SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu na masę- prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715
OTTO
Słuchajcie ( a raczej czytajcie ) mam problem z bocznymi ankonami barków - nie rosną. Nie za wiele daje mi też ćwiczenie wznosy boczne hantlami. Robie tak że mam je przed sobą i nalekko ugientych łokciach, wykonuję ruch jak gdybym chciał z nich wylać wodę. Oczywiście ruch ten wykonuję barkami nie przedramieniem.


Łokieć jest zawsze najwyższym elementem czy nadgarstki lecą do góry, a łokieć jest niżej. Czujesz jak pracuję te barki ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Tak łokieć jest najwyżej, kompletnie czuję tego ćwiczenia, a jest dla mnie wycięczające.
Chciałbym zmienić na podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, tylko nie wiem czy lepiej wąskim czy szerokim chwytem, mnie kontuzjogenne będzie chyba szerokim. I ile pow tego ćwiczenia wykonywać, 4x 8 czy lepiej 10-12 pow. Ale wtedy będzie mniejszy ciężar i obawiam się że może się skończeć jak wznosach bochem, robiłem 15 pow. i brak efektów :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715
Możesz zmienić ale nie rób ze sztangą tylko zrób z hantlami albo z linkami na wyciągu dolnym na pewno będzie zdrowsze dla barków.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12053 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
masz kilka opcji aby poruszyc barki, czeknij na metody wykonywnaia ruchu
https://www.facebook.com/TrenerMaciolek/photos/a.1539057259748939.1073741830.1525985547722777/1932877163700278/?type=3&theater
do ktorej CI najblizej?
jakie zakresy powtorzen uzywasz?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Wznosy bokiem robie 4x15 ale czesto ostatnia seria to już 12 bo nie daje rady. Niby barki wolą mniejszy ciężar a więcej pow. Ale na mnie to nie działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715
Barki lubią dłuższą pracę ale lubią też czasem podejścia siłowego więc unoszenie bokiem ok ale bazą i tak zawsze jakieś wyciskanie nad głowę powinno być

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
No robię też żołnierskie ale przodem, nie za kark, choć za kark daje bardzie po bocznych ankonach.
Z tych kościotrupów to robię zestaw "3" z tym że hantelki nieco niżej a łokcie wyżej idą.
Dziś idę na siłkę i spróbuję sztangą i hantlami, tylko chyba będę robił max 10 pow

A arnoldki pomogą coś na boczne, tylko że po żołnierskich to może być za dużo ?


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-05 14:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715
W wyciskaniach z przodu też boczny akton pracuje, niestety nie każdy dobrze będzie tolerował wyciskania do karku. Ważne, żeby trenować barki kompleksowo czyli wszystkie 3 części choć tak na prawdę tych części jest więcej.
Spróbuj i daj znać jak poszło.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W przypadku bocznego aktonu najważniejsza jest prawidłowa technika. Czujesz w ogóle jego pracę ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Nie wiem, naprawdę bolą w końcowych powtórzeniach całe ramiona, ale nie czuję bólu w samych bocznych, a powinno się czuć pieczenie.
Czekałem do dziś z opisem podciągania sztangi wzdłuż tułowia, bo nie wiedziałem jak dzić zareagują nadgarstki, ale jes oj nic nie boli.
Wczoraj czułem po każdej seri takie ciągniącie, jak gdyby przedłużenie palca wskazującego, ale za to po rozgrzaniu oczywiście, wrzucić wiekszy ciężar niż w wyciskaniu żołnierskim.



Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-01-06 08:12:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie przed czy po sztangach

Następny temat

Serie - bardzo proste pytanie

WHEY premium