Krzysztof Wierzbicki to z pewnością jeden z najlepszych trójboistów siłowych z Polski. Po raz kolejny udowodnił swoją siłę i moc w ostatni weekend podczas Three Nations Powerlifting Open. Ten niezwykle utalentowany sportowiec ma na swoim koncie kilka sukcesów. Jest wielokrotnym zwycięzcą Mistrzostw Świata IPF. W 2017 roku brał udział w World Games i ustanowił rekord świata w tej federacji podnosząc 420 kg. W zeszłym roku z kolei, nieoficjalnie pobił rekord w tzw. raw deadlift podnosząc 432,5 kg podczas Deadlift Challenge III w Czechach. Ponadto jest rekordzistą świata w zakresie martwego ciągu zarówno w kategorii wagowej 93 kg, jak i 105 kg.

Tak jak wspomnieliśmy, w miniony weekend Krzysztof Wierzbicki aka “Mr. Deadlift” wziął udział w zawodach w Niemczech. Wypadł naprawdę świetnie! Zrobił przysiad z wagą 677,4 funta (305 kg) i wyciskanie na ławce 419,8 funta (190 kg). Jednak najlepiej udał mu się martwy ciąg. Krzysztof podniósł 881,8 funtów (400 kg) w tak zwanym raw deadlift. Należy wspomnieć, że waży on tylko 94 kg, więc podniósł ponad czterokrotną masę swojego ciała. Tym bardziej należą mu się wielkie gratulacje. Czekamy na kolejne sukcesy!

Komentarze (7)
mytant

Krzychu silny sku*wysyn ;) miał tu kilka lat temu swój dziennik treningowy o ile dobrze pamiętam. Wtedy już jakoś szarpał 300kg+ i tak przeczuwałem, że jak będzie w tym trwał to zajdzie daleko;)

1
lodzianin1

Powera ma kawał dobrej roboty

1
krzych666

Mega kozak

0
anubis84

Żeby podwójną swą wagę wziąć to już jest fajnie

0
domosos

Kurde siła jest wielka.

0
avo 21

No przekozak nachwytem jeszcze.

0
skorupski

Kurcze jak ja bym miał taki przelicznik to 400 kg bym targał.

0