SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Triceps

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 56120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
ronie220
georgu
W ciężkich ćwiczeniach typu siady, ciągi, wyciskania lecę sobie co 10-15kg po 2-3 powtórzenia aż dojdę do założonego ciężaru.

W lekkich zazwyczaj robię 'rampę'


U mnie podobnie, tyle że skoki po 20-25kg i ilośc powtórzeń taka jak w seriach docelowych bądź mniej.


Skoki większe, bo i ciężary większe

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Może nieznacznie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
monkey22
Odgrzebany temat o tricepsie więc zapytam tutaj- wprowadziłem ostatnio na triceps wyciskanie za głową ( siedząc) ale nie hantlem tylko talerzem ( rozstaw rąk dość szeroko bo największy talerz to 20kg) Czy warto zostać na takim uchwycie czy jednak lepiej wrócić do klasycznego wyciskania hantlem ( oburącz )?? Chodzi mi głównie o prace mięśnia w danym chwycie oraz o kontuzje . Zrezygnowałem z hantla bo mam większe talerze i często przy ostatnich seriach rozmiar talerzy uniemożliwia wykonanie dobrze ćwiczenia ( uderzam w kark)lub musze niezbyt naturalnie odchylac głowe do przodu .








Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-08-31 21:15:36


Jak dla mnie wersja z talerzem jest ok, tyle że najcięższe mają zazwyczaj 20kg, a więc to Cię w duzym stopniu będzie ograniczać. Zakres ruchu też będzie mniejszy, bo taki talerz jest duży i raczej nie puścisz ramion do końca.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
ronie220
monkey22
Odgrzebany temat o tricepsie więc zapytam tutaj- wprowadziłem ostatnio na triceps wyciskanie za głową ( siedząc) ale nie hantlem tylko talerzem ( rozstaw rąk dość szeroko bo największy talerz to 20kg) Czy warto zostać na takim uchwycie czy jednak lepiej wrócić do klasycznego wyciskania hantlem ( oburącz )?? Chodzi mi głównie o prace mięśnia w danym chwycie oraz o kontuzje . Zrezygnowałem z hantla bo mam większe talerze i często przy ostatnich seriach rozmiar talerzy uniemożliwia wykonanie dobrze ćwiczenia ( uderzam w kark)lub musze niezbyt naturalnie odchylac głowe do przodu .









Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-08-31 21:15:36


Jak dla mnie wersja z talerzem jest ok, tyle że najcięższe mają zazwyczaj 20kg, a więc to Cię w duzym stopniu będzie ograniczać. Zakres ruchu też będzie mniejszy, bo taki talerz jest duży i raczej nie puścisz ramion do końca.
właśnie tu nie mam ograniczeń wagowych bo zakładam talerz/e na hantla na jedną stronę np 20 kg za który łapie a za niego wkładam 10kg lub dwie 10 jakby była potrzeba kiedyś..Więc ciężar mnie tu nie ogranicza bo mogę lekko dać 40 kg a ramiona puszczam najniżej jak mogę i talerzem nie bije o plecy . Więc skoro jest ok ćwiczenie to pozostanę przy nim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A tricepsy czujesz? Bo to istotne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
ronie220
A tricepsy czujesz? Bo to istotne.
tak , dość mocno , ale biceps też odczuwam , poza tym żadnego dyskomfortu w obrebie barków .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9754
Co do rozgrzewki to obecnie wszystkie wielostawowe ćwiczenia są u mnie na poziomie 8 do 12 powt w serii ze względu na to że limituje mnie ciężar który posiadam, więc może te serie rozgrzewkowe na wyższym przedziale powtórzeń dajmy na to pierwsza z obciążeniem równym połowie ciężaru docelowego, druga 75% zdały by egzamin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
monkey22
ronie220
A tricepsy czujesz? Bo to istotne.
tak , dość mocno , ale biceps też odczuwam , poza tym żadnego dyskomfortu w obrebie barków .


To wszystko zależy od ćwiczeń jakie stosowałeś do tej pory bo po zmianie ćwiczeń na nowe to na początku dobrze wchodzi, jeśli ciężar nie jest problemem to dobre ćwiczenie na głowę długą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
youngjanek
Co do rozgrzewki to obecnie wszystkie wielostawowe ćwiczenia są u mnie na poziomie 8 do 12 powt w serii ze względu na to że limituje mnie ciężar który posiadam, więc może te serie rozgrzewkowe na wyższym przedziale powtórzeń dajmy na to pierwsza z obciążeniem równym połowie ciężaru docelowego, druga 75% zdały by egzamin.


Tak na prawdę ogólna rozgrzewka nie ma znaczenia ważne żebyś czuł dobrze rozgrzane i przygotowane ciało do treningu.

Jeśli ciężar Cię limituje to jakie masz tempo w ćwiczeniach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
U mnie są talerze po 50kg ale uwierzcie że nieporeczne to w ch** nie zrobicie tym trick zza głowy
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana kolejności wykonywania partii

Następny temat

Trening na masę.

WHEY premium