SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, nie redukcja? Oto jest pytanie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
Ghorta
No miska znowu niestety niewybitna. Zero mięsa/ryb, jedyne sensowne białko, to jajka, a tak to znowu masa nabiału i do tego przekąska w postaci słodyczy. Mamy sezon, czemu zamiast świeżych owoców wybierasz rafaello i ciasteczka?
Dziewczyny już chyba pisały, że słonecznik to jest słabe źródło tłuszczu. Wymień go w przyszłości.

Poza tym samotnym kawałkiem ogórka były jakieś warzywa? Bo z tego co wypisałaś, to kompletu witamin za bardzo nie ma z czego wyciągnąć.

No i kaloryczność niska, za niska.


Jeśli chodzi o słodycze - wyjaśniłam, dlaczego tak, a nie inaczej. Słonecznik po prostu wykorzystuję ten, który już kupiłam - już mam orzechy i migdały, słonecznika więcej nie kupię. Masa nabiału? 200 g nabiału, żeby mieć białko, łyżka jogurtu i mleko do kawy. No dzisiaj był tylko ogórek akurat, no i bób.
Kaloryczność - jeszcze przez tydzień pociągnę taką i zobaczę, jak to będzie działało, potem będę modyfikować.
Jutro postaram się wrzucić jakieś mięso :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22611 Napisanych postów 11144 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356252
A mleko to nie nabiał?
Twaróg chudy to jest najsłabszy wybór z twarogów - lepiej już wybrać półtłusty, nie jest przynajmniej na siłę odtłuszczany i poprawiany.
Wg tego co wrzuciłaś masz 45 gram białka z nabiału na 99 gram łącznie - i w takim kontekście to jest masa - niemal połowa dziennej podaży białka.
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
Ghorta
A mleko to nie nabiał?
Twaróg chudy to jest najsłabszy wybór z twarogów - lepiej już wybrać półtłusty, nie jest przynajmniej na siłę odtłuszczany i poprawiany.
Wg tego co wrzuciłaś masz 45 gram białka z nabiału na 99 gram łącznie - i w takim kontekście to jest masa - niemal połowa dziennej podaży białka.


Wydawało mi się, że chudy lepszy - więcej białka. Mleko to nabiał, fakt, ale dodaję go w śladowych ilościach do omleta no i do kawy. A, że piję około 3 kaw na dzień - i tak już się oduczyłam robienia pół na pół z mlekiem.
Ok, teraz już jaśniej, jeżeli chodzi o tą dużą ilość białka. Jutro wrzucę mięso albo rybę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Chude zwykle gorszej jakości niż półtłuste i tłuste. A jeśli pijesz kawę pół na pół z mlekiem. To pół kubka mleka nie waży 35g mała ilość mleka waży 100 a co dopiero pół kubka. 35g to ledwo zabielisz. Tak więc wcinasz ten nabiał na potęgę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Podbijaj białko jajami, podrobami. Są tanie a o wiele bardziej wartościowe niż białe mieszanki niewiadomo czego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
eveline
Chude zwykle gorszej jakości niż półtłuste i tłuste. A jeśli pijesz kawę pół na pół z mlekiem. To pół kubka mleka nie waży 35g mała ilość mleka waży 100 a co dopiero pół kubka. 35g to ledwo zabielisz. Tak więc wcinasz ten nabiał na potęgę.


Napisałam, że już nie piję kawy w ten sposób - serio używam jej ledwo do zabielenia kawy ;)
Ok, o chudym zapamiętam na przyszłość i na kolejne zakupy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
A spróbuj śmietanki do kawy zamiast mleka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
eveline
A spróbuj śmietanki do kawy zamiast mleka


To będzie lepszy wybór? Nawet do głowy mi nie przyszło, dzięki, spróbuję! :) A jeszcze pytanie, bo dzisiaj mi na śniadanie mleka wleciało do owsianki - tutaj mogę czymś to mleko zastąpić lepszym? Czy lepiej robić mleko kokosowe? Lub jakiś jogurt naturalny/kefir/maślanka? Ale to chyba jeden pies...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Owsianka najlepsza na wodzie dodajesz owoca, kilka orzechów i robisz sobie np. dodatkowo jajecznicę żeby mieć zbilansowany posiłek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
Dzisiejsza miska.
Te fistaszki, daktyle, winogrona - byłam poza domem, a głód złapał.
Wiem, mało białka. Mięso w lodówce na jutro czeka.
Dzisiaj się zważyłam - jakieś 0,8 kg mniej od zeszłego tygodnia (tak, wiem, część to woda). Nie mierzyłam się, bo nie mogłam znaleźć centymetra Ale jak się do niego dokopię to pomiary też zacznę robić. Aktualna waga - 56,9 kg.
Zrobiłam rano 3 km po lesie, poza tym zlazłam się po mieście dobre 8 km. Jutro odpuszczam ćwiczenia jakiekolwiek (biegałam w tym tygodniu pn, śr, czw, pt), za to pojutrze zrobię te ćwiczenia: http://www.codzienniefit.pl/2015/03/trening-cardio-na-wiosne-szczupe-ciao.html albo 3 km+te ćwiczenia, wyjdzie w praniu.
Chyba faktycznie czas podnieść kalorykę, bo głód doskwiera - idę spać głodna, budzę się głodna. Teraz też jestem głodna, więc czas na kolację (uwzględniona w misce już).
A jeśli chodzi o radę co do owsianki - jutro zastosuję :) Śmietanka do kawy też już kupiona :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] LuckyMe - Domatorki się siłują

Następny temat

[BLOG] Gałązki - Domatorki się siłują

WHEY premium