SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYJŚĆ Z CIĘŻKIEJ NERWICY I DEPRESJI: MÓJ DZIENNIK

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
DZIEN 12
cos tam zjadlem, bylem na meczu, na grilu na dzialce, poczytalem synkowi na dobranoc, spokojnie jeszcze kiedys po treningu walniemy drzemke razem

POZYTYWY: Po piatkowych atakach paniki w domu, mowie do zony, idziemy na mecz a jak dostane ataku paniki to dostane, nie panikuj przejdzie. Nie dostalem, bylo ok, przezylem, ja sie niczego tam przeciez nie boje bo nie ma sie czego bac, tylko moja glowa moze sobie cos ubzdurala.

DZIEN 13
Do pracy chodze, jeszcze kilka mieisecy temu bylbym juz na zwolnieniu, co i tak nie polepsza stanu, tak wiec do pracy bede chodzil, najwyzej mnie wyniosa :D

Poćwiczyłem, wieczorem dam jakis spacer moze jakos to uruchomi llekko autonomiczny uklad nerwowy

Jak na 8 miesiecy zycia na innym swiecie i cwiczenia malo co jakies miesnie jeszcze sa






Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-04 19:21:08
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Tak czytam to Ci szczerze wspolczuje, zastanawiam sie jaki jest u Ciebie poziom kortyzolu przy zyciu w takim stresie, dalbys rade zrobic sobie takie badania, co do formy masz racje jak na takie problemy jest dobra
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
jak gdzies tam pisalem, zycie jest niesprawiedliwe, ale trzeba sie z tym pogodzic i wychodzic z tego dalej I WILL BE HEALTHY AGAIN OR I WILL DIE TRYING. Kortyzol moze zbadam, na pewno testo, prolaktyne

oboz koncetracyjny tez najsilniesi przezyli, wojny tez i jeszcze o tym opowiadali, albo ksiazki pisali

DZIEN 14
cos tam nawet pospalem, cos zjadlem i ruszylem na mecz. Nie wiem skad mam sile chodzic po swiecie z podniesiona glowa, ale mam. Na meczu strzelilem w ostaniej minucie bramke i dzieki temu byl remis. Jakos nawet mi sie po meczu uklad trawienny odblokowal i zjadlem z 7 nalesnikow. Pozniej chcialem odpoczac ale glowa zaczynala wkrecac (tak wkrecac bo nie ma to nic wspolnego z prawda) to ogarnolem ogrodek i polatalem z synkiem. Nawet mam ochote na kolacje przed ktora pojde na krotki spacer

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."





Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-05 20:26:48
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kris4real
BPL-G
tu oprócz zmiany podejścia prawidłowa terapia byłaby wskazana , warto wybrać się właśnie na takową do osteopaty


o tym nie myslalem, juz poczytalem i brzmi zachecajaco, dzieki!


spoko , jak chcesz to daj znać skąd jesteś (tu czy na priv) może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
BPL-G
kris4real
BPL-G
tu oprócz zmiany podejścia prawidłowa terapia byłaby wskazana , warto wybrać się właśnie na takową do osteopaty


o tym nie myslalem, juz poczytalem i brzmi zachecajaco, dzieki!


spoko , jak chcesz to daj znać skąd jesteś (tu czy na priv) może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego


ok napisze na priv

DZIEN 15
Po ostatnim koszmarze dzis spotkalo mnie cos nieoczekiwanego:

wyjscie z wyrka, lęk czy nie lęk ale mówie jade na mecz i na basen. Na meczu napiecie rosnie, ale co tam widze starych znajomych to ide z nimi pogadac. Troche mnie obserwuja, bo pewno nie raz wyczuli ze cos ze mna nie tak jak kiedys, ale mam to gdzies, ide gadam i zartowac zaczolem, ponabilame sie troche z nich jak za starych czasow, po dluzszych rozmowach czuje ze lek zaczyna slabnac, po meczu jade na basen, posiedzialem w jacuzzi i pojechalem na obiad do rodziny, juz na wejsciu czulem sie jakos zadziwiajaco dobrze, gadalem normalnie, nagle przeszly mnie ciarki i lęk i napiecie mnie opuscily, nie czulem sie tak od dawna, od 8 miesiecy w sumie 2 razy (1 puscilo mnie wszystko na psychoterapii, a raz na zebraniu), ale pozniej wracalo zawsze przy podobnych trygerach. Poszedlem na spacer z malym, nie czulem sie zmeczony, ani nakrecony, czulem sie po prostu normalnie. Wiem, ze to jeszcze nie trwale uczucie i zanim moj organizm wyluzuje na dobre to pewno jeszcze nie jedna gorka ale tu moja glowa sobie moze przeczytac ze nie ma sie czego bac, ze potrafi odpuscic i moze odpusci kiedys na caly czas.





Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-06 21:25:35

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-06 21:27:02
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
PRZEMYŚLENIE fajnie, ze doszedłem co ciagnie mnie w dół, nie na sam dół (tu tez wiem co ale nie jestem gotów jeszcze o tym pisać).

Wiadomo, ze czlowiek w depresji błednie mysli ze do niczego sie nie nadaje, no bo jak mozna sie do niczego nie nadawac, przeciez cwicze, pracuje, mam 2 fakultety, no ale taka to przypadlosc, ze glowa błednie mysli, ze tak jest. No i po to jest psychoterapia i rozmowy z samym sobą, zeby pokazac mózgowi, ze to nieprawda. No ale jak dookola sa ludzie, co dosyć czesto przypominaja Ci i gadaja glupoty takie jak "wiesz jaki ty jestes nieogarniety, z ciebie to taki łosiu, masz słabą psychę, z Ciebie to taka sierota i czasami palna do niczego sie nie nadajesz", to naprawde w depresji trzeba duzo energii i rozmów z własną glowa zeby do konca nie zwariowac i uwierzyć, ze to nie prawda (czasami zajmuje to kilka dni, czasami kilka godzin, niektórzy pewnie sie poddaja i w to wierza, no ale zeby wyjscz tego glowa musi kiedys wierzyc w prawde czyli w swoja pewnosc siebie i pewnosc ze jest sie wartosciowym czlowiekiem i mozna gdzies wsadzic komentarze innych bo wtedy odkreca sie to momentalnie, jak ktos Ci mowi "nie nadajesz sie", to ty mu mowisz albo na glos albo w myslach spadaj babolu, nadaje sie i dobrze o tym wiem)

No bo jak mam slaba psyche jak wstaję codziennie i ide do roboty gdzie innych moze juz by tu nie bylo (oczywiscie moze sa bledy w wychowaniu, moze lekko genetyka), jak moge byc sierota jak mam rodziców, jak jestem nieogarniety, jak w pracy robie wszystko to co robilem, a do tego angazuje sie w rzeczy poza praca i wychodza mi dobrze, jak moge byc losiem jak nie jestem zwierzęciem i jak moge byc losiem (czytaj glupi) jak 2 dyplomy ukonczylem z ocena bardzo dobrą. No ale niestety są blisko mnie osoby, które nie rozumieją, ze takimi komentarzami ciągnął mnie w dól, i zauwazylem, ze komentarze obcych które sa sporadyczne (np nabijanie sie na pilce bo wiadomo gram gorzej niz kiedys, ale to juz mam gdizes) juz mnie nie ruszaja, to nadal jak slysze to od osob bliskich to jade w dół. Do tego mam wrazenie, ze te osoby wręcz cieszą sie z tego, ze mogą mi wytknac cos co zrobilem żle, a sa to naprawde blache sprawy, no ale jak po tym idzie komentarz to glowa chce analizowac. Gdyby zaczeli dostrzegac we mnie plusy, których jest mnóstwo, na pewno wychodizlbym z tego szybciej, ale jak być może do nich mowili tak ich rodzice, do ich rodziów moze ich rodzice, to nie znaja innej optymistyczniejszej opcji.

I co teraz moge zrobic, ano moge chodzic na psychoterapie kilka razy w tygodniu i placic za to zeby psychoterapeutka wbijala do mojej glowy prawde czyli to ze nadaje sie do wielu rzeczy a jak do jakis sie nie nadaje to jest ok, płacąc oczywiscie za kazda wizytę, albo sprobowac przemowic glowie ze te komentarze sa niby w formie zartu, albo musze sam problem rozwiązać. (Dlatego tez wiekszosc ludzi co wierzy w lekarza na wizycie czuje sie lepiej, lekarz powie, ze bedzie dobrze, mózg sie cieszy, jedziemy do domu zadowoleni, ale pozniej wracaja trygery i znowu jest tak samo, wczesniej o tym nie myslalem, ale moze dlatego tyle starszych osob chodzi sobie do lekarza ogolnego, najczesciej do takiego. co lubi powiedziec cos optymistycznego)

