SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 870

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 394
Cześć wszystkim, od 17.03.2021 (2800kcl) jestem na redukcji, udało mi się zrzucić 12kg, zaczynając z wagi 86 kg i aktualnie mając 74kg.
Od jakiś 2 tygodni waga stała cały czas w miejscu (2150kcl) lub z małymi spadkami (01-02 kg), uznałem że jest to odpowiedni czas na 0 kaloryczne.
Chcę do końca czerwca od dzisiaj wejść na 0 kaloryczne, po czym znowu redukować zaczynając od 1800 kcl.
Chciałbym wiedzieć czy dobrze obrałem plan do swojego celu którym jest około 12% tkanki tłuszczowej. Lub podwyższyć kalorie i dodać trochę więcej cardio, lecz czasami jest ciężko i chyba bym wolał uciąć kalorie ponieważ mam pracę na dworzu (około 10000 tysięcy kroków) 3 treningi fbw + 3 razy skakanka 40 min + ćwiczenia brzuch też 3 razy)

Co mi radzicie teraz zrobić ?
Pozdrawiam i przepraszam za słabe zdjęcia.


Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 74
Wzrost : 175
Obwód klatki : 93
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 75
Obwód uda :57
Obwód łydki : 37.5
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : około 15-18%
Aktywność w ciągu dnia : kroki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT cardio (skakanka lub bieganie)
Odżywianie : racjonalne
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : prawidłowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : nie
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana










Zmieniony przez - Luksonek w dniu 2021-06-17 23:22:07

Zmieniony przez - Luksonek w dniu 2021-06-17 23:22:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Hej, dobrze kombinujesz z wejściem na zero bo jednak jestes juz na redukcji jakiś czas i spadek wagi był dość duży , jednak na zero wskoczyłbym na 3 tygodnie i potem znowu redukcja jednak nie zaczynaj od 1800 skoro twoje zero wynosi 2800 ( za duży deficyt ) co do aktywności to ja jestem przeciwnikiem tak długiego skakania na skakance przez osoby poczatkujace ( stawy ), brzuch stricte jako osobna sesja też bym odpuscił a skupił się na fbw 3x i do tego dwie sesje cardio lub jedna sesja na poczatek a drugą zostawic wzapasie jak pojawi sie zastój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Po okresie cyklu treningowego trwającego około 8-12 tygodni, jak najbardziej warto wprowadzić diet break, wchodząc na zerowy bilans kaloryczny i wprowadzając strategiczne roztrenowanie. Dwa tygodnie to raczej minimalny okres. Im dłużej trwała redukcja i im bardziej ujemny bilans energetyczny, tym można wydłużyć ten okres.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja---trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595

Mało sensowne będzie wchodzenie od razu na tak mocno ujemny bilans kaloryczny. Przecież to będzie Twoje BMR. Redukcję zaczynasz od początku, a nie od końca.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 394
Dziękuję za pomoc i słuszne uwagi. Wchodzę na 3 tygodniowe 0 kaloryczne, a potem kontynuuje redukcję zaczynając od 2500 kalorii. Trening będzie wyglądał tak 3 treningi FBW, codzienna aktywność na poziomie 10000 kroków oraz 1 raz w tygodniu cardio 30 min (bieganie), 10min interwałów, brzuch. W razie zastoju dorzucę kolejny dzień cardio itd. jak powyżej. Musi się odsłonić ten brzuch Pozdrawiam :D.


Zmieniony przez - Luksonek w dniu 2021-06-18 15:39:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Myślę, że rozwiązanie takie będzie zdecydowanie lepsze, niż sugerowane przez Ciebie wcześniej. Jak najbardziej warto podkręcać aktywność fizyczną, zanim jeszcze odejmiemy kalorie w naszej diecie. Polecam poczytać na temat różnych form treningu metabolicznego:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/hiit-dla-poczatkujacych-1714

https://potreningu.pl/artykuly/trening/tabata--najlepsze-interwaly-by-spalic-tluszcz-4670

https://potreningu.pl/artykuly/trening/kompleksy-sztangowe-trening-metaboliczny-1154
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Ta wersja jest znacznie lepsza niż pierwszy wariant
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Manipulacja węglowodanami - redukcja

Następny temat

Dietetyk kliniczny - pomoc

WHEY premium