SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg i przysiady to podstawa. Zapraszam do dyskusji

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51380

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2278
Wogóle da się trenować plecty bez martwych ciągów, a nogi bez siadów???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Tak ektomorfik musi mieć krótki, intensywny trening i robić ćwiczenia wielostawowe do których należą między innymi przysiad i MC.

Wszystko składa się w jedną całość - nie można robić przysiadów mając słabe prostowniki, bo mogą być problemy ze stabilizacją tułowia, albo można zrobić sobie krzywdę. Do martwego ciągu potrzebne są silne przedramiona.

Wiadomo trzeba ćwiczyć wszystko i nie rozumiem dlaczego aż tak zaniedbywane przez wiele osób są przysiady i MC.

Hellsmess wyobraź sobie że niektórzy tak potrafią

Zmieniony przez - adrian233 w dniu 2006-04-15 16:05:01

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20300
Zalezy kto co co lubi, ja lubie duże uda. A co do spodni to fakt że jest problem. Bo w pasie mam mało a uda dość duże przez co spodnie w pasie musze kupować 4-6cm większe wtedy nie mam getrów z jeansów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
ha! po prostu to sa dwa cwiczenia, po ktorych mozna poznac twardziela na silowni. sa to podstawowe cwiczenia zlozone rozwijajace sile i mase. dodalbym tu jeszcze wyciskanie sztangi lezac, ale to cwiczenie robia wszyscy.
cwiczacy unikaja mc i siadow (mowie tu o roznych wersjach, nie tylko ze sztanga na karku), bo po prostu boja sie prawdziwego hardcore'owego wysilku. kto nie zaznal tych cwiczen w ciezkim wydaniu, nie wie czym jest ciezki trening!

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34560
Ja do przysiadow uzywam sciagaczy i wlasciwie teraz nie wiem czy dobrze robie.Czasem miewam niewielkie bole kolan ktore w miare szybko przechodza.I rodzi sie pytanie lepiej cwiczyc w sciagaczach czy nie?Nie zatrzymaja one wzmacniania kolan?I tak btw nie robie martwego tylko klade krazek za glowe i robie unoszenie tulowia z opadu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Przysiad rządzi, po 4 seriach mam problemy z chodzeniem, uda puchną niesamowicie

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 405 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5077
Żeby ćwiczyć przysiad trzba mieć silną psychike, bo jak nie to po kilku powtórzeniach człowiek zwątpi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2278
Jeżeli nie musisz nie używaj żadnych sciągaczy ani pasków. Najlepiej ćwiczyć bez zbędnych cudów. Na małych ciężarach nie używaj też pasa, bo póżniej wychodzi słaby odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Wesołych świąt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 535 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4343
Tak jak pisał premium i tak jak pisze MJR128, przysiad to najcięższe ćwiczenie dlatego dobre nastawienie psychiczne to połowa sukcesu.
Na dzisiejszym treningu zwiększyłem sobie intensywność treningu nóg do maxa - krótkie przerwy między seriami, prawie maxymalne obciążenie 4 serie w powtórzeniach 12,10,8,6 już po dwóch seriach miałem ochote skończyć trening ale na sztandze czekał na mnie ciężar z poprzedniej serii + 5kg i w kolejnej(ostatniej) kolejne + 5kg, pot skraplał mi się na brodzie, a już czekała na mnie sztanga żeby zrobić siady na jednej nodze(tak jak wykrok tylko cała seria na jednej nodze puźniej zmiana), ale musiałem troche zwolnić bo zrobiło mi się mdło i ledwo stałem na nogach . To ćwiczenie nie jest dla mięczaków .

Silne nogi i plecy to podstawa ;) http://www.sfd.pl/temat259657/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
trzeba sie dobrze nastawic i nie bac sie ciaglej progresji. nalezy nauczyc sie ciaglego poprawnego ruchu, aby nie myslec o nim w czasie cwiczenia (bo nie ma tam juz raczej miejsca na jakiekolwiek rozmyslania - kto robi przysiady dobrze wie) nalezy sie jednak liczyc z tym, ze wraz z nogami i grzbietem rosna rowniez posladki :), no ale skoro mamy byc duzi i silni to nie przejmujemy sie takimi gownami :D

martwy ciag jest juz prosty technicznie w porownaniu z przysiadami.

oba te cwiczenia maja jednak wspolny duzy plus - mozna w nich uzywac naprawde wielkich ciezarow - i za to je kochamy.

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningos do oceny

Następny temat

MASÓWKA do oceny i korekcji

WHEY premium