SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] LuckyMe - Domatorki się siłują

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
No dobra, zgodnie z założeniami https://www.sfd.pl/Domatorki_się_siłują__czyli_trenuj_w_domu_z_sfd_ladies-t1116057.html zakładam nowy dziennik......

.... i na chwilę obecną tyle bo już mi się młody obudził Ale w wolnej chwili wrzucę ankietę oraz pytania co do planu
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Oczywiście, pytaj - a ja się postaram w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystko. No chyba, że pytania będą za trudne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
Dopełniając formalności:

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: LuckyMe
WIEK: 31
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: obecnie 8 m-cy (2 m-ce trening obwodowy, reszta siłowy)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 68,5 kg
WZROST: 167
OBWÓD RAMIENIA: 29,5 cm
OBWÓD ŁYDKI: 38 cm
OBWÓD UDA: 57,5 cm
OBWÓD BIODER: 98 cm
OBWÓD OPONKA: 89 CM
OBWÓD TALI: 75 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 93 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, piękne i jędrne ciało

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynność tarczycy
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: pobolewanie w odcinku lędźwiowym, lekko nasilone od momentu ćwiczeń z większym ciężarem
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? młody nadal lubi się przyssać do cyca, więc okresu wciąż brak :D wcześniej cykle dłuższe(33-35 dni), z różnicą 2-3 dni.
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? letrox100 (wizyta kontrolna w lipcu)

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: omega3
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): zacytuję jak poprzednio - jestem z tych osób które całe życie są na jakiejś diecie...za czasów "młodości" była paromiesięczna przygoda z dunkanem, ostatnimi czasu ze względu na ciążę i karmienie nie liczyłam kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
Wczoraj zaopatrzyłam się w drążek i zestaw gum.

Night i teraz pytania bezpośrednio do Ciebie w sprawie treningu. Stawiam na trening A i C:

Trening A
1. Przysiady 4 x 6-8 powtórzeń
2. Podciąganie na drążku 3 x 10/max - mój max to całe 0, mam robić kontrolowane opuszczanie? i jaki chwyt i rodzaj podciągania będzie najlepszy dla początkujących?
3. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem dodatnim 4 x 6-8
4. Wiosłowanie sztangielką jednorącz w podporze 4 x 8-10
5. Wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie x 8-10
6. Martwy ciąg na sztywnych nogach 3 x 8-10 - chciałabym dać fory lędźwiowemu, także może zbieranie grzybków (pisałeś wcześniej że to nie obciąża kręgosłupa)?
7. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 x 8-10 - lepsze jest uginanie ramion razem czy naprzemiennie?
8. Wyciskanie francuskie sztangielki po skosie leżąc 3 x 8-10 - nie jestem pewna czy to to ćwiczenie?


9. Brzuch – freestyle 3 serie

Trening C
1. Przysiady przednie / goblet: 4 x 8-10
2. Hip thrust 4 x 10-16
3. Odwodziciele/przywodziciele w superseriach z gumą 4 x 10-16 -
Night czy możesz podesłać jakiś link jakie tu dokładnie ćwiczenie wchodzi w grę? I te superserie to na zmianę mają być ćwiczenia raz na przywodziciele a potem odwodziciele?
4. MC rumuński: 4 x 8-10 - i znów lędźwie...może MC sumo??odwodzenie nogi z gumą??
5. Power fly: 3 x 8-10
6. Inverted rows 3 x 8-10 -
czy tego nie dałoby się zamienić na coś innego? mężu przymocował stabilnie drążek wysoko na futrynie i byłby problem z ciągłym jego przekładaniem - obawiam się że futryna tego nie zniesie...
7. Wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3 x 10-12
8. Wznosy sztangielek stojąc 3 x 10-12
9. Uginanie ramion ze sztangielkami chwyt młotkowy: 3 x 8-12
10. Wyciskanie francuskie leżąc 3 x 8-12
11. Brzuch – freestyle 3 serie

Reszta pewnie wyjdzie w praniu. Chciałabym już dziś zacząć, także czekam na informacje

Dodatkowo w ramach aerobów 3-4 x w tygodniu rower/rolki.



