SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wazzup1988 dziennik zmagań piwnicznych maści wszelakiej

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Mi generalnie pasi tylko bałaganowate to takie, i dlatego proszę aby ktoś mądrzejszy rzucił okiem celem oceny & sugestii

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
czemu fronty robisz w obwodzie?

to wstawanie tureckie sobie na filmiku zobaczyłem...nie boisz się ze po obwodach łapy możesz mieć troszke zmęczony przez co łątwiej Ci bedzie wyłapać od kettla strzała na twarz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Bo mi Cokta taki plan podsunął na początek (tylko z rwaniem jeszcze, a na to ciągle za wcześnie), i z niego skorzystałem bo wydał się spoko
Generalnie nie jestem fanem obwodów, ale przed ułożeniem czegoś innego chcę zgłębić więcej teorii, a że na to czasu nie ma to i cisnę ten jak na razie.

Przyznam że nie mam zbyt łap zmęczonych w tym momencie treningu, dopiero pod koniec przedramiona są już mocno spompowane, ale spokojnie dają sobie radę (generalnie chwyt bardzo się poprawił). Bardziej dół pleców jest zmordowany zaraz po obwodach, ale odpoczywa przy ćw na klatkę

Edit:
Tu masz link:
http://kbforum.dragondoor.com/kettlebells-strength-conditioning-forum/149121-deep-six-kettlebell-workout-variation-practice-all-6-basic-rkc-exercises-together.html

Edit2:
Wiem że w tej modyfikacji rozbili C&J na C i P, ale za Pavlem robię to pierwsze

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-01-04 22:06:41

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jak z łapami jest wszystko OK,to dobrze. Zapytalem bo ćwiczenie na nieco cięższych kettlach wydaje się być dość ryzykownym jeśli łapy nie są na "świeżości".
A co do frontów... oryginalych linkow się nie zmienia(jeśli chcesz sprawdzić jakie dają rezultaty). Zmieniasz dopiero gdy poznasz trening "dogłębnie" i wiesz na jakie modyfikacje możesz sobie pozwolić
Ja osobiscie fronty dołączyłbym do normalnego statycznego treningu,a rwanie możesz zacząc próbować,w końcu kiedys techniki trzeba się zacząć uczyć

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Cięższych kettli tak prędko się nie dorobię, więc z tym luz

Co do poznania treningu - nauczył mnie najbardziej podstawowych ruchów, i taka myślę była jego idea.
Z rwaniem boję się żeby nie fiknąć do tyłu, ew kulą upuszczoną czegoś nie rozpiżdżyć, jeszcze chyba nie ten level na to ćwiczenie ale niedługo oczywiście je wprowadzę

Plan po przebudowie oprze się o bułgary, drążek & dipsy, izolowane zostawię tak jak i brzuch, tylko teraz rozkminka jak tu i jakie machanie dobrze by wpleść

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-01-05 14:58:04

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10918
Ciekawe, ciekaw czekam aż wrzucisz planik.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro TGU sprawia Ci taki kłopot, to daj je na początek - jako najtrudniejsze technicznie ćwiczenie. Przy Twoich 80kg takie TGU z 16 nie powinno Ci sprawiać problemów. Popróbuj TGU bez obciążenia, albo z czymś lżejszym niż 16kg żeliwa..


- 10 wymachów ponad wysokość oczu
- 10 nadrzutów z podrzutem
- 10 front przysiadów z kettlą w łapach
zmiana ręki


po angielsku odpowiednio:
high pull
clean & jerk - c&j
front squat - fr sq

Dałbym odwrotnie:
C&J
FR SQ
HIGH PULL - to bankowo na koniec! dwa pierwsze jak wolisz, to zamień..

Wyszłaby kolejność:
- ramiona (właściwie lockout) + nogi (w końcu to PODRZUT)
- nogi (przód ud)
- nogi (zależnie od techniki - tył/przód ud, trochę plecy - obłe i okolice)

Co do drążka i floor press - dałbym to przed obwodówkę, bo ona jest technicznie łątwa, a za to dosyć kondycyjna.

Brzuch - zwisy na drążku przy podciąganiu kolan dobrze Ci zrobiąna koniec treningu.. zwłaszcza po jerkach!
Łydki - mogą być na koniec.. ale wspięcia z obciążeniem powodują kompresję kręgosłupa - więc w diabły idą zwisy na drążku.

Więc:

TGU
drążek i floor press
obwodówka
najpierw łydki z obciążeniem, a na koniec brzuch..

Swojego czasu (kiedyś) - robiłem podciąganie na drążku na koniec treningu ibyłem zadowolony. Teraz idzie mi kiepsko, więc robię to na świeżo - na początku..

Taka moja koncepcja która nikomu nie musi odpowiadać..

Wszedłem do tego tematu dlatego że zauważyłem magiczne słowo - odważnik :)

Powodzenia!

Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-01-05 21:20:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Dziękuję!

Właśnie TGU bez ciężaru próbowałem już sporo razy, w miarę opanowałem ruch, i to też się przyczyniło do ostatniej próby

Dopytam na wstępie o dwie sprawy:
- ramiona (właściwie lockout) - co znaczy lockout ?
- jeśli w związku z wspomnianą przez Ciebie kwestią kompresji kręgosłupa zachowam dotychczasową kolejność, tzn łydki będą przedostatnie a brzuch na końcu, to efekt dekompresji zostanie należycie osiągnięty (domyślam się że tak) ? I jak tu lepiej ułożyć, może najpierw skosy unoszeniami bocznymi a potem proste unoszeniem kolan ? Dodam, że zaraz pod treningu w ramach rozciągania wiszę sobie na drążku przynajmniej pół minuty

Co do planu, to pisałem też że chcę fronty zastąpić bułgarami a floor press dipsami.
Co zatem byś myślał o takim zestawie:

- TGU
- drążek
- dipsy
- obwodówka: prawą c&j, bułgary, high pull, zamiana ręki, lewą to samo
(tu pytanie: czy bułgary robić obiema nogami dwa razy w ciągu jednego obwodu, czy może przy machaniu prawą zrobić tylko bułgary prawą nogą i analogicznie lewą przy machaniu lewą ?)
- łydki
- brzuch (ponawiam pytanie o kolejność ćw.)

pompki tygryski raczej wywalę z racji dipsów
ujdzie to to ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-01-06 12:10:42

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-01-06 12:13:00

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
TGU rozumiem ma byc skrótem od Turkish Getting Up? Jeśli tak to włanie widziałem dwa różne filmiki z tego ćwiczenia...ciekawy który opisuje to ćwiczenie... bo wcześniej wpisując wstawanie tureckie pokazywało mi tylko jeden rodzaj filmiku...

poza tym panteon myslisz pojęcia.
high pull to zupełnie inne ćwiczenie niż opisuje je wazzup.
Wymachy do okolic oczu to swing. High pulla z kettlami było by dość ciężko zrobić...

a swingi przed clean & jerk moga być dobre na rozgrzewkę i takiego zamysłu nie uważam za złego.

i właśnie ćwiczenia dynamiczne z kettlami które są bardziej techniczne od statycznych dałbym na początek,z racji iż łatwiej tam o błąd. A będą zmęczonym po ćwiczeniach statycznych o te błędy było by znacznie łatwiej.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Queblo, myślę że tu jest prawidłowo:



Przyznam że i ja widziałbym obwodówkę na początku, ale ciekaw jestem odpowiedz Panteona

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST do sprawdzenia

Następny temat

Trening-prosze o pomoc

Wiecej