SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze kroki w odchudzaniu? /dieta/siłownia/odżywki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez faftaq z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Witam wszystkich.
Z góry proszę o wyrozumiałość, nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, być może też coś palne głupiego, lecz to mój pierwszy post, więc tak też się może zdarzyć :)
Wracając do tematu.. pewnie też jest on źle stworzony.. ale jak pisalem , pierwszy post..
Nadeszła pora, że trzeba się za siebie wziąść.. Waże około 78 kg, mam 177 cm wzrostu. 16 lat... mozna powiedzieć ze uprawiam sporty ekstremalne jakim jest Downhill.. no staram się przynajmniej :) głownie tylko w lato wiec nie biore tego pod uwagę jako aktywność fizyczną w najblizszych miesiacach.. mniej wiecej rok temu zaczałem chodzić na siłownie.. było to głownie zabicie wolnego czasu.. żeby coś robić.. mięsnie coś tam leciutko skoczyły, najbardziej nogi, lecz to raczej od roweru.. było to tak.. aby się ruszyć.. potem okolo kwietnia.. kickboxing.. fakt, to było juz coś, chodzilem systematycznie, troche mnie to zafascynowało :)nadeszło zeszłe lato.. jak wczensiej pisalem ..rowerek.. troche robota bo trzeba jakos kase zarabiac.. no i tak wakacje zleciały.. lekko zjechalem na wadze, ale brak diety i dużo słodyczy przywrocily obecna wage.. wrzesnień.. złamany obojczyk na rowerze.. operacja .. miesiąc z drutem w kosci.. zapuściłem się totalnie.. grudzień.. styczeń.. nadszedł luty! pora wziaść się za siebie.. według lekarzy nie moge jeszcze bardzo cwiczyc ale trudno.. ja wiem co mogę i na ile mnie stac.. 2 tygodnie temu zabrałem się troche za łąpy.. głownie hanltelki .. wszystko ok, ale to mało.. lekkie aeroby ale w domu to nie to samo co siłownia.. zamierzam wiec jutro albo pojutrze isc pierwszy raz po tej przerwie na siłkę.. wygladam teraz kiepsko.. zdjecia w załaczniku.. mam dość duży brzuch.. (choc juz cwicze brzuszki ) i dość duze.. 'meskie piersi" .. co dziwne, sutki tez mam duze i pewnie jest to ta.. ginema..coś tam coś tam.. trudno, ich pewnie nie zgubie, ale chociaz chodzi o te cycki.. kazdy z nas wie ze to okropne.. powoli ograniczam weglowodany , wiecej białka typu kefirek jakies serki wiejskie itd.. oczywiscie dużo mieska.. wszstko co napisalem pewnie nie bd mieć sensu, jak cos to wyjasnie.. pytania moje mianowicie sa takie:

-OD CZEGO ZACZĄĆ?
-JAKA DIETA?
-JAKIE ĆWICZENIA ( nie mogę zbyt obciąząc obojczyków :/ )
-CHETNIE SPRÓBUJE JAKIS SPALACZ TŁUSZCZU (ale coś taniego, do 30-40 zł bo na poczatek nie chce duzo wydawac)
- głownie na siłke bd chodzil 4 razy w tygodniu, moze troche wiecej, trening moze byc intensywny tylko nie moge obciazac obojczyków..
co do jakis odzywek to tez nie wiem co brac i czy warto na początku, słyszalem ze dobra jest arginina na takie napompowanie miesni.. ale.. najpierw trzeba je miec.. hejtowanie prosze odpusic, bo pisze tu aby od was o wiele doswiadocznych ludzi ode mnie dowiedzeic sie czegos szczegółowego..
Z góy dzięki za odpowiedz.! pozdroo




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
wypelnij ankiete dzialu

co do redukcji wszytko masz opiane w tym temacie:
https://www.sfd.pl/_Redukcja_dla_Juniora,_jak_się_do_tego_zabrać_-t916418.html

pytanie czy jest sens ja robic w Twoim przypadku ? bo raczej nie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
okej. przeczytalem to o redukcji , o diecie, o treningu.. tylko jednego nie wiem do konca.. mam zaaczać robic treningi na mase czy na redukcje tłuszczu? do tego jakie suplementy mozna dozucic? kreatyne? czy tylko spalacze tluszczu.. ? wybaczcie, pewnie wszystko tam jasno pisze ale nie ogarniam do konca tego wszystkiego. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1134
Najpierw wypełnij ankietę tak jak napisał poprzednik ;) Ale na twoim miejscu to bym i tak zaczął od FBW i szedł na masę,a potem redukcję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
a więc tak..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Wiek : 16
Waga : 78
Wzrost : 177
Staż treningowy: 3 miechy oraz pół roku przerwy
Obwód pasa :90 cm
Obwód klaty: b.d
Obwód uda: b.d
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): downhill (rower) tylko wiosna i latem, dosc czesto
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : atopowe zapalenie skóry, alergia na niektore skladniki pokarmowe
Stan zdrowia: przeciętny, po złamaniiu obojczyka we wrzesniu 2012
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, bieganie, rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : aktualnie zaczalem kreatyne
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: dopiero co zaczalem diete wysokobialkową, odstawilem weglowodany
Wrażliwość na stymulanty: b/d
Możliwosci finansowe: róznie :P
Cel/problem/opis: mysle ze to juz zostało opisane.. z tego wszystkiego wywtnioskowalem ze mam robić cwiczenia na mase + ew. aeroby.. tak wedlug mnie.. co do odzywek to ustalilem z kolegą ze kreatyna 4 tabletki, taurnya 2 i aakg od 4-6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
suplementacja nie dla Ciebie na chwile obecna, kalori w okolicach na 0 + trening silowy na Twoim etapie moze fajny recomp wyjsc

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2013-02-12 01:05:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwy

Następny temat

Ćwiczenia czy schudnąć co pierwsze

WHEY premium