Zmieniony przez - LuckyMe w dniu 2016-05-11 09:28:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
No i jeszcze założenia dietetyczne: na chwilę obecną pozostanę przy wyjściowym rozkładzie 1800 kcal - 160W, 120B, 75T Choć pojawiła się też myśl czy co jakiś czas np. co miesiąc nie robić sobie tygodniowego off-a wskakując na 2000 kcal.
Postanowiłam też sobie że pozwolę sobie co jakiś czas na jakieś "szaleństwo" - i tak np. co 2 tygodnie w niedzielę będę wrzucać na luz. Nie po to żeby obżerać się w tym dniu na maxa. ale żeby bez wyrzutów sumienia zjeść sobie domową pizzę, lody na spacerze w parku czy inną rzecz na którą mam czasem ochotę a nie wypada

Dzisiejsza miska:
napoje: woda, herbata czerwona, zielona, kawa z mlekiem, melisa
warzywa: ogórek, pomidor, brokuł, rzodkiewka
suple: letrox100, omega3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
Witaj, Lucky Czuję, że mamy dużo wspólnego- niedoczynność, nieumiejętność podciągania na drążku... Trzymam za nas kciuki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Wczoraj zaopatrzyłam się w drążek i zestaw gum.

Night i teraz pytania bezpośrednio do Ciebie w sprawie treningu. Stawiam na trening A i C:

Trening A
1. Przysiady 4 x 6-8 powtórzeń
2. Podciąganie na drążku 3 x 10/max - mój max to całe 0, mam robić kontrolowane opuszczanie? i jaki chwyt i rodzaj podciągania będzie najlepszy dla początkujących?
Możesz robić kontrolowane opuszczanie lub podciąganie z użyciem gumy. I jedno i drugie próbuj robić raczej nachwytem - chociaż nie będzie przestępstwem jak zaczniesz i od podchwytu. Także tu daję dużą dowolność.
3. Wyciskanie sztangielek na ławce ze skosem dodatnim 4 x 6-8
4. Wiosłowanie sztangielką jednorącz w podporze 4 x 8-10
5. Wyciskanie sztangielek siedząc 3 serie x 8-10
6. Martwy ciąg na sztywnych nogach 3 x 8-10 - chciałabym dać fory lędźwiowemu, także może zbieranie grzybków (pisałeś wcześniej że to nie obciąża kręgosłupa)?
To niech będzie zbieranie grzybków.
7. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 x 8-10 - lepsze jest uginanie ramion razem czy naprzemiennie?
Osobiście preferuję obie ręce jednocześnie - ale są różne szkoły. Można i tak i tak.
8. Wyciskanie francuskie sztangielki po skosie leżąc 3 x 8-10 - nie jestem pewna czy to to ćwiczenie?


To nie to, ale podobne. Jeśli załóżmy ćwiczysz triceps lewej ręki to opuszczasz sztangielkę w okolicę prawego ucha a niie lewego. Analogicznie postępujesz dla drugiego ramienia (prawa ręka i sztangielka opuszczana do lewego ucha).
9. Brzuch – freestyle 3 serie

Trening C
1. Przysiady przednie / goblet: 4 x 8-10
2. Hip thrust 4 x 10-16
3. Odwodziciele/przywodziciele w superseriach z gumą 4 x 10-16 -
Night czy możesz podesłać jakiś link jakie tu dokładnie ćwiczenie wchodzi w grę? I te superserie to na zmianę mają być ćwiczenia raz na przywodziciele a potem odwodziciele?
Superseria oznacza, że robisz bezpośrednio po sobie dla danej nogi ćwiczenia na odwodziciele i przywodziciele. Coś takiego dla odwodzicieli:




a następnie obracasz się o 180 stopni, stajesz tak żeby guma była odpowiednio naciągnięta i robisz przywodziciele

