SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady i Martwy Ciąg

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38430
Witam!!Moje pytanie wiąże sie z dwoma ćwiczeniami: Przysiady ze sztangą na barkach i Marwy Ciąg. A więc mam 14,5 lat. 71kg wagi i 183cm wzrostu. Cwicze krótko bo w sumie ok. 8 miesięcy(z tego jakieś półtora miesiące z dietą i ułozonym planem treningowym). Czy mogę już wykonywać przysiady ze sztangą(ze stosunkowym małym obciążeniem), czy warto jeszcze poczekać i do czasu zastąpić je np. Prostowaniem nóg w siadzie. To samo tyczy się Martwego Ciągu. Zacząć go już robić małymi ciężarami czy lepiej przygotowac do niego prostowniki robiąc np. Unoszenie tułowia z opadu. Jestem ektomorfikiem, więc te ćwiczenia mają dla mnie duży wpływ na budowanie masy mięśniowej. Wstrzymac się jeszcze czy można zacząć??
Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19217
Jestem przekonany, że opinie będą podzielone, ale każdy może wyrazić swoje zadanie więc i ja to zrobie. A wiec żadne, ale to żadne ćwiczenie nie zaszkodzi Ci jeśli będziesz je wykonywał poprawnie. Wieć moim skromnym zdaniem może zacząć robić te ćwiczenia, na początku małym ćiężarem aby wyrobić odpowiednią technikę. Sam mam 16 lat, i wykonuje te ćwiczenia, spotkałem się z negatywnymi jak i pozytywnymi opiniami. oczywiście jeśli ktoś mówił ze jestem głupi, starałem się mu to wyperswadować (chyba źle napisałem), ale nikt nie miał zastrzeżeń do mojej techniki !! Więć technika i jeszcze raz technika !

Pij piwo... Będziesz wielki!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2063 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58169
Jak kolega wyżej uważam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadzam sie z dunajskim, sam mam obecnie 14 lat i wykonuje te ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38430
Witam!!Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Postanowiłem włączyć te ćwiczenia do mojego planu trenigowego. Jak myślicie czy 4 serie przysiadów i ciągów starczą. Będę je wykonywał małym obciązeniem ze zwiększoną liczbą powtórzeń w serii(ok. 20-15) kształcąc technikę stopniowo przechodząc do większych ciężarów. A czy warto włączyć do treningu wyciskanie na barki ze sztangą, z małymi ciężarami, tak żeby opanowac najpierw technike?Czy będzie to miało jakiś sens. Czy lepiej zamiast tego wykonywać jakieś inne ćwiczenie złożone np. podciaganie sztangi wzdłuż tułowia dużymi ciężarami(oczywiście z prawidłowo zachowaną techniką)?
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5114
moje zdanie co do martwego ciagu : muisz pamietac ze martwy ciag to nie tylko "zegnij sie i wyprostuj", musisz zwrucic uwage na technike : prowadz sztangę blisko ciała, głowa do gory i pamietaj o przyspieszeniu oraz o tym zeby nie ciagnąć sztangi barkami. (niezapomnij o pasie).. 183cm wzrostu to chyba wystarczajaco> ? wiec nie musisz sie martwic tym ze wiecej nie urosniesz. po treningu powisisz troche na drazku w celu rozciągnięcia pleców i starczy :] mysle ze 4 serie wystarcza, rob okolo 16 powt. z niewielkim obciazeniem stopniowo zwiekszaj ciezar , gdy juz bedziesz mial odpowiednia technike, rob 12 powtorzen z duzym obciazeniem , duzym ale oczywiscie takim ktore pozwoli Ci na zachowanie odpowiedniej techniki ;] pozdrawiam

(...) "Myślę sobie czasem o potworze Frankensteina...Widzę te same spojrzenia ludzi... strach...
nienawiść... obrzydzenie...Czy warto? k***a warto! Zawsze warto!
Za nic w świecie bym tego nie zmienił... " (...)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9083
jak dla mnie unoszenie tułowia z opadu byłoby lepsze. jeżeli nie trenujesz z kimś doświadczonym i nigdy nie robiłeś mc to błędy techniczne są nieuniknione nawet przy małych ciężarach. jeżeli jednak chcesz robić ten martwy ciąg to rób na prostych nogach ,prostsza technika i równie dobre działanie na prostowniki pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 222 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5114
wyciskanie na barki sztanga mozesz zastapic wyciskaniem na maszynie, łatwiejsze i nie wymaga jakiejs wielkiej techniki :)