No i wiadomo ze jak chce kroczyc po swiecie dumny i zadowolony z bycia soba to problem rozwiazac musze, bez wzgledu na to jak sie czuje. Bo tu pisząc czuje ulgę czyli rozwiązuje problem 2 bo glowa czytajac to zaczyna wierzyc ze naprawde to co ktos mi powiedzial nie ma nic wspolnego z prawda, ale nie moge zapomniec o problemie 1, który to uczucie w którym nadal troche tkwie spowodował. Dlatego sprawy psychiki wracaja, bo tabletki rozwiazuja problem 2 (depresja) zapominajac o problemie 1, ktory jak wroci przy lekkim przeciązeniu ukladu nerwowego to wroci tez depresja, nerwica, czy jak to sobie tam nazwali. Tak u mnie wracala wlasnie 4 razy juz mimo leków.

W zwiazku z tym ze riposty juz nie dzialaja, a pewno nakrecaja tez przeciwnika (chociaz mowilem kilka razy grzecznie ze nie zycze sobie takich komenatrzy), jedynym rozwiazaniem jest niezle sie wku.... i moze ktos zapamieta ze takie komentarze moze sobie rano mówic do wlasnego lustra, bo ja sobie ich po prostu nie zycze, albo narazie odciac sie na moment od nich i powiedziec, ze sie odcinam bo nie zycze sobie takich komentarzy i tyle i tak własnie zrobię

niech moc bedzie ze mna






Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-07 12:54:36

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-07 13:28:57
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kris4real
BPL-G
kris4real
BPL-G
tu oprócz zmiany podejścia prawidłowa terapia byłaby wskazana , warto wybrać się właśnie na takową do osteopaty


o tym nie myslalem, juz poczytalem i brzmi zachecajaco, dzieki!


spoko , jak chcesz to daj znać skąd jesteś (tu czy na priv) może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego


ok napisze na priv



wysłałem namiary w wiadomości prywatnej , daj znać po wizycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
KONFLIKTY WEWNĘTRZNE:

mysle, ze wazna rzeczą w wyjsciu z objawów jest rozwiązanie wlasnych konfliktów wewnetrznych. Co to jest konflik wewnetrzny:

np
- twoja rodzina ma super biznes, jest przedsiebiorcza, w domu jest duza presja na pieniadze, a Ty w pozniejszym zyciu nie dajesz sobie rady z prowadzeniem biznesu, nie jestes taki jaka ojciec i zaczynasz bic sie z myslami, ze nie nadajesz sie do biznesu, ale walczysz, nadal sie nie nadajesz az w koncu zajezdzasz stresem uklad nerwowy i dostajesz lekow bo presja rodziny i sposobu jak rodzice chcieli Cie zaprogramowac jest za duza, pozniej taka osoba wybucha, i nie daj boze dostaje nerwicy, pozniej depresji i zaczyna sie leczenie
- wychowales sie w rodzinie katolickiej w dobrej rodzinie, a teraz masz nieudany zwiazek i walczysz z tym czy zostac z zona czy nie. Jak jest dobrze, to jestes zadowolony, jak jest gorzej to uruchamia sie w Tobie osoba z dziecinstwa, która podpowiada Ci ze to nie jest model zwiazku w którym mozesz zyc. Chcesz odejsc ale nie mozesz bo przeciez od malego miales wpojone ze zwiazek jest na dobre i na zle. To prowadzi do konfliktu i ogromnego stresu wewnętrznego (Nie maja go np osoby, ktorych rodzice sie rozwiedli i są szczesliwi na nowo, wtedy takie osoby nie boja sie rozwodu, dlatego czasam osoby co maja problemy z depresja/nerwica dziwia sie ze np kowalski po 3 rozwodach jest a chodzi usmiechniety, ano chodzi bo rozwod nigdy go nie przerazal tak jak kogos innego)
- przyklad jaki ostanio zaobserwowalem - rodzina lekarzy, maja 2 dzieci, 1 dziecko zostanie lekarzem (kochaja je ponad zycie, łąduja w nie pieniadze), a 2 nie zostalo. I co na to rodzice, maja konflikt bo cale zycie patrzyli na male dizecko jako na przyszlego lekarza, a teraz nie potrafia sie pogodzic, ze ta osoba pracuje ficzycznie, wrecz odsuwaja sie od niego, nie widzac ze, aby byc szczesliwym i szanowac swoje dziecko musza po prostu sami przemienic swoje wyobrazenia na temat syna (oczywiscie przemienic to nie znaczy powiedziec sobie raz ok nie bedzie tym mechanikiem, przemienianie to zmudna praca, ale w koncu da sie mozg przekonac jak sie bardoz chce, ze ten mechanik to tez wartosciowe dziecko)

A dlaczego niektorzy konflikty maja i zyja a inni sie poddaja. No bo kazdy ma inny system nerwowy i jedna zona alkoholika nigdy nie dostanie nerwicy, depresji czy jak to tam zwali (bo np jest silna genetycznie, albo pogodizla sie z tym naprawde wewnetrznie i ma to w d......)

