SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg i przysiady to podstawa. Zapraszam do dyskusji

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Na razie czytam. Chcę się jak najlepiej przygotować do mojej pierwszej wizyty na siłowni

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
S.A.I.D - Nie mam pojęcia!

Spokojnie, power cleans i high pulls i tak się zaczyna z pozycji do martwego ciągu, na krótką metę będzie ok. Następnym razem power cleans wymienię na wiosłowanie z podłogi, a high pulls na martwy ciąg. Do tego z nowym sprzętem będę wreszcie mógł robić klatyczne przysiady zamiast przednich - to co teraz robie to tylko taki wstęp, wzmacnianie słabszych ogniw

Charon - jak nie ma gitar, to nie jest fajne. No chyba, że mowa o soundtrackach Gabriela i albumach Tangerine Dream i Klausa Schulze

To ty nie chodzisz na siłownie?

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2006-12-03 01:29:19

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Charon; Ty na powaznie pierwszy raz na silownie sie wybierasz???

Kruszek; Ja na razie przerzucilem sie na przysiady przednie bo w ten sam dzien robie ciagi, wiec nie sa one tak oslabione. No i mam jeszcze inne 2 powody, ale mniej uniwersalne...

SAID: Specific Adaptation to Imposed Demands , jedna z fundamentalnych zasad teorii adaptacji. W skrocie; jesli chcesz byc dobrym kolazem to jezdzij rowerem a nie biegaj(chyba ze jako dodatek, ale zalezy od poziomu wytrenowania/cyklu). Miesnie niby te same, intensywnosc nawet wieksza... ale to nie to!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Wiem Wodyn, dopiero w marcy tego roku to zrozumiałem - niby wcześniej robiłem ciężkie ćwiczenia, ale nie z dużym obciążeniem - a po półtora roku zrezygnowałem z treningów nie widząc żadnej różnicy w sile z treningiem i bez - dopier teraz pojąłem, że jeżeli chcę być silny, to nie ma ucieczki w robienie przysiadów z 50 kilową sztangą w 12 powtórzeniach. Także, przerobione boleśnie na własnej skórze

Martwe za półtora miesiąca znowu staną się jedną z podstaw mojego treningu. Szczerze powiedziawszy, to odpuściłem je sobie między innymi dlatego, że mam za małe obciążenie, żeby robić jakieś postępy. Co ja zrobię ze 145 kilową sztangą, skoro podnoszę o dobre 40, może 50 kilo więcej?

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Kiedyś chodziłem, ale ciężko było to nazwać treningiem, nie miałem pojęcia o niczym. Obecnie dopiero się wybieram.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Charon: cos juz znalazles odpowiedniego na (drugi) poczatek??

Kruszek;
Sa metody podbijania sily na ciezarach nawet rzedu 55% maxa. Wydaje sie niemozliwe, a jednak... temat na oddzielny post, nie zawracam glowy.
Powiem tylko ze nie ma to zwiazku z wielkimi ilosciami powt ani ze zmiana cwiczen na podobne a ciezsze..

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Tabata to około 30% obciązenia maksymalnego, a też nieźle siłę potrafi podnieść, także wiem o co ci chodzi

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Pisalem o czym innym. Tabata dziala na sile u poczatkujacych i to raczej w nogach..

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Wiem, ale podałem to jako przykład możliwości zwiększenia siły przy pomocy niedużego obciążenia, o to mi chodziło

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
OK.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningos do oceny

Następny temat

MASÓWKA do oceny i korekcji

WHEY premium