SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót "emeryta" do formy

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 178 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1443
No właśnie około 11:30 zjadłem 2 kromki z 200g schabu i od godziny padam na pysk, a nie ma czasu dziś od komputer wstać, żeby obiad zjeść... Więc zaglądnę chyba dopiero wieczorem :P
Tak jak pisałem - może mój blender nie jest w stanie zmiksować ryżu, czy kaszy na gładko.

Kabo, tak się już jakoś przyzwyczaił mój organizm, że nie spożywam nic, albo przynajmniej nie za wiele na noc, a w tygodniu chodzę spać dość wcześnie, więc jak bym zjadł pół kilo ziemniaków, to mam noc z głowy - nie zasnę, będzie mnie męczyć. Ale tak sobie myślę - może płatki jakieś polane takim koktajlem.

Zmieniony przez - Vexatus w dniu 2019-03-11 13:57:38

Zmieniony przez - Vexatus w dniu 2019-03-11 14:00:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
możesz też płatki zblendować czy tak jak Paatik pisała kaszę jaglaną
z kaszy jaglanej faktycznie budyń wychodzi, więc z jakimś źródłem białka i tłuszczy powinno się nadać
płatki/kasza + banan + twaróg i/lub białko + masło orzechowe + ewentualnie słodzik + coś do rozcieńczenia
rób tak żeby Ci pasowało i żeby makro się zgadzało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 178 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1443
Płatki owsiane oczywiście? Zmiękną w zimnym mleku, czy się zmiksują? Może dać mleko 3,2% zamiast 0,5%, żeby trochę tłuszczy więcej było?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
płatki mogą być owsiane, jaglane, gryczane, żytnie jakie tam uważasz
nie wiem czy zmiękną w zimnym mleku, nie próbowałem, ale pewnie kwestia czasu moczenia
ja owsiane zalewam wrzątkiem wcześniej na kilkanaście/dziesiąt minut, zależy ile mam czasu i kiedy mi się przypomni

jeszcze dobra opcja by była tylko że to już nie szejk płynny
zblendować płatki, twaróg, jajka i usmażyć omlet
ja do mleka nie jestem przekonany ogólnie, a szczególnie w dużych ilościach jako źródło czegokolwiek, bo żeby to liczyć to naprawdę trzeba zalać go sporo, ale możesz próbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 178 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1443
Mleko ma dużo węgli i praktycznie same tłuszcze nasycone, więc używam go do zmiany konsystencji raczej.
Kombinuję dziś trochę z miską, żeby zastosować Wasze sugestie. Poza tym próbnie nie zjadłem dziś jajek, zastąpiłem jej dodatkowym pół kostki twarogu - prawie tyle samo białka. Po jajkach mi jakoś ciężko na żołądku, poza tym mój organizm przetwarza je na zastraszające ilości substancji lotnych co nie dość, że utrudnia obcowanie z ludźmi, to powoduje duży dyskomfort (jeszcze większy brzuch). Wiem, że jaja mają zdrowe tłuszcze i dobre białko, ale muszę je ograniczyć powiedzmy do 2 sztuk w DNT (tak się ćwiczyć nie da ).
Spróbuję więcej warzy dodać, z oleju robię sobie vinegret do sałatki, więc to już dużo tłuszczu no i będzie miejsce na zaproponowane masło orzechowe do koktajlu. Wczoraj zrobiłem na płatkach owsianych i faktycznie fajnie syci, nie daje nagłego strzała insuliny, ale przez długi czas nie czułem głodu, ale też nie czułem przejedzenia tym na wieczór. Dzięki za podpowiedź!


Zmieniony przez - Vexatus w dniu 2019-03-12 13:11:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
Kabo mleko dobre jest , 4g bialka na 100ml , czyli 40 na litr , 5 litrów i nie musimy stosowac bialka w proszku
GOMAD dietka sie nazywa , tylko jak wpompowac te 5 litrow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 178 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1443
Może dożylnie?
A tak serio 5l można by w siebie wlać na upartego, ale ciężko będzie zmieścić jakikolwiek posiłek! Tylko w moim przypadku 5l mleka to już są przekroczone dzienne kalorie


Zmieniony przez - Vexatus w dniu 2019-03-12 13:32:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12217 Napisanych postów 22074 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627824
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 178 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1443
To już się musi pod poważny doping kwalifikować
Tak BTW, wpiszcie sobie w google: "dieta GOMAD" i drugi link od góry pokaże się strona na której można zobaczyć do czego najlepiej się ta dieta nadaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Paatik
Facetom takie ilości mleka z hormonami??? Cycki Wam urosną:)

Zabawa dostepna 24h, hmmm....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śpiewać każdy może a biegać?

Następny temat

przywitanie 60+

WHEY premium