SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, nie redukcja? Oto jest pytanie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
eveline
Masz trochę tkanki tłuszczowej, ale ogólnie jesteś dość szczupła. Myślę, że u Ciebie dużo by dało już samo wyczyszczenie miski i zastosowanie się do wskazówek oraz włączenie trening fbw 3x w tygodniu. Cardio na razie nie, bo jeśli wrzucisz wszystkie możliwe narzędzia naraz to po pierwsze zajedziesz się a po drugie jak nastąpi zastój nie będziesz miała już nic czym można by podkręcić. Nie wspomnę już o zdrowiu.
Masz ładne proporcje jak wprowadzisz plan w życie to będzie naprawdę nieźle talia już jest a pomyśl sobie co może być jak brzuch zleci


Ok, w takim razie na razie siłownia wtorek-czwartek-sobota (tak chyba będzie ok?), przejrzę jeszcze, co ćwiczyć. Czyszczę michę. Jeżeli według takiego: http://www.codzienniefit.pl/kalkulator-zapotrzebowania-kalorycznego kalkulatora, moje zapotrzebowanie wynosi około 2400 kcal, to trzymać się tych 2400 kcal, czy coś uciąć lepiej?
Dodam tylko, że parę miesięcy temu ważyłam jakieś 48 kg, i niby byłam szczupła, ale na brzuchu spać nie mogłam, bo kości biodrowe przeszkadzały, z jednej strony fajnie, że brzucha nie było, z drugiej jakaś taka wychudzona i bez siły byłam, dlatego częściowo cieszę się, że przytyłam, ale z drugiej strony wiadomo, jak jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
To też niedobrze, że tak skaczesz z wagą. Przydałaby się stabilizacja, bo Ci układ hormonalny polec. Czysta miska sprawi, że brzuch będzie estetyczny. Większość tego co widzimy, co nam wystaje, że tak to nazwę wynika z nieprawidłowej diety - nawet szczuplutka osoba może mieć duży brzuch a wystarczy, że popracuje nad jakością diety i robi się fajnie.
Wtorek- czwartek-sobota - ok. Trening możesz wziąć z tematów podwieszonych (fbw).
Co do diety to tam na pierwszej stronie podawałaś swoje posiłki - każdy dzień wygląda tak samo? W sensie kalorii i rozkład bwt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
eveline
To też niedobrze, że tak skaczesz z wagą. Przydałaby się stabilizacja, bo Ci układ hormonalny polec. Czysta miska sprawi, że brzuch będzie estetyczny. Większość tego co widzimy, co nam wystaje, że tak to nazwę wynika z nieprawidłowej diety - nawet szczuplutka osoba może mieć duży brzuch a wystarczy, że popracuje nad jakością diety i robi się fajnie.
Wtorek- czwartek-sobota - ok. Trening możesz wziąć z tematów podwieszonych (fbw).
Co do diety to tam na pierwszej stronie podawałaś swoje posiłki - każdy dzień wygląda tak samo? W sensie kalorii i rozkład bwt?


Wiem, że niedobrze, ale najpierw schudłam szybciutko (4-5 kg w ciągu dwóch tygodnie - stres, dołek, brak apetytu, dobrze, że kochana współlokatorka we mnie wciskała obiady, bo gotowa byłam nie jeść zupełnie nic...), potem zaczęłam jeść normalnie, aż w końcu od jakiegoś czasu dosłownie żrę. I dlatego uważam, że czas to ustabilizować. Właśnie już się w sumie przekonałam, że jak unikam pszenicy, jem czysto, to brzuszek od razu bardziej płaski ;)
W tym momencie przyznam szczerze, że posiłki mam mega rozwalone i nawet nie będę mówić, co jem bo aż wstyd, linczujcie mnie śmiało, nie śmiem sie sprzeciwić Ale chcę właśnie do czegoś podobnego wrócić.
Przykładowo (nie wrzucam w jadłospis żaden, bo to takie przykłady czysto teoretyczne, w praktyce w kuchni wychodzi różnie :P ):
śniadanie - płatki żytnie (będę robić mleko kokosowe, więc będzie na takim), trochę kakao, suszona żurawina, może jakiś banan, może jakieś orzechy - co wpadnie ciekawego.
II śniadanie - no tu konkretnego pomysłu nie mam, czasem robię twaróg chudy z łyżką jogurtu naturalnego, do tego przyprawy, rzodkiewka itp; ewentualnie kanapki na razowym chlebie, ale w sumie kanapek staram się unikać
Obiad - kurczak smażony na oliwie, surówka, ryż/kasza
Kolacja - no nie wiem, czasem lubię zjeść mozarellę z pomidorem i octem balsamicznym, czasem kombinuję coś z miksów sałat (do tego jakiś pomidor, jakieś mięcho)

