SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o plan FBW

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy ja mogę prosić o pomoc w planie FBW.



TRENING A

1. Przysiady ze sztangą na plecach

2. Hip thrusty

3. Wyciskanie żołnierskie

4. Wiosłowanie sztangą

5. Pompki w podporze tyłem o boks/ławkę

6. Brzuch



TRENING B

1. Martwy ciąg na prostych nogach

2. Zakroki skrzyżne z hantlami

3. Push pressy z hantlami (albo swingi kettlem ?)

4. Wznosy hantli na boki

5. Uginanie ramion ze sztangielką na przemiennie



Zależy mi głównie na pośladkach, przy czym nie chciałabym za bardzo rozbudować ud a mam do tego tendencję, dlatego nie wiem czy zamiast zwykłych przysiadów może coś innego? Czy to podstawa? Co do ilości serii to raczej 4, nie jestem osobą początkującą, ale nigdy nie ćwiczyłam FBW według planu - bardziej crossfit i ćwiczenia intuicyjne na siłowni.



Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
co do konstrukcji samego planu

TRENING A
1. Przysiady ze sztangą na plecach - zamienilbym na wersje wykrokow ktore wykonamy w pochyleniu tulowia do przodu
opis znajdziesz w artykule
https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Wykroki__ćwiczenie_na_czwórki_czy_pośladki_-a233.html
2. Hip thrusty
3. Wyciskanie żołnierskie
4. Wiosłowanie sztangą
5. Pompki w podporze tyłem o boks/ławkę - zamienilbym na klasyczne cwiczenie na tricka jak wyciskanie francuskie hantli siedzac
6. Brzuch

przysiady same w sobie wykonywane gleboko beda rozbudowywac posladki, jednak nie sa konieczmoscia w przypadku gdy chcemy je rozbodowac. tym bardziej, ze plytki przysiad skupi swoja uwage na czworkach, do treningu dodalbym wyciskanie hantli na skosie ujemnym, bedzie mialo zadanie liftingowe dla piersi


TRENING B
1. Martwy ciąg na prostych nogach
2. Zakroki skrzyżne z hantlami - uwazaj tutaj by nie skrecac tulowia i kregoslupa
3. Push pressy z hantlami (albo swingi kettlem ?)
4. Wznosy hantli na boki
5. Uginanie ramion ze sztangielką na przemiennie

trening B moze zostac w takiej formie jak najbardziej, tylko dorzuc tez cos na klatke



zerknij na artykul gdzie opisuje 3 cwiczenia na posladki, ktore omijaja rozbudowe nog
https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/3_ćwiczenia_na_pośladki,_które_nie_budują_mięśni_nóg-a3162.html 
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 28
TomQ-MAG
co do konstrukcji samego planu

TRENING A
1. Przysiady ze sztangą na plecach - zamienilbym na wersje wykrokow ktore wykonamy w pochyleniu tulowia do przodu
opis znajdziesz w artykule
https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Wykroki__ćwiczenie_na_czwórki_czy_pośladki_-a233.html
2. Hip thrusty
3. Wyciskanie żołnierskie
4. Wiosłowanie sztangą
5. Pompki w podporze tyłem o boks/ławkę - zamienilbym na klasyczne cwiczenie na tricka jak wyciskanie francuskie hantli siedzac
6. Brzuch

przysiady same w sobie wykonywane gleboko beda rozbudowywac posladki, jednak nie sa konieczmoscia w przypadku gdy chcemy je rozbodowac. tym bardziej, ze plytki przysiad skupi swoja uwage na czworkach, do treningu dodalbym wyciskanie hantli na skosie ujemnym, bedzie mialo zadanie liftingowe dla piersi


TRENING B
1. Martwy ciąg na prostych nogach
2. Zakroki skrzyżne z hantlami - uwazaj tutaj by nie skrecac tulowia i kregoslupa
3. Push pressy z hantlami (albo swingi kettlem ?)
4. Wznosy hantli na boki
5. Uginanie ramion ze sztangielką na przemiennie

trening B moze zostac w takiej formie jak najbardziej, tylko dorzuc tez cos na klatke



zerknij na artykul gdzie opisuje 3 cwiczenia na posladki, ktore omijaja rozbudowe nog
https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/3_ćwiczenia_na_pośladki,_które_nie_budują_mięśni_nóg-a3162.html




Dziękuję za pomoc :)

To przesyłam jeszcze raz zmodyfikowany plan


TRENING A

1. Wykroki chodzone z pochyleniem do przodu - 3 x 10 na nogę
2. Hip thrusty - 4s. - 10 10 8 8 (z dołożeniem ciężaru)
3. Wypad nogi w tył w podporze z gumą oporową (jak tutaj

