardzo dobry poziomie aby "upchać" węglowodany jtam gdzie trzeba, takie okresy masowe.po redukcji to piękna sprawa
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6449
Napisanych postów
79271
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774631
Poziom tkanki tłuszczowej nie jest wystarczająco niski, aby budować dobrej jakości mięśnie. W tym celu należy zejść z nim nisko. Z reguły około 12-13 procent, gdy widać mięśnie brzucha, lub przynajmniej ich zarys wystarczy. Już 15 procent powinno sugerować nam konieczność redukcji. U Ciebie jest bliżej 20 procent niż 15. W takiej sytuacji jak najbardziej warto skupić się na redukcji tkanki tłuszczowej. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Wiek
28 lat
Na forum
3 lata
Przeczytanych tematów
886
Obecnie sytuacja wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Myślałem żeby trzymać deficyt do końca roku. Od stycznia na chwilę zero.kaloryczne potem może lekka nadwyżka? Wiem,że nie waga jest wyznacznikiem tylko wygląd ale w tym momencie waga oscyluje mniej więcej w 80kg. Nie chciał bym schodzić niżej bo kiedyś z takiego pułapu startowalem. Proszę o opinie.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
35462
Napisanych postów
27490
Wiek
45 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
287679
Cześć . Zmiany oczywiście widoczne porównując do zdjęć wcześniejszych więc można powiedzieć co miałeś zrobić to zrobiłeś i tutaj dobrze kombinujesz aby pociągnąć do świąt deficyt i tu też podkręciłbym cardio lub dołożył większą ilość treningów żeby wycisnąć ile się da na sam koniec. Następnie możesz próbować coś nadbudować ale nie zaczynaj od jakiejś większej nadwyżki tylko posiedź sobie na nowo wyliczonym zerze kalorycznym bo może się okazać że już wtedy zacznie się coś dziać A jak dasz za dużą nadwyżkę na starcie to możecie podlać