Skoro TGU sprawia Ci taki kłopot, to daj je na początek - jako najtrudniejsze technicznie ćwiczenie. Przy Twoich 80kg takie TGU z 16 nie powinno Ci sprawiać problemów. Popróbuj TGU bez obciążenia, albo z czymś lżejszym niż 16kg żeliwa..
- 10 wymachów ponad wysokość oczu
- 10 nadrzutów z podrzutem
- 10 front przysiadów z kettlą w łapach
zmiana ręki
po angielsku odpowiednio:
high pull
clean & jerk - c&j
front squat - fr sq
Dałbym odwrotnie:
C&J
FR SQ
HIGH PULL - to bankowo na koniec! dwa pierwsze jak wolisz, to zamień..
Wyszłaby kolejność:
- ramiona (właściwie lockout) + nogi (w końcu to PODRZUT)
- nogi (przód ud)
- nogi (zależnie od techniki - tył/przód ud, trochę plecy - obłe i okolice)
Co do drążka i floor press - dałbym to przed obwodówkę, bo ona jest technicznie łątwa, a za to dosyć kondycyjna.
Brzuch - zwisy na drążku przy podciąganiu kolan dobrze Ci zrobiąna koniec treningu.. zwłaszcza po jerkach!
Łydki - mogą być na koniec.. ale wspięcia z obciążeniem powodują kompresję kręgosłupa - więc w diabły idą zwisy na drążku.
Więc:
TGU
drążek i floor press
obwodówka
najpierw łydki z obciążeniem, a na koniec brzuch..
Swojego czasu (kiedyś) - robiłem
podciąganie na drążku na koniec treningu ibyłem zadowolony. Teraz idzie mi kiepsko, więc robię to na świeżo - na początku..
Taka moja koncepcja która nikomu nie musi odpowiadać..
Wszedłem do tego tematu dlatego że zauważyłem magiczne słowo - odważnik :)
Powodzenia!
Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-01-05 21:20:41