SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paszkos244 - spampost numer 2 + przepisy kulinarne

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Okej, zmienię to. Nie będę w takim razie pisał, że sama sztanga, tylko pisał jej wagę a później doliczał do niej ciężar.
Smith'a robię, bo dobrze wchodzą po nim barki. Fakt - narzuca tor ruchu, ale chcę sobie na nim wzmocnić barki, a później z niego zrezygnować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Dobrze wchodzą barki na smithcie? :D Kolego, zacznij ćwiczyć na wolnych ciężarach, a nie gadasz głupoty, że dobrze wchodzi. Hantle nie gryzą, weź je do ręki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Powiem tak: barki z hantlami (na wprost i na boki) robiłem od początku. Fakt - dobre ćwiczenia, nie mówię, że nie! Ale po zrobieniu 4x treningów ze smithem, nagle poczułem, jak mnie to wzmocniło. Nagle mogę robić więcej z hantlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
DZIEŃ TRENINGOWY - 21 IX 2012r:
trenowane partie: plecy, biceps, brzuch

TRENING:
Dzisiaj wyszedł fajnie. Jestem zadowolony, drugi raz podchodziłem do martwego ciągu - super ćwiczenie, bo czuję jak pracuje przy nim całe ciało. Po treningu od razu musiałem zasuwać do lekarza ( na szczęście blisko siłowni, ale nic tam nijak nie dojeżdża z komunikacji, więc na piechotę ~3km w jedną stronę i później dopiero do domu. Jak wracałem, to czułem jak mi cukry spadają i niezłego "pac man'a" podłapałem po powrocie ). Dobrze, że zawczasu o tym pomyślałem i przed treningiem przygotowałem sobie całą szamę, więc tylko wrzuciłem po.

1) przyciąganie ciężaru do klatki: 1x12 24kg + 1x12 30kg + 1x12 36kg + 2x10 42kg
2) podciąganie na maszynie nachwytem: 4x12 12kg (odciążenia)
3) martwy ciąg: 1x12 20kg + 1x10 30kg + 2x10 40kg
4) ściąganie drążka do karku: 1x12 24kg + 3x10 30kg
5) przyciąganie sztangi łopatkami (wiosłowanie?): na początku zbyt optymistycznie zarzuciłem ciężar 20kg, ale dałem radę zrobić tylko 3x powtórzenia, więc od razu zbiłem do 10kg (+10kg gryf, czyli łącznie 20kg) 4x15 20kg - dobre czucie w łopatkach. Miałem później wrażenie, jakby mi miały odpaść.
6) uginanie przedramion na modlitewniku: 4x12 9kg - pełen zakres ruchu i spinanie bicepsa. Konkretna pompa, zarówno przedramion (tu mi się nieźle zrobiły też na podciąganiu), jak i bicepsów.
7) uginanie przedramion ze sztangą łamaną (tzw. "21" - 7x do połowy; 7x od połowy i 7x pełen zakres ruchu): 4x 15kg - niezła pompa! W ostatniej serii już ledwo dałem radę...
8) brzuszki - seria łączona: 3x20 na jet pack'u z prostymi nogami + 3x25 na skośnej ławeczce.

Trening konkretnie wyszedł. Szczególnie pod względem przedramion i bicepsów. Prostownik i plecy pewnie wyjdą jutro. Tak, jak to było po ostatnim martwym ciągu .

DIETA:
1) owsiane + kefir + wiórki kokosowe + maliny + truskawki.
2) ryż basmati + pierś kurczaka w sosie sojowym i tabasco z czosnkiem + sałata z warzywami i dressingiem musztardowym + udziec z indyka + ketchup - na dobicie.
3) orzechy nerkowca + kefir.
4) chleb razowy + dziki wędzony łosoś + jajka na twardo + majonez + warzywa + sos "cheesburgerowy" = ketchup+musztarda+ogórek kiszony w kostkę+cebula w kostkę - polecam!
5) serek wiejski + warzywa + kilka kanapek z pasztetem i sosem majonezowo-musztardowym/szynką i pomidorem/serem żółtym i ketchupem... taki mały cheat .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 424 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6517
Mam pytanie, starasz się zachować progresję ciężaru z treningu na trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Staram się, oczywiście! . Jeżeli czuję, że jest łatwo, to dodaję na następnym treningu. W martwym ciągu, jako że to nowe ćwiczenie chciałem zrobić dzisiaj jeszcze raz na tych samych ciężarach, co poprzednio. Ale myślę, że w przyszłym tygodniu dodam z dyszkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 424 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6517
Nie dodawaj co tydzien po dyszce tylko co trening po 2 kg np, nie ma być lekko właśnie ma być ciężko ale do tego stopnia aby dokładanie kg nie "pożarło" techniki I weż doyeb tych kalorii tak do 3 kcal, nie zaleje cie raczej a szkoda

Zmieniony przez - NextOne w dniu 2012-09-21 23:33:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
No, ale ja trenuję jedną partię raz w tyg. Tzn zawsze jedna z trzech wychodzi dwa razy. Więc to jakby wychodzi, że dokładam z treningu na trening. kcal podbiłem wczoraj o jakieś dodatkowe 350. Do "trójki" (nie licząc tych kanapek wieczornych, bo z nimi na pewno było ponad 3tyś) jeszcze troszkę brakuje, ale dojdzie do 3000.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Next dobrze gada, dodawaj stopniowo, po 2,5kg, ja się przejechałem na tym, że chciałem od razu z treningu na trening dorzucać cholerawieile obciążenia.
Wstaw niedługo jakieś foty, może zobaczymy progres dodatkowo postaraj się nagrać w końcu filmy, w szczególności z następnego podejścia martwego- to mnie ciekawi.

Zmieniony przez - Mikers w dniu 2012-09-22 11:30:04

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
No dobra To będę dodawał stopniowo, żeby ładnie progresować z treningu na trening. Foty niedługo będą, a następny martwy postaram się nagrać!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń

Następny temat

trening tygodniowy do sprawdzenia

WHEY premium