Krzysztof Wierzbicki to trójboista siłowy, który nazywany jest „Mr. Deadlift". Zdecydowanie zasłużył na ten pseudonim, ponieważ na swoim koncie ma niejeden rekord w tym ćwiczeniu. Teraz doszedł kolejny. Na Instagramie pochwalił się, że podniósł 484,5 kg (1068 funtów)! Na filmie widać, jak Krzysztof z łatwością podnosi ogromny ