SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu na masę- prośba o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
Powiem Ci tak zaawansowany powinien poświęcać barkom osobny trening Co nie zmienia faktu, że nie można popadać w skrajności ale np dobry mds na barki zawsze wchodzi dobrze i trenuje jego części lepiej. Taki mds unoszenie siedząc na ławce 80"/90"/reverse miażdży barki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
A co sądzicie o ćwiczeniu górnej części czworobocznego ? Robię szrugsy, ale o wiele bardziej wolę robić Trap 3 raise.
Wiele osób na tym forum pisało mi że czworoboczny- głównie kaptury pracuję już w innych ćwiczeniach, tak samo odradza go ćwiczyć ten fizjoterapeuta z filmiku, co sądzicie ?
Na 1 stronie wątku jest mój plan, jak myślicie mam potrzebę robić te szrugsy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Osobiście szrugsy wykluczylem z treningu kilka lat temu, by nie powodować przykurczy karku i nie przeciazac dzwigaczy lopatek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Posłuchaj tego fizjo z filmu i daruj sobie szrugsy. Ja ich w ogóle nie robię.

Jak już gdzieś na forum pisałem górna część kaptura jest na codzień wystarczająco obciążona a dodatkowo mocno daje jej popalić np martwy ciąg. Nie ma więc sensu jej katować.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2018-01-09 07:15:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Słuchałem go uważnie i dlatego poruszyłem ten temat. I to mi się podoba, nie lubiłem ich robić, oczywiście ich nie robienia nie sprawi że będą odstawać od reszty ? Trap 3 raise wystarczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
Jak masz ćwiczenia jak martwy ciąg czy podciąganie sztangi wzdłuż tułowia to na górne czworoboczne nie ma sensu dokładać szrugsów.
Trap jest nie tylko ćwiczeniem na czworoboczy ale dobrze robi na ogólną sprawność i zdrowie obręczy barkowej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trap 3 raise to ja robię w ramach rozgrzewki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
SzeA
Trap 3 raise to ja robię w ramach rozgrzewki.


Bo to dobre ćwiczenie. Zobacz sobie na wersję tego ćwiczenia, którą propagował Poliquin też dla zdrowotności barków doskonała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie takie "poliquinowe" wykonanie tego ćwiczenia robię od dawna jako rozgrzewkę przed treningiem góry. Ja to nazywam Y-kiem. Do tego robię coś podobnego ale do litery T - pozycja taka sama jak przy Y ale dłonie idą w bok (stąd nazwa T).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62306 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777704
Bo to jest cała grupa ćwiczeń określana wspólnie Prone i tak są Y,T,W jest ich tam kila i warto je robić w treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie przed czy po sztangach

Następny temat

Serie - bardzo proste pytanie

WHEY premium