SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

podciąganie ze wspomaganiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 518
Witam! Dołączyłem wreszcie do swojego planu treningowego podciąganie. Wczoraj stanąłem pod drążkiem i byłem w szoku. Podchwytem udało mi pociągnąć 3 razy i to wąskim chwytem, a nachwytem ani razu! Muszę stanowczo się za to zabrać. Trening opuszczania niewchodzi w grę bo nie mam czego sobie podłożyć pod nogi na siłowni. Jednak jest tam maszyna do podciąganie ze wspomaganiem. Nie muszę chyba opisywać jak działa bo wszystkie chyba są podobne. Chciałem wyrobić sobie trochę siły na tej maszynie żeby za jakiś czas samemu się pociągać. Teraz pytanie, jak dobierać ciężar? Lepiej zrobić np. 4 x 5 powtórzeń z maxymalnym dla mnie obciążeniem, czy więcej powtórzeń, ale odjąć sobie kilka kg? Nie wiem niestety dokładnie ile waży każdy taki ciężarek bo nie są one podpisane.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1718 Napisanych postów 27216 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 516400
Użyj wyobraźni. Jak to Einstein głosił ,,Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza'' masz szereg sztangielek, stepy, skrzynie etc. Również ktoś może Ci pomagać podczas podciągania. Personalnie uważam, że maszyna to pejoratywny koncept dla osoby początkującej chcącej wzmocnić ilość podciągań. Zacznij od 1, z czasem będziesz wykonywał więcej i więcej.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 357 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4627
Przedmówca ma rację. Te maszyna to lipa. Podłóż sobie pod nogi ławeczkę jakąś, poproś kogoś żeby Ci trzymał nogi albo zawieś sobie kawałek sznurka przewiązanego i w to włóż nogi dzięki czemu będziesz mógł trochę nogami pomagać tylko się nie spier**l jak będziesz schodził :D, a jak żadna opcja Ci nie pasuje to ćwicz jak najczęściej podciąganie nawet tymi 3 powtórzeniami. Siła idzie na podciąganiu dosyć szybko ;).


Zmieniony przez - ABSII w dniu 2015-07-24 14:37:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 518
Problem jest taki, że na prawdę nie mam co sobie podłożyć pod nogi. Drążek jest na takiej wysokości, że ledwo sięgam go palcami, a żeby chwycić się szeroko to muszę podskoczyc. Jest ławeczka (taki stopień) ale to wiele nie pomaga, wciąż jest o wiele za nisko. Pytać o pomoc jakoś mi głupio, nie znam tam nikogo zbyt dobrze, a nie chce komuś dupy truć. Mogę się pociągnąć 3 razy, ale to podchwytem i bardzo wąsko, nie wiem czy przygotuje mnie to do podciągania nachwytem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 357 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4627
W jakimś stopniu na pewno Cię przygotuje. Ja też kiedyś nie mogłem się podciągnąć zbyt dużo razy więc kupiłem sobie drążek montowany w futrynę. Zasuwałem podchwytem codziennie po kilka serii (myślę że nawet trochę przesadzałem z ilością) i po jakimś czasie nachwytem też już szło :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc TRENING PLECÓW NA MASIE

Następny temat

Sprawdzenie treningu i pyt. odnośnie biegania

nutloveb