SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciąg sogi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 254 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2368
Wie morze ktoś czy wykonywanie !!prawidłowo!! martwego ciśgu morze spowodować jakiś uraz kregosłupa lub zachamować wzrost u szesnastolatka???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6709
Sorry za odświeżanie, ale dzisiaj zabrałem się 1 raz za mc, na początku w sumie było zarzucone 25+30+20+2= 77kg machnąłem 10 razy ale za 8 razem ... okolice krzyża zaczęły dawać złe znaki, i musiałem spuścić na 2 następne serie 20kg... Czy ból w tych okolicach to oznaka złej techniki?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3514 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38849
Prawidlowe wykonywanie cwiczen raczej nie moze byc powodem kontuzji nawet u 16sto latka zaloz przedewsztskim pas. Pozatym mysle ze nie robisz az takim ciezarem ze moglo by Ci sie cos stac z kregoslupem. Wiec smialo :)A co do hamowania wzrostu to nie sadze aby martwy ciag mial jakis wielki wplyw na to.

W każdy dzień oraz nocą
j**ać barwę niebieską

MO Faya.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3039 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39674
martwy ciag moze spowodowac jakis uraz nietylko u poczatkujacego ale wlasnie poczatkujacy jest najbardziej narazony na jakies uszkodzenie,wiec polecam zamiast martwego ciagu dzien dobry-(to takie cwiczenie jakbys niewiedzial)a jak juz twoje prostowniki nabiora troche wprawy to mozesz sie przezucic na martwy ciag.

Skoro Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?

Wielu musi się bać ten, kogo wielu się boi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Silownia i hamowanie wzrostu, jedno z drugim nie ma nic wspolnego.Urazu kregoslupa mozesz doznac nie tylko przy mc, jesli zachowasz odpowiednia technike i nie bd przesadzal z ciezarami to nic ci sie nie stanie, a pas zbedny.
bednar1989
rozwnie dobrze moze doznac urazu przy "dzien dobry"
ja preferuje mc i przysiad od samego poczatku a nie unikac podstawowych cwiczen, silownia nie jest dla "ciot".

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3237
Bery89

BRAWO! tak trzymac!

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Owszem - poprawnie wykonany przysiad czy MC nie prowadzi do kontuzji, a wręcz odwrontnie - wzmacnia wiele mięsni.

Każde ćwiczenie, wykonywane źle, bez techniki itd może wywołać kontuzję.

MC jest cięzkim ćwiczeniem i często ludzie po prostu tak sobie to tłumaczą - "można mieć kontuzję".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1542 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29694
Soga to ty nikomu nie dasz ....

....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 345 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3956
Noo bery to poleciałes po bandzie..:)

...więc tak... ciota to moje drugie imie... i dbam o siebie gorzej jak baba... w ogóle taka panienka ze mnie, i mam pytanie...

nie robiłem MC ponieważ się bałem o kręgosłup, i tu nasów się pytanie, robić MC, czy dzień dobry (na minimalnym ciężarze, bo nie zapominajmy przecierz, że jestem ciotą:P)
tak aby tylko wzmocnić prostowniki, i aby przygotować je na przyszłościowe potężne ciężary...?

Zmieniony przez - M@rian1518 w dniu 2008-05-20 18:36:00

"...Ambicja spotyka się z uznaniem i zachwytem, wyrzeczenia są tutaj jedynym zgrzytem..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Dzień dobry tak samo może być kontuzjogenne, z tym, że po prostu uniemożliwia nałożenie dużego ciężaru na sztangę. Rób to ćwiczenie zginając też nogi w kolanach, żeby nie angażować tak dwugłowych ud( i tak będą pracować i tak ).

...A MC możesz śmiało robić w tym wieku na zasadzie mniejszy ciężar więcej powtórzeń - cała filozofia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 326 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3237
Rafał_B

"Rób to ćwiczenie zginając też nogi w kolanach, żeby nie angażować tak dwugłowych ud( i tak będą pracować i tak ). "

a jak niby mialby inaczej robic?chyba nie na prostych nogach!?
(to samo dotyczy mc na "prostych" nogach)

"...A MC możesz śmiało robić w tym wieku na zasadzie mniejszy ciężar więcej powtórzeń - cała filozofia "

wieksza liczba powtorzen tylko niepotrzebnie wydluzy serie,a wtedy o kontuzje bardzo latwo,a zastosowanie smiesznego ciezaru nawet utrudni utrzymanie prawidlowej formy.jego cialo ma "czuc",ktore miesnie pracuja,stabilizuja.
(sam pamietam,jak kumpel nie mogl zajarzyc prawidlowej formy rdl,bo robil samym gryfem-zalozylismy 60kg...i bylo o niebo lepiej!).

pozdrawiam.

PS.
powolny wzrost obciazen przy zachowaniu prawidlowej techniki,czyli zachowanie zdrowego rozsadku-ot cala filozofia.

apropos techniki,warto skorzystac z topowego instruktazu:
oto sam coach Mark Rippetoe:

http://www.crossfit.com/cf-info/excercise.html (wybieramy dzial:power lifts,a w nim znajdziemy m.in.8 filmikow o MC,z seminarium)

to na dobry poczatek...a kto ma mozliwosc-goraco polecam jego ksiazke:

http://www.amazon.com/Starting-Strength-2nd-Mark-Rippetoe/dp/0976805421/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1211311716&sr=8-1





Zmieniony przez - ulubieniec w dniu 2008-05-20 21:31:48

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zakwasy a trening

Następny temat

trening na mase superserie

WHEY premium