4. MC rumuński: 4 x 8-10 - i znów lędźwie...może MC sumo??odwodzenie nogi z gumą??
Sumo może być.
5. Power fly: 3 x 8-10
6. Inverted rows 3 x 8-10 -
czy tego nie dałoby się zamienić na coś innego? mężu przymocował stabilnie drążek wysoko na futrynie i byłby problem z ciągłym jego przekładaniem - obawiam się że futryna tego nie zniesie...
To zrób jakąś formę wiosłowania - może być sztanga nachwytem.
7. Wznosy sztangielek w opadzie tułowia 3 x 10-12
8. Wznosy sztangielek stojąc 3 x 10-12
9. Uginanie ramion ze sztangielkami chwyt młotkowy: 3 x 8-12
10. Wyciskanie francuskie leżąc 3 x 8-12
11. Brzuch – freestyle 3 serie

Reszta pewnie wyjdzie w praniu. Chciałabym już dziś zacząć, także czekam na informacje

Dodatkowo w ramach aerobów 3-4 x w tygodniu rower/rolki.





Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-05-11 10:44:10

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
i dla Ciebie Lucky! powodzenia i pięknych efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4124
Cześć! Dołączam do drużyny więc wpadłam się przywitać i trzymam kciuki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 373 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9732
Miło mi że jesteście Tym bardziej wstyd powiedzieć że miał być wczoraj trening ale nie wyszło, wpadło parę pilnych spraw i obiad wpadł dopiero tuż przed 18 - zabrakło już czasu na trening. Ehhhh, właśnie tego się obawiam że w domowych warunkach często może coś nieoczekiwanego wpadać i będzie doopa z ćwiczeń. Dlatego nie będę obiecać że mi się uda, mogę obiecać że będę się starać by się udało.

Natomiast strasznie mnie intryguje drążek. Parokrotnie próbowałam wczoraj opuszczania, słabo to wychodzi bardziej jak zeskakiwanie z rękoma na drążku. Nawet guma nie pomaga Ale o dziwo dziś czuję lekkie zakwasy na przedramionach i bicepsach, także może jednak coś tam i pracowało.

Dziś rano się ważyłam. A potem ważyłam się razem z młodym. I nagle zmaterializowało mi się te 11 kg które zrzuciłam. Patrzyłam na małego i pomyślałam że tyle fatu ile on waży ze mnie zeszło Był to dla mnie szok i dopiero teraz jakoś dotarło do mnie że 11 kg to niby mało (przecież ludzie gubią po 30 kg) ale jednak jak dużo

Dziś kolejne podejście do treningu, mam nadzieję że tym razem będzie udane. Miłego dnia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 300 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25763
11 kilo to bardzo dużo! Ja walczę z 1 kg od dwóch miesięcy Na pewno będą dni, kiedy coś nam wypadnie albo pójdzie nie tak. Ale to na pewno nie powód, by rezygnować. Także czekamy na wypiskę treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Lucky, ale popatrz z drugiej strony. Na siłownię przynajmniej ja mam tak, że mogę jechać o konretnej porze (bo pies, bo partner w domu i żal zostawiać samego, bo coś tam) a w domu jak już się ogarniemy i treningi zajmować nam będą te powiedzmy 60-80 minut to jednak łatwiej je wyrwać z danego dnia. Dodatkowo odchodzi pakowanie torby, podróż, prysznic na siłce, który jakoś u mnie dłużej trwa niż w domu, szukanie miejsca parkingowego

11 kg to wielki sukces a pamiętaj, że tak ćwicząc budujesz też mięśnie, które ważą, więc dodaj sobie centymetry, to też pewnie będzie dla Ciebie szok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu bez utraty mieśni.

Następny temat

Redukcja, nie redukcja? Oto jest pytanie

WHEY premium