I tak mniej więcej w ten deseń, oczywiście to taka baza, mam zamiar kombinować i wymyślać, parę fajnych rzeczy w dziale Kuchnia widziałam już ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Nie chodzi o to by linczować, ale pomóc. Jednak proszę wrzuć na potreningu żebym widziała makra i będziemy korygować. Pytałam się czy tyjesz/chudniesz na tym rozkładzie 120/180/95 z pierwszej strony mówiłaś, że w miejscu, więc wstępnie zostaw białko 110-120g, tłuszcze bym jednak ucięła do 70 a resztę podbiła węglowodanami do tych 2000 kcal. Wrzuć posiłki i pokaż jak to poukładałaś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
Załączam zrzut z dnia dzisiejszego.
Wiem, że lipa totalna, ale dla mnie i tak progres w porównaniu z ostatnimi dwoma tygodniami... Cieszę się, że nie pochłonęłam tony słodyczy, to dla mnie krok do przodu, powoli będzie coraz czyściej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zgadza się. Lipa. Słodyczy nie tona, tylko 385 g. Plus jakaś syfna gotowa sałatka, chleb pszenny i rama z dodatkiem sopockiej. Zjedz jakieś solidne śniadanie - 3 jajka z płatkami (omlet) albo z zytnim chlebem, albo na boczku, to może jakoś przetrwasz do obiadu, który powinien byc zbilansowany. Ramę zastąp masłem

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak dla porównania- ja na 2000 + warzywa masuję. Albo inaczej - tyję. A jestem dużo bardziej umięśniona od ciebie, wyższa, cięższa i pewnie chociażby tylko ze względu na staż mam cięższe treningi i również na oko lepsze jakościowo menu.

Więc ekhem, uważałabym bardzo na taką kaloryczność i jak w to idziesz, to serio dieta musi być mega dopięta. Shity sobie można jeść na niskich kcal. Trening też bez fuszery.


Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2016-05-28 00:50:09
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jak dla mnie to tu nie ma co mówić o progresie, bo go nie ma. Mam wrażenie, że sobie tak to tłumaczysz, żeby się przed sobą usprawiedliwić. To Ty wybierasz co jesz. Masz dostęp do wiedzy, wiele już Ci tutaj ja i innej użytkowniczki forum napisałyśmy a pomimo tego dosypujesz cukier do twarogu jakby to takie skomplikowane było wkrojenie tam banana.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 180 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2421
Wybaczcie ciszę, ale urwanie głowy u mnie.
Już się tłumaczę z dzisiejszego jedzenia:
- chleb tostowy dlatego, że wczoraj późno dotarłam do siebie, wszystko pozamykane i to jedyny chleb, jaki mogłam kupić..
- margaryna - na razie na stanie tylko ona, kupiłabym masło, ale boję się, że sama go nie przejem...
- mleko - dzisiaj robię swoje mleko kokosowe, już mleka kupnego nie będzie
- sałatka jarzynowa to nie była sałatka jarzynowa tylko jakieś z mięsem, ale nie jestem w stanie ustalić ich składu bo zostałam poczęstowana
-sernik - zostałam poczęstowana, a i tak miałam zjeść coś przed wyjściem, więc po prostu zjadłam ten kawałek, który dostałam i tyle
- wiem, te polędwiczki to ścierwo, ale chcę wykończyć to, co mam już w lodówce i szafkach, po prostu (więcej tych polędwiczek nie mam, przysięgam! :D )
- brak węgli w obiedzie, bo brak czasu kompletny...

Nie wiem, co jeszcze wrzucę na kolację. Mam twaróg chudy, mozarellę, banany, kiwi... Coś może wymyślę, chyba wykombinuję coś z twarogu na słono.

Jutro w planach na obiad warzywa na patelnię z ryżem, będzie ok? Co do reszty posiłków to jeszcze nie wiem - później siądę i rozplanuję.
Idę jutro na siłownię wreszcie, nie odpuszczę! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Generalnie tego co w misce komentowac nie będę, bo sama skomentowałaś.

Ale:
Można zjeśc śniadanie bez chleba - ja chleb jem raz w tygodniu, jak mam świezy dobry chleb. 6 dni w tygodniu żyję bez chleba na sniadanie.

Nie wiem, w czym kłopot z masłem - że nie przejesz. Margaryny, z tego co pamiętam sa w większych opakowaniach niz masło - 200 g, są i po 100 g. Masło się nie psuje szybko.

Jak czymś częstuja, a ja tego nie jem, to mówię, dziękuje i nie jem. I nie tłumaczę, że dieta, sreta, nietolerancja. Po prostu: "Nie, dziękuję" Działa.

Pomysł na obiad typu ryż z warzywami połowicznie dobry - posiłki mają być zbilansowane. masz ww - ryż i warzywa. Dodaj do tego mięso, jeśli chude, to także tłuszcz. Sprawdż skład warzyw na patelnie i sprawdz, czy mają jakieś utwardzane tłuszcze, palmowe itp. Jeśłi tak, poszukaj takich, ktore nie mają, lub mają mniej.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] LuckyMe - Domatorki się siłują

Następny temat

[BLOG] Gałązki - Domatorki się siłują

WHEY premium