SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Mężczyzna, 185 cm, 85 kg, 26 lat.. Staz na silowni lacznie krotki, mialem wiele prob zeby zrobic mase, teraz podchodze do tego na powaznie..
Aktywny fizycznie od roku, kolarstwo, bieganie, od kilku miesiacy staralem sie troszke cwiczyc silowo, pompki, dipy, drazek 3x w tygodniu.. stąd mam juz troszke sily i wytrzymalosc do mocniejszych treningow jak osoby ktore dopiero zaczynaja przygode z silownia. Przysiady ze sztanga ostatnia seria 120kg x8, wyciskanie sztangi na plasko 70kg x8
Od 2 msc cwicze znowu na silowni, 3x w tygodniu FBW, widze duzy progres na ciezarach. Trening od miesiaca mam bardzo podobny do tego co wam pokazuje teraz, aczkolwiek dzis napisalem go i troszke pozmienialem.. Taki trening okolo 2h mi zajmuje na silowni, ciezko fizycznie pracuje, ale czuje sie dobrze, pod warunkiem ze spie minimum 7h choc czasem troszke mi sie skraca ten sen gdy doba za krótka chocby o te 30/40min :/
Chcialbym aby ktos doswiadczony zerknal na trening i powiedzial co powinienem koniecznie w nim zmienic, a co mniej koniecznie.
Wybrałem cwiczenia ktore najbardziej sprawiaja mi przyjemnosc z treningow, niektore cwiczenia nie sprecyzowałem dokladnie np gdy mam wioslowanie to jednego dnia zrobie hantlami a drugim gryfem, rozpiętki raz hantlami na lawce, a raz na maszynie itd.
Bede bardzo wdzieczny za kazda rade, pozdrawiam!





Zmieniony przez - patth07 w dniu 2022-10-23 17:02:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21557 Napisanych postów 30788 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870528
Większość ćwiczeń jest dobrana dobrze, jednak zupełnie do koncepcji fbw nie pasują rozpiętki. Tu jednak zdecydowanie widzę jakiś ciężkie wycisk. Brakuje też czegoś na dwugłowe, i w drugim zestawie zamiast wyprostow na czworoglowe warto by właśnie jakieś ćwiczenie na nie dać. Nie wiem też, czy 4 serie na każdym treningu na ramiona to nie będzie za dużo, bo w sumie masz na nie taka sama objętość jak na inne, dużo większe partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Dziękuje za odpowiedź. Nie mogę wymyślić jakim ćwiczeniem mógłbym zastąpić rozpiętki tak aby ćwiczenie ze środy na klatkę było uzupełniające w stosunku do reszty dni.. Zastanawiam się czy ma sens gdybym zrobił te rozpiętki superserią łączoną poprzedzając tradycyjnymi pompkami, jeśli to dobry pomysł ile powtórzeń pompek ile rozpiętek?

Co do dwugłowego, w środę pierwsze ćwiczenie wybrałem wykroki. Nie wiem czy bazuje na dobrym źródle informacji, ale przeczytałem że wykroki to dobre ćwiczenie m.in. na miesień dwugłowy.. Może nie zauwazył Pan pierwszego cwiczenia lub ja jestem w blędzie?

Faktycznie, zmniejsze do 3 serii cwiczenia na ramiona. Teoretycznie barki tez zaliczają sie chyba do ramion, czy przy barkach moglbym zostawic te 4 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21557 Napisanych postów 30788 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870528
Ta kombinacja z pompkami też średnia, dałbym tam po prostu wyciskanie sztangi na skosie. Jeśli chodzi zaś o te wykroki - angażują one w pewnym stopniu dwugłowe, szczególnie jeśli wykrok jest długi, jednak nie jest to ćwiczenie stricte na ten mięsień. A jesli chodzi o serie na barki, to myślę że mogą być cztery, choć zawsze lepiej jest zacząć od mniejszej ilości i z czasem w razie potrzeby zwiększyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Wszystko zmieniłem zgodnie z Pana propozycją. Dziękuje bardzo za cenne wskazówki..

Może ktos cos jeszcze wylapie cennego do poprawy? :)



Zmieniony przez - patth07 w dniu 2022-10-23 20:17:09

Zmieniony przez - patth07 w dniu 2022-10-23 20:22:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33137 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Tak jak już wyżej zostało wspomniane to masz trochę zaniedbane tyły i ja bym dał coś z naciskiem na pupę , bardzo duzo osób zaniedbuje pupe nie zdając sobie sprawy ze ten duży zlepek mieśni odgrywa ogromną role ( największy i najsilniejszy prostownik biodra ) i tu dałbym sobie jakieś mosty biodrowe ( glute bridge lub hip thrust ) ewentualnie Rumuński martwy ciąg czy forma siadu z naciskiem na tył jak siad sumo . Na brzuch pamiętaj aby dać też ćwiczenia na mięśnie głębokie core a na klatkę zamiast rozpiętek może jakaś brama lub inna forma wyciskania na ławce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 74 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1565
Liczba serii oraz powtórzeń wydaje się być dobrana z ,,dupy”. Zmień to pamiętając, że ćwiczenia priorytetowe i wymagające większego kosztu neurologicznego (jak przysiad) powinny być na początku treningu, później natomiast trening powinien stawać się mniej intensywny. Druga sprawa również dotycząca liczby serii i powtórzeń to fakt, że dana partia mm. nie jest równa innej partii mm. i nie potrzebuje takiej samej dawki stymulującej. Dodaj również ruch w zawiasie biodrowym jak martwy ciąg i/lub jego wariacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Nie może być tak, że wykonujesz tę samą ilość serii na duże partie mięśniowe (nogi i plecy), jak małe partie (biceps, triceps). Te duże należy bardziej zaangażować większą ilością serii i większą intensywnością treningu.

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Jeżeli chodzi o brzuch, to nie musisz wykonywać go w każdym treningu. Raz wystarczy. Warto zaangażować do pracy mięśnie głębokie brzucha.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_mięśni_głębokich__najważniejsze_ćwiczenia_core,_których_nie_robisz_-a4465.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słabe wyciskanie

Następny temat

Siłownia zewnętrzna - opinie

WHEY premium