SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3250
Witam, 3 miesiące temu wszedłem na redukcję, efekty jako takie ale coś tam widać :D w pasie spadło z 102-3 do 97-98, ale widzę po zdjęciach że to głównie boki i plecy przeszły kurację odtłuszczającą, w klatce bez widocznych zmian (121->119), zalewy z sosu własnego dużo z tej okolicy nie straciłem. Łydki są szczuplejsze ale nie mam tu zdjęć poglądowych przed więc nie robiłem też po, trochę spadło też z ud ale nieznacznie. Waga 105.4(rano) 107.8(wieczór) 3mc temu -> wczoraj 96.6(rano) 98(wieczór) więc wychodzi trochę mniej niż 9 kilo. Pracuję 3hx5 trochę fizycznie, ćwiczę systemem ćw - 1 dzien przerwy - ćw siłowe (zero aerobów) wychodzi jakoś godzina, 6-7 ćwiczeń na trening 4 serie, całe ciało w systemie tygodniowym wchodzi, najmniej chyba brzuch bo nie mogę dobrego ćw na nie znaleźć i co chwilę je zmieniam. Siła trochę spada ale w znikomych ilościach, dopiero niedawno np. musiałem odjąć 2kg z serii w płaskiej czy 0.5kg w bicepsie albo 4kg w siadzie czy martwym. W redukcję wszedłem z progu 2500kcal, teraz jestem na 2200, głodny nie chodzę, ale widzę że ten spadek masy już znacznie spowolnił i jestem bardzo blisko stagnacji przy obecnych kaloriach/trybie życia. Biorę kreatynę, cytrulinę, HMB, beta alaninę, forskolinę, wit. D oraz spalacz CUTS4ALL, i białeczko w proszku wchodzi jak braknie w diecie. Docelowo do końca roku chciałbym zejść do 90kg, a do końca redukcji może do 80,78, będę wiedział jak się do tej wagi zbliżę bo całe życie w sumie grubasem byłem to nie wiem czego się spodziewać :D wzrost do tej wagi to 190cm.

Moje pytanie to jak się za to dalej zabrać? Uciąć do 2000? Zrobić przerwę i znowu iść z 2200 ? Dodać ćwiczeń ? Moje BMR wyliczone ze wzoru (przy masie startowej 105.4) to było 2700 kalorii (każda wartość ze wzoru założona jako minimalna na moją niekorzyść)

Będę się też oglądał za jakimś spalaczem bo ten mi się już kończy, jak ktoś ma pomysł (bez kofeiny, bo niestety po niej nie mogę spać, a szkoda bo działa świetnie)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3714 Napisanych postów 3144 Wiek 33 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16623
Bez urazy po tym co on pisze .to jest jak ktoś napisał opierd*alasz sie na treningu i ćwiczysz tak by sie nie spocić .. ludzie piszą 3tygodnie byc na zerze a ten dalej tydzien i redukcja nosz ku&rwa .. a później zdziwienie ze efektów nie ma itp ..

Michass90

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17385
Proponuję wyliczyć swoje 0 kaloryczne które pewnie będzie w granicach 3 tysięcy, ale tutaj musisz sobie sam wyliczyć.

Wejść na tę zero I dać organizmowi odpocząć, a potem uciąć jak najmniej na start w granicach 200-300 kcal I zacząć redukcję od nowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3250
Ok zrobiłem ponownie tak samo (wszystkie wartości min.) wyszło zero 2875 kcal dziennie żeby utrzymać masę. Załóżmy tydzień przerwy i ucinkę 300 kcal, zejdzie do 2575 co jest w sumie większą ilością niż kiedy zacząłem redukcję ;P Nie za dużo trochę ? Wcześniej zapomniałem chyba doliczyć spalania po treningu przez co wyszło 2700, i wliczyłem mniej z pracy (mierzyłem i wyszło ok 1000 w tygodniu więc tym razem dołożyłem 142kalorie dziennie)


