SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYJŚĆ Z CIĘŻKIEJ NERWICY I DEPRESJI: MÓJ DZIENNIK

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
BPL-G
Antos098

co jest niby odwrotnie?
o czym piszesz o lekach refundowanych? bierzesz je, trwając w chorobie przewlekłej, organizm sobie z tym coraz słabiej radzi, w końcu masz już tego tyle, że żadna refundacja Ci nie pokrywa i wydajesz na kolejne medykamenty swoje pieniądze albo lepiej : bierzesz lek, organizm kapituluje i no niestety "amputacja nogi na NFZ albo prywatnie" ...
Tak widzę biznes, tylko ślepy tego chyba nie widzi. I to wielki biznes. Jeszcze nie słyszałem o osobie, której pomogły leki w chorobie przewlekłej - zwykle jest gorzej za przykład niech posłużą statyny i psychotropy


co odwrotnie ? myślisz że Państwo chce żeby ktoś chodził i korzystał ze świadczeń co generuje koszta ?
branża zdrowotna jak każda inna i jakość usługi się liczy będziesz dobry będziesz miał coraz więcej pacjentów
ja nie mówię o samej farmakoterapii, inna sprawa że tego często sami chorzy oczekują no bo najłatwiej wziąć tabletkę i oczekiwać że przejdzie
ile osoób np. z nadciśnieniem zmienia swój styl życia zaczyna się prawidłowo odżywiać , ruszać, zrzucić nadmiar kilogramów itd. ?
zdecydowana większość tego nie czy to z lenistwa czy łakomstwa
i co kardiolog o tym nie mówi ?


Utrzymując tą tezę : dobry lekarz ma wielu pacjentów - siłą rzeczy ma dla każdego coraz mniej czasu, o czym zresztą pisał autor dziennika ile mu zostało poświęcone na wizycie. Słaby to argument bardzo.
Mój jest taki: dobry lekarz nie ma pacjentów, którzy do niego wracają, bo ich wyleczył. Lekarz nie przedstawiciel farmaceutyków. Lekarz ma leczyć, nie przepisywać leki.
To jest istotna różnica.
O ile w przypadku chirurgii czy innych dziedzin współczesna medycyna dokonała kroku milowego, o tyle w chorobach przewlekłych - stoi w miejscu. Ciągle jest proponowane to samo, bo z tym jest taki problem, że np hormonów nie da się dotknąć, nikt nie rozcina komuś głowy jak ma depresję czy też nie kroi mu się trzustki w chorobie zwanej cukrzycą...a to są choroby nabyte, nie narodziliśmy się z nimi i nikt na starcie też nie nakazał nam brać psychotropów czy innych wyniszczających medykamentów. Wystarczy się zastanowić co sprawiło, że zachorowaliśmy, bo akurat choroba przewlekła to stan obronny organizmu byśmy całkiem nie zeszli z tego świata.
I jak ktoś pisze, że po lekach się źle czuje to to jest absolutnie niepodważalne, bo musiałby być chyba masochistą, żeby chcieć cierpieć. To chyba logiczne, tymczasem w gabinecie "zwiększymy dawki" LUB "przepiszemy co innego" - leczy to przyczynę? NIE.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że są schorzenia, które bez lekarstw się nie obejdą, ale są takie w których leki są absolutnie czymś zbędnym, napędzają jedynie statystykę i totalnie szkodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Antos098

Utrzymując tą tezę : dobry lekarz ma wielu pacjentów - siłą rzeczy ma dla każdego coraz mniej czasu, o czym zresztą pisał autor dziennika ile mu zostało poświęcone na wizycie. Słaby to argument bardzo.



nie wiem czemu zakładasz że przez to że ktoś ma więcej pacjentów to mniej czasu poświęca na poszczególnego, i na pewno taka sytuacja nie powinna mieć miejsca
sam na pacjenta mam określone czasy ramowe , po prostu powyżej pewnej ilości nie jesteś w stanie przyjąć stąd np. dłuższe terminy oczekiwania i tak jest w większości w tej branży jak i zresztą kwestia organizacji pracy
chyba że NFZ tam wówczas często kontrakt organizuje charakter pracy


Antos098

Mój jest taki: dobry lekarz nie ma pacjentów, którzy do niego wracają, bo ich wyleczył.