(...) "Myślę sobie czasem o potworze Frankensteina...Widzę te same spojrzenia ludzi... strach...
nienawiść... obrzydzenie...Czy warto? k***a warto! Zawsze warto!
Za nic w świecie bym tego nie zmienił... " (...)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38430
Witam!!Dzięki wszystkim za odpwoiedzi.Bl4d3r-Dzięki za wskazówki co do poprawnej techniki. Napewno z nich skorzystam. Ale dalej nie wiem czy włączyć Martwy Ciąg do treningu, czy dalej pozostać przy unoszeniu tułowia z opadu(tak jak radzi snakeyez). Niestety nie ćwicze z kimś doświadczonym, kto mógł by mnie nauczyć poprawnej techniki. Nikt nie udzielił odpowiedzi na pytanie z mojego poprzedniego postu, więc zadam je jeszcze raz. Czy warto włączyć do treningu barków wyciskanie na barki?Wiem, że to ćwiczenie przy nieprawidłowym wykonywaniu może wpłynąc niekorzystnie na kręgosłup, więc musiałbym zaczać je wykonywać małymi obciążeniami doskonaląc technikę, ale czy wtedy to ćwiczenie ma sens??Czy nie lepiej było by zamaist niego wykonywac dużym ciężarem inne ćwiczenie złozone np. podciąganie sztangi wzdłuz tułowia?
Pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38430
Niestety nie mam dostępu do maszyn, suwnic itp. Do dyspozycji mam tylko ławeczke, drążek, sztange, sztangielki itp. takie podstawowe rzeczy.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 303 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9083
w wieku 14 lat nie chodzi nawet o to ,że ktoś nie urośnie ,bo ta teoria tak naprawdę nie ma potwierdzenia w nauce. bardziej chodzi o nasz kościec. teraz możesz nie odczuwać bóli i jeszcze długo ,długo ,ale na stare lata może to być dokuczliwe. ogólnie to w dziale strongman jest temat "szkółka strongman 2". moim zdaniem ćwiczenia terenowe z jakimiś kamlotami dadzą Ci lepszą zaprawę niż np. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia. tutaj atakujesz określone grupy ,żeby je wzmocnić lub powiększyć ich przekrój poprzeczny. rzucając kamień lobem czy wypychając go z jednej ręki uaktywniasz więcej grup mięśniowych. poza tym jeżeli zrobisz ogólnorozwojówkę zacznie pracować więcej włókien mięśniowych wedle zasady ,że:"u osoby ćwiczącej pracuję więcej włókien niż u nic nie robiącej". Później jak chwycisz ciężary to na pewno będziesz mógł więcej podnosić i nie być rozczarowany częstymi zastojami.

wykroki ,przysiady ,wznosy tułowia z rękoma za plecami ,wyskoki ,gra w kosza ,sprinty czy rower są równie dobre dla początkujących. przysiad ,martwy ciąg ,a nawet owe opady wymagają odpowiedniej siły i techniki(oraz zaufania dla swoich sił ,szczególnie jeżeli ćwiczysz samemu). koci grzbiet ,złe odłożenie sztangi na stojak ,czy za duży ciężar przy wyprostach mogą Cię uszkodzić i trwale zniechęcić. Jasne ,że można powiedzieć iż w takim wypadku można nie wychodzić z domu ,ale to trochę pokrętna retoryka... ;)

możesz sam sprawdzić i znacząc od ciężarów ,a potem zrobić ogólnorozwojówkę i porównać.
KAŻDY MA INNĄ GENETYKĘ I PREDYSPOZYCJĘ ,ale z mojego doświadczenia i doświadczenia mojego ojca(coś koło 45 lat w sporcie) wynika ,że ten drugi trening o wiele bardziej poprawi wydolność i wytrzymałość młodego organizmu.

Osobiście mam taki pogląd na sprawę ćwiczeń wielostawowych dla młodych siłaczy ,ale jest to tylko jeden z wielu głosów w dyskusji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lepszy zarys miesni po wewnetrznych stronach

Następny temat

pomocy chlopaki z dopingu//

WHEY premium