Zmieniony przez - aatol w dniu 2023-08-26 16:51:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Możliwe , że zacząłeś redukcje od zbyt dużego deficytu stad teraz ta stagnacja , organizm się broni , gromadzi wodę. Może być tak jak pisze kolega wyżej , że faktycznie będziesz musiał dać organizmowi odpocząć, czyli wejść teraz na zero kaloryczne na jakiś czas , następnie stopniowo ale naprawde stopniowo ucinać kalorie albo ewentualnie dodawać aktywności, nie można robić tego za szybko bo później takie są tego efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Po pierwsze, jeśli chcesz przyspieszyć spalanie tłuszczu, musisz zadbać o to, aby Twój bilans energetyczny był ujemny, czyli abyś spożywał mniej kalorii niż zużywał. Nie oznacza to jednak, że musisz drastycznie obniżać swoje spożycie kalorii, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na Twój metabolizm i hormony. Zamiast tego, zalecam stopniowe zmniejszanie kalorii o około 100-200 kcal co kilka tygodni, obserwując przy tym swoją wagę i samopoczucie. Nie należy schodzić poniżej 1800 kcal dziennie, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia - takie wartosci juz osiaga sie na ekstremalnym poziomie np 5% u zawodników
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Po drugie, jeśli chcesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną i spalać więcej kalorii, możesz dodać do swojego planu treningowego ćwiczenia aerobowe lub interwałowe. Możesz wybrać dowolną formę aktywności cardio, która sprawia Ci przyjemność, np. bieganie, rower, skakanka, taniec itp. Zalecam wykonywać ćwiczenia cardio 2-3 razy w tygodniu przez około 30-45 minut na umiarkowanym lub wysokim poziomie intensywności. Jeśli chcesz zrobić trening interwałowy, możesz stosować proporcję 1:1 lub 1:2 między fazami wysokiego i niskiego wysiłku, np. 30 sekund sprintu i 30 sekund marszu lub 20 sekund sprintu i 40 sekund marszu. Taki trening powinien trwać około 15-20 minut.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Po trzecie, jeśli chcesz utrzymać lub zwiększyć swoją masę mięśniową i uniknąć jej ubytku podczas redukcji, musisz dbać o odpowiednie spożycie białka i trening siłowy. Białko jest niezbędne dla budowy i regeneracji mięśni, a także pomaga w utrzymaniu sytości i zapobieganiu napadom głodu. Zalecam spożywać minimum około 2 g białka na kilogram masy ciała dziennie. Na redukcji mozna ta wartosc nawet podniesc smialo mozna dochodzic do tych 2,5 g jak Twoj uklad pokarmowy ci pozowli i nie bedzie problemow trawiennych
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3250
Ok czyli powtórka, posiedzę jakoś tydzień na tych 2900, i zacznę zbijać tak żeby za te 3 miesiące znowu skończyć na 2200~~ i zobaczymy jak będzie z progresem, podobne wartości jak przy tych pierwszych 3 miesiącach tylko tym razem waga mniejsza więc i deficyt powinien być mniejszy, białko zostanie przy tych 2~~ gramach na kg jednak, musiałbym chyba dożylnie brać żeby być w stanie to podbić na redukcji :P strasznie mnie zapycha, dlatego też siedziałem na takich niskich kaloriach w ogóle nie będąc głodnym przez ten okres czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17385
Według mnie tydzień to za krótko, 2 tygodnie pdpoczy ku minimum, a najlepiej 3. Organizm potrzebuje czasu żeby dojść do siebie.

Pp drugie są różne szkoły, jedni ucinają systematycznie, inni dopiero kiedy zobaczą stagnscje w wadze, ja wolę druga opcje, wtedy zakładanie na ile kaloriach skończysz redukcję nie ma sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 269 dni Przeczytanych tematów 1223
aatol
Ok czyli powtórka, posiedzę jakoś tydzień na tych 2900, i zacznę zbijać tak żeby za te 3 miesiące znowu skończyć na 2200~~ i zobaczymy jak będzie z progresem, podobne wartości jak przy tych pierwszych 3 miesiącach tylko tym razem waga mniejsza więc i deficyt powinien być mniejszy, białko zostanie przy tych 2~~ gramach na kg jednak, musiałbym chyba dożylnie brać żeby być w stanie to podbić na redukcji :P strasznie mnie zapycha, dlatego też siedziałem na takich niskich kaloriach w ogóle nie będąc głodnym przez ten okres czasu

Moze byc tak ze jak wejdziesz na zero to dalej bedziesz redukowal bo metabolizm sie nakreci :) Mowisz ze sie najadasz a jakie macro masz na tej redukcji i co jesz?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 248 dni Na forum 247 dni Przeczytanych tematów 3864
Micha to jedno
ale drugie : ta sylwetka nie wygląda na jakiekolwiek ćwiczenia. Kolego opierniczasz się na treningach albo zwyczajnie robisz coś źle. Pierwszy rok to jest przeważnie gigantyczna metamorfoza ciała tzw przywilej początkującego
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do treningów

Następny temat

Brak efektów - porady

WHEY premium