Tak i pacjent który jest wyleczony , nie pochwali się , nie podzieli tym , nie oceni na necie (znanylekarz, fb, google itp) nic z tym nie zrobi wyleczony ucieknie i nie ma kolejnych ani ze względu na reputacje ani choćby z takich i których dane problemy się pojawiają


Antos098

Lekarz nie przedstawiciel farmaceutyków. Lekarz ma leczyć, nie przepisywać leki.



jakie możliwości leczenia ma lekarz ? zabieg operacyjny , farmokoterapia , blokady
reszta do diagnostyka i przepisywanie badań

świat idzie do przodu i leczenie musi być interdyscyplinarne
terapia: fizjoterapeuta / osteopata
prawidłowe żywienie: dietetyk
aktywność fizyczna: trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej
aspekt psychiczny: pscholog , psychoterapeuta (oczywiście i psychiatra w ale gr. lekarz)

cała reszta co piszesz jest o niczym odnośnie czego wyszedł temat
przewlekłe choroby głownie wymagają zmiany stylu życia i np. w takim nadciśnieniu lekarz może wyedukować pacjenta oraz przepisać farmakoterapie

idąc powyższym co napisałeś ma go leczyć.... więc co ma mu dietę rozpisać ? pilnować żeby ją przestrzegał ? tego żeby regularnie spał ? odpowiadał za jego relaks a może szedł z nim pobiegać 3x tyg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
BPL-G
Antos098

Utrzymując tą tezę : dobry lekarz ma wielu pacjentów - siłą rzeczy ma dla każdego coraz mniej czasu, o czym zresztą pisał autor dziennika ile mu zostało poświęcone na wizycie. Słaby to argument bardzo.



nie wiem czemu zakładasz że przez to że ktoś ma więcej pacjentów to mniej czasu poświęca na poszczególnego, i na pewno taka sytuacja nie powinna mieć miejsca
sam na pacjenta mam określone czasy ramowe , po prostu powyżej pewnej ilości nie jesteś w stanie przyjąć stąd np. dłuższe terminy oczekiwania i tak jest w większości w tej branży jak i zresztą kwestia organizacji pracy
chyba że NFZ tam wówczas często kontrakt organizuje charakter pracy


Antos098

Mój jest taki: dobry lekarz nie ma pacjentów, którzy do niego wracają, bo ich wyleczył.



Tak i pacjent który jest wyleczony , nie pochwali się , nie podzieli tym , nie oceni na necie (znanylekarz, fb, google itp) nic z tym nie zrobi wyleczony ucieknie i nie ma kolejnych ani ze względu na reputacje ani choćby z takich i których dane problemy się pojawiają


Antos098

Lekarz nie przedstawiciel farmaceutyków. Lekarz ma leczyć, nie przepisywać leki.



jakie możliwości leczenia ma lekarz ? zabieg operacyjny , farmokoterapia , blokady
reszta do diagnostyka i przepisywanie badań

świat idzie do przodu i leczenie musi być interdyscyplinarne
terapia: fizjoterapeuta / osteopata
prawidłowe żywienie: dietetyk
aktywność fizyczna: trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej
aspekt psychiczny: pscholog , psychoterapeuta (oczywiście i psychiatra w ale gr. lekarz)

cała reszta co piszesz jest o niczym odnośnie czego wyszedł temat
przewlekłe choroby głownie wymagają zmiany stylu życia i np. w takim nadciśnieniu lekarz może wyedukować pacjenta oraz przepisać farmakoterapie

idąc powyższym co napisałeś ma go leczyć.... więc co ma mu dietę rozpisać ? pilnować żeby ją przestrzegał ? tego żeby regularnie spał ? odpowiadał za jego relaks a może szedł z nim pobiegać 3x tyg ?






no wiadomo, najwyżej sobie poczeka choroba nie zając, nie ucieknie
potwierdziłeś tylko to co napisałem.
W zasadzie racja, dziś lekarz już ma całkowicie uwiązane ręce i tylko przepisuje lekarstwa i odsyła do badań.
takie nadciśnienie i inne choroby "cywilizacyjne" (ale bzdurne określenie!) to tylko krzyk pomocy organizmu i wyraźny skutek jedzenia śmieci, tymczasem niektórzy "edukatorzy" śmią twierdzić iż jest to dziedziczne.... i tak też mówią swoim pacjentom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
zostawie ten temat lekarzy dla Was Panowie, ja musze w koncu unikac nakrecania sie. Powiem tylko tak: jak ma podejsc moj lekarz do pacjenta indywidualnie, jak za kazdym razem co tam ide to ma 40 osob najmniej, przeciez jakby kazdego rozkminial, analizowal jego zycie, to by zwariowal. A jezeli chodzi o NFZ, to przeciez chcialem isc do endo i wizyty na koniec jesieni, narazie wszytskie wizyty byly prywatne.

