SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan push-pull do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
Witam. Od ponad pół roku ćwiczę systemem fbw, od pewnego czasu mam małe postępy dlatego chcę spróbować treningu dzielonego. Potrenuję tak jakiś czas i zobaczę jakie będą efekty. Chciałbym trenować jedną partię dwa razy w tygodniu: push1, pull1, wolne, push2, pull2, wolne, push1 itd. Na początek ułozyłem coś takiego:

PUSH1:

1) Wyciskanie sztangi ławka pozioma 4-5 s
2) Wyciskanie hantli skos dodatni 4-5 s
3) Przysiady ze sztangą na barkach 4 s
4) Wspięcia na palce 4 s
5) Wyciskanie żołnierskie 4 s
6) Szrugsy hantlami 2 s
6) Wyciskanie francuskie 4 s

PULL 1:

1) Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4-5 s
2) Podciąganie chwytem neutralnym 4-5 s
3) Martwy ciąg na prostych nogach 4 s
4) Unoszenie ramion z hantlami na boki w opadzie tułowia 4 s
5) Uginanie ramion ze sztangą prostą 4 s
6) Brzuch 4 s

PUSH 2:

1) Pompki na poręczach 4-5 s
2) Wyciskanie sztangi skos dodatni 4-5 s
3) Przysiady ze sztangą na barkach 4 s
4) Wspięcia na palce na maszynie 4 s
5) Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 4s
6) Szrugsy ze sztangą 2s
6) Ściąganie linek wyciągu górnego 4s

PULL 2:

1) Martwy ciąg 4 s
2) Wiosłowanie hantlami w oparciu o ławkę skośną 4 s
3) Uginanie nóg na maszynie 4s
4) Unoszenie ramion bokiem w opadzie tułowia z linkami wyciągu 4s
5) Uginanie ramion z hantlami z supinacją 4 s
6) Brzuch

Chcę ćwiczyć klatkę na początku treningów, jako priorytet bo najgorzej mi z nią idzie jeśli chodzi o przyrosty i siłę. Chciałbym na każdym treningu pull robić podciągania na drążku bo z tym mam problem, ale podobno nie powinno się tego robić z MC? Proszę o ocenę planu ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6453 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802
młody_93
ronie220
młody_93
ronie220
Wszystko regulujesz dietą. Mono wcale nie musi zalewać, można na nim się redukować z powodzeniem.


Zacząłem jechać tym planem i muszę przyznać że daje nieźle popalić. Po wyciskaniach na klate i barki, triceps na koniec ćwiczę już resztkami sił, ale daje radę ;) Czuję ten trening dużo bardziej niż fbw, myślę że efekty będą ok.


Efekty będą na pewno, o ile będziesz trzymał dietę.


Jem jak najlepiej i jak najwięcej. Wczoraj zamówiłem jeszcze mutant mass, bo przy mojej wadze 97 kg obecnie, jest dobrze uzupełnić diete odżywką.


No to jest czasem dobre rozwiązanie zwłaszcza jak mamy tego jedzenia sporo do przyjęcia to ten szejk często ratuje życie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Spokojnie można mc i podciąganie robić, sam tak mam w treningu pleców.

ja bym chyba wolał dać wycisk a potem poręcze. Szrugsy to jest ćwiczenie pull bo ciągniesz i nie jest na barki tylko na plecy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
anubis84
Spokojnie można mc i podciąganie robić, sam tak mam w treningu pleców.

ja bym chyba wolał dać wycisk a potem poręcze. Szrugsy to jest ćwiczenie pull bo ciągniesz i nie jest na barki tylko na plecy.


To będę to robił na jednym treningu. Może być MC na przemian z wiosłowaniem? A jak z ilością serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
coś jeszcze jest do zmiany, czy na początek ok?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
W superseriach bym nie lączył mc z wiosłem. Serie możesz zostawić takie jakie dałeś

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
anubis84
W superseriach bym nie lączył mc z wiosłem. Serie możesz zostawić takie jakie dałeś
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
młody_93
anubis84
W superseriach bym nie lączył mc z wiosłem. Serie możesz zostawić takie jakie dałeś



A tak ogólnie taki trening dla początkującego jest lepszy od klasycznego splita z partią raz na tydzień?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
Większość ludzi na siłowniach trenuje splita i bardzo sobie chwali taki trening i postępy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Bo większość osób zna tylko splity i to te oklepane, klata triceps, plecy biceps i nogi z barkami, jak sie spojrzy to większosć tak trenuje.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 573
anubis84
Bo większość osób zna tylko splity i to te oklepane, klata triceps, plecy biceps i nogi z barkami, jak sie spojrzy to większosć tak trenuje.


A masz jakieś sprawdzone metody jak zwiększyć siłę w wyciskaniu na klate? Czy stosować jakieś piramidy powtórzeniowe itd..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To już trzeba specjalmny plan pod wyciskanie zastosować
https://www.sfd.pl/10_tygodniowy_PLAN_WYCISKANIA_LEŻĄC-t373501.html

Ale to jest dla osób zaawansowanych, poczatkująca osoba na normalnych planach spokojnie powinna budować siłę
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl

Wiecej