SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nabieraniem masy. 15 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
Mam 15 lat, 181cm i ważę 58-60kg. Ćwiczę z pomocą jakiejs aplikacji ze sklepu play "Ćwiczenia w domu 30dni". Po 30dniach nie widze żadnego efektu a jem dużo, jakies jogurty high protein i w ogóle. Ogólnie to wcześniej prawie wcale nie tyłem, w wieku 13lat wazylem 47kg, teraz troche lepiej ale chciałbym ważyć conajmiej te 70kg. Daje rade podnieść pare serii 30kg na klate ale wyglądam na mniej niż ważę. Dodam że jestem w klasie sportowej i mam 10 wf tygodniowo, moze przez to nie moge przytyć? Jestem zmotywowany i wierze że mi się uda.


Zmieniony przez - xLewin w dniu 2018-04-20 00:09:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Osoby początkujące niejednokrotnie mają problem ze zwiększaniem masy mięśniowej i tutaj wychodzi brak odpowiedniej wiedzy w dziedzinie treningu i odżywiania.

Musimy mieć świadomość, że nasze mięśnie nie biorą się z powietrza i aby rosły musimy spełnić dwa podstawowe czynniki jeść i trenować.

Często się spotykam ze stwierdzeniem, że "jem dużo, a mimo wszystko nie rosnę". Dużo to jest stwierdzenie bardzo nieostre. Jeśli ktoś na co dzień nie jadł śniadań, jadł obiad byle jaki i późnym wieczorem kolację to jadł bardzo mało, jak dołoży jeden posiłek to wydaje mu się, że je sporo, a tak na prawdę nadal je za mało.
Jedyne co można zrobić to sprawdzić ile tak na prawdę jemy wrzucając wszystko co się zjadło do kalkulatora posiłków i ocenić czy faktycznie jesz tyle aby mieć nadwyżkę kaloryczną.
Jeśli ta nadwyżka jest trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Na przykład w treningu. Nasze mięśnie muszą dostawać bodźce treningowe bez tego nie ma szans na ich wzrost, ale jeśli nie zwiększamy obciążeń treningowych i nie przeciążamy naszych mięśni to one nie będą rosły.

Warto zwrócić uwagę na te dwa podstawowe czynniki gdy nie notujemy progresji.

Polecamy również: Dlaczego moje mięśnie nie rosną? Poznaj 5 głównych przyczyn!




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-03 14:06:47

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12040 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witaj, skoro nie przytyles to znaczy ze nadal za malo jesz, nie ma innej opcji

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 788
Warto zrobić też badania tarczycy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17706 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Napisz np np co wczoraj zjadłeś w ciągu dnia. Te treningi z aplikacji też super nie muszą być napisz w skrócie trening.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-04-20 07:30:11

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
TomQ-MAG
witaj, skoro nie przytyles to znaczy ze nadal za malo jesz, nie ma innej opcji

Jem dużo, jak na mnie to bardzo dużo w porównaniu do tego jak kiedyś jadłem. Mi się wydaje ze to przez te 10 wf w tygodniu.

Śniadanie: Jajka w różnej formie z chlebem
Obiad: Kurczak z ryżem/gulasz z kaszą lub jakaś zupa (pomidorowa, rosół, krupnik)
Kolacja: Kanapki z szynką, pomidorem, cebula/pizza lub paluszki rybne z frytkami

Oprócz glownych posiłków też pomiędzy nimi jem jakies jogurty, batony, chipsy czy lody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Z tego co napisales, to mozna powiedziec, ze jesz tyle samo co ja (starsza pani ), albo mniej (z tym ze ja nie jem rybnych odpadów w panierce). Sama zupa to nie obiad, tylko szpitalna głodowka. Jesz za mało, przy ogromnej aktywnosci i burzy hormonów i intensywnym rozwoju organizmu.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zgadzam się z koleżanką (przepraszam że się spoufalam) powyżej. Jesz stanowczo za mało!

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
georgu
Zgadzam się z koleżanką (przepraszam że się spoufalam) powyżej. Jesz stanowczo za mało!

Nie wspomniałem nic o porcji. Nie jest to tak ze troche sobie podziabie i skończę, dokladki i te sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zawsze możesz napisać jeszcze raz ten jadłospis w ilościach. Zrób zrzut diety i wrzuć. Jak to zrobisz dowiesz się w temacie podwieszonym działu odżywianie


Zmieniony przez - georgu w dniu 2018-04-20 10:24:39

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
georgu
Zgadzam się z koleżanką (przepraszam że się spoufalam) powyżej. Jesz stanowczo za mało!


Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Poczatkujacy1991
Warto zrobić też badania tarczycy...


Po co mu badania tarczycy jak ewidentnie je za mało. Niech zamiast na badania wyda te pieniądze na jedzenie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy

Następny temat

FBW - początki

WHEY premium