Wezmy pod uwage slawne osoby, ktore depresje mialy i ludize sie dziwia ze ja maja nadal jak maja tyle kasy itd, jak np Justyna Kowalczyk itd, np sportowiec byl wychowany w rodzinie gdzie dzieci i rodzina byly najwazniejsze a pieniadze nie, a przez sport o tym zapomnieli maja teraz 40 lat i ani przyjaciol ani dzeci, wracaja po karierze do wybudowanego domu w swoich okolicach ale juz nic ich nie cieszy, zaczyna sie rozmyslanie po co ja to wszytsko robilem, zaczynaja sie drogie wakacje zebu uciec, po jakims czasie to nie pomaga, no i dopada takich ludzi albo alkoholizm albo depresja

Jak rozwiazac konflikt:
niby proste a zarazem nie proste. 1 mozna odejsc od zony, z pracy, od rodzicow, albo mozna przewartosciowac swoj system, ktory zostal wpojony w Twoja glowe (nie jest to latwe no bo jak przekonac kogos z PISu ze PO ma racje, jak on w PISowkiej rodzinie byl wychowany, mysle tez, ze dlatego uchodzcy jada czesto po lepsze zycie ale maja tak mocny konflikt wewnetrzny ze nie potrafia zyc jak my i stad sa werbowani i są zamachy)

ja juz wiem co moje konflikty powoduje i mam nadzieje ze wiem jak je rozwiazac, a czy to pomoze mi z tego wyjsc, zycie pokaze. Rozwiazanie oczywicie nie oznacza ze bede odrazu spal itd ale zlikiduje to ogromny stres jaki one powoduja, a to z czasem pomoze organizmowi sie wyluzowac. Najgorsze co jednak oze byc to nie pracowac nad soba i konfliktu nie rozwiazywac, bo wtedy na pewno sie z tego nie wyjdzie, a jak wyjdize to szybciutko to wszytsko wroci przy jakims wiekszym stresie)




Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-08 10:58:22
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
pogralem wczoraj w pilke, coraz czesciej udaje mi sie przerwac bledne koło lękowe i myslowe co mnie cieszy, bo tylko wtedy uklad nerwowy zaczyna odpoczywac. No i moze moja głowa w koncu coraz bardziej rozumie, ze z nią jest wszystko wporzadku, mam poprostu zajechany układ nerwowy i tyle, jak układ przywspolczulny zacznie przejmować kontrole wszystko zacznie wracać do normy, kortyzol spadnie, reakcja walcz i uciekaj zacznie gasnąć, hormony sie uregulują

nawet szczerze sie pogodzilem, ze mój wyglad schodzi teraz na dalsze miejsce, a bylo to trudne i zapewne bardzo stresujace w moich objawach bo mialem przeciez forme zycia, ale dzis ona juz nie jest najwaznijesza, liczy sie rodzina i powrót do zdrowia








Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-05-10 10:23:37
2

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kris4real
mam poprostu zajechany układ nerwowy i tyle, jak układ przywspolczulny zacznie przejmować kontrole wszystko zacznie wracać do normy, kortyzol spadnie, reakcja walcz i uciekaj zacznie gasnąć, hormony sie uregulują

nawet szczerze sie pogodzilem, ze mój wyglad schodzi teraz na dalsze miejsce, a bylo to trudne i zapewne bardzo stresujace w moich objawach bo mialem przeciez forme zycia, ale dzis ona juz nie jest najwaznijesza, liczy sie rodzina i powrót do zdrowia



tu jest potrzebny odpowiedni bilans między współczulnym i przywspółczulnym , ile śpisz dziennie bo to ma wpływ właśnie na przywspółczulny
forma wiadomo to rzecz ulotna , dbać jak najbardziej fajnie ale nie ma co brać tego zbyt poważnie jak wspomniałeś są dużo ważniejsze kwestie w życiu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból wyżej pępka

Następny temat

Zabieg przegrody nosowej

WHEY premium