Ale wazne ze cwicze, wyniki zrobilem znowu i juz mam wszystkie dobre! lacznie z plytkami krwi, a poprzedni tydzien zakoczylem tak:

3 TYDZIEN PO POWROCIE NA SILOWNIE:

Pon: FBW srednia intensywnosc
Sroda: FBW ciezki - tu mnie ponioslo bo dolaczylem do ekipy robiacej wyciskanie, ale bylo warto bo sie okazalo ze sile mam taka sama jak przed poczatkiem redukcji!
Piatek: FBW bardzo lekka intensywnosc

nie chce zapeszac, ale mysli depresyjnych nadal zero

do tego bylo duzo spacerow, chodzenia

nastepny update pod koniec weekendu, bo jak pisalem wczesniej unikam nadmiernego uzywania netu, telefonu itd






Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-07-23 11:48:45
1

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kris4real
zostawie ten temat lekarzy dla Was Panowie, ja musze w koncu unikac nakrecania sie


ja też odpuszczę bo do niczego to nie prowadzi tym bardziej jak się żongluje jak wygodnie wątkim od tego że lekarz nie chce wyleczyć po taki że system nie jest wydolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
3 tygodnie treningow na silowni, troche wiecej glikogenu w miesniach i wyglad troche lepszy, ale i tak doszlo z 10kg tluszczu! od tamtego roku i az 12 cm w pasie!

czy wroce jeszcze do lepszej formy??? to tak jakby zapytac goloba czy wszedlby na motor jakby sie wyleczyl, juz nie w tym roku ale na 40stke jeszcze bede stal na plazy z rekoma podniesionymi do góry



Jak kiedys pisalem: One day I will look in the mirror and say " I am so f***ing happy I didn't quit"




Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-07-25 16:48:03

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
kris4real


czy wroce jeszcze do lepszej formy??? to tak jakby zapytac goloba czy wszedlby na motor jakby sie wyleczyl, juz nie w tym roku ale na 40stke jeszcze bede stal na plazy z rekoma podniesionymi do góry



ćwiczyć dbać o siebie spoko ale sama ona nie powinna być priorytetem wówczas zacznie się rygorystyczna dieta i zbyt intensywny wysiłek co nie będzie optymalne dla psychiki jak i od jej efektu ( i danego dnia) będzie dodatkowo wpływać na nastrój


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-07-25 22:16:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
PODSUMOWANIE 4 TYGODNIA PO POWROCIE NA SILOWNIE

Pon: FBW lekki
Wtorek rower 7km, 10 sprtintów x 30 metrow, 7km powrot do domu - lekka intensywnosc
Sroda - wolne
Czwartek: rower 15 km - srednia intensywnosc
Piatek - FBW - lekki


Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-07-27 08:40:37

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Aktywności spoko , odżywianie również w miarę ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
tak caly czas szablon 4 posilkow, okolo 2600 - 2800kcal, waga w koncu stanela i nie zalewa mnie juz tluszcz, ostatnio cos takigo idzie:

1.Szejk: banan, salata, WHEY PROTEIN, mleko, miód, oliwa z oliwek
2. Ziemniaki/mieso/warzywa + 15 gram oleju ryzowego
4. Serek wiejski + maliny + orzechy
3. 5 jajek + maslo (czasami jak jestem glodny dodaje jakas kanpake

Suple: WHEY, Ashwaganda, Olimp Vita-MIn, Olimp Magnez + B6, Olimp Omega 3

Sen tez coraz lepiej, jest coraz wiecej snu nieprzerywanego, jak sie wybudzam to zaraz zasypiam


Zmieniony przez - kris4real w dniu 2018-07-28 09:46:42

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból wyżej pępka

Następny temat

Zabieg przegrody nosowej

WHEY premium