- 4 x 15 na nogę
4. Wyciskanie żołnierskie - 3x12
5. Wiosłowanie sztangi - 3x12
6. Wyciskanie francuskie hantli siedząc - 3x12
7. Pompki damskie 3x12
8. Brzuch

TRENING B

1. Martwy ciąg na jednej nodze z kettlem - 4x10 na nogę
2. Glute Bridge - 4s. - 10 10 8 8 (z dołożenie ciężaru)
3. Obwodzenie nogi w bok z gumą oporową (talerzem do tego) na stojąco - 4x15
4. Swingi kettlem - 4x15
5. Wznosy hantli na boki - 3x12
6. Uginanie ramion ze sztangielką na przemian 3x12
7. Floor press (https://www.**************/atlas-cwiczen/cwiczenia-dla-kobiet/klatka-piersiowa/floor-press) - czy to jest ok na klatkę? z czasem będę ćwiczyć na ławeczkach ale chciałam zacząć od jakiś prostszych ćwiczeń na klatkę
8. Brzuch

- czy ćwiczenia na klatkę, które dołożyłam są ok?
- martwy na prostych zmieniłam na jednej, bo ostatnio robiłam dużo MC a jednak jak robię na jednej to myślę, że pośladek jest bardziej zaangażowany
- dodałam po jednym ćwiczeniu na pośladki bez dużego obciążenia - czy jest ok?
- ile czasu powinnam ćwiczyć tym schematem?
- kiedy zwiększać cieżar - z treningu na trening? czy po tygodniu?
- czy wszystkie ćwiczenia trzeba robić pokolei? wiem, że zaczynamy od największych partii ale chodzi mi o kolejność już konkretnej partii, np jeden dzień zaczynam od hip thrustów a drugi od wykroków? A może to obwodzenie które jest nr 3 dać na początku treningu w celu aktywacji pośladka przy okazji? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
pompki damskie zamien na wysikanie hantli na skosie, bo pompki damskie beda wzmacniac dol piersiowego, a w przypadku kobiet nie jest to do konca dobre rozwiazanie
W B tak samo floor pler zamien na jakiegos skosa dodatniego, w przypadku kobiet ktore dbaja o swoj wyglad wizualny, ja bym nie robil wyciskania w pzoiomie czy na skosach ujemnym w ogole.



- martwy na prostych zmieniłam na jednej, bo ostatnio robiłam dużo MC a jednak jak robię na jednej to myślę, że pośladek jest bardziej zaangażowany
opcja jak najbardziej ok
- dodałam po jednym ćwiczeniu na pośladki bez dużego obciążenia - czy jest ok?
tak
- ile czasu powinnam ćwiczyć tym schematem?
dopoki jest rogres i sa efety, ja obecnie lece juz 13 tydzien jednym schematem i jest ok:)
- kiedy zwiększać cieżar - z treningu na trening? czy po tygodniu?
jak jest mozliwosc to co trening odrobine dokladac
- czy wszystkie ćwiczenia trzeba robić pokolei? wiem, że zaczynamy od największych partii ale chodzi mi o kolejność już konkretnej partii, np jeden dzień zaczynam od hip thrustów a drugi od wykroków? A może to obwodzenie które jest nr 3 dać na początku treningu w celu aktywacji pośladka przy okazji? :)
jezeli chodzi o posladki i nogi tutaj mozesz kombinowac z kolejnoscia dowolnie, reszte bym zostawil juz w takiej kolejnosci jak masz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 28
Super bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Z Twoją pomocą mam już cały plan :)


Zmieniony przez - ona2020 w dniu 2019-10-25 09:31:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 28
Jeszcze mam pytanie o powtórzenia. 3 serie są ok na ręce? Myślę, że nie ma potrzeby wiecej dawać bo widzę, że ręcę od innych ćwiczeń mi się zarysowują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 28
Ostatnie pytanie: czy w planie A Wyciskanie żołnierskie mogę zamienić na push pressy ze sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
ona2020
Jeszcze mam pytanie o powtórzenia. 3 serie są ok na ręce? Myślę, że nie ma potrzeby wiecej dawać bo widzę, że ręcę od innych ćwiczeń mi się zarysowują.


tak, wystarczy :)

ona2020
Ostatnie pytanie: czy w planie A Wyciskanie żołnierskie mogę zamienić na push pressy ze sztangą?


mozna zamienic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 28
Czy po takim treningu wystarczy cardio 30min w postaci marszu na bieżni pod górę (wznos 12-15) w tempie 6-6,5km?:) albo jakieś interwały biegowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
po ttreningu preferowalbym marsze, w dni wolne interwaly jak masz takie zyczenie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bliznowiec, a tatutaz

Następny temat

guma do żucia bez cukru, o co tu chodzi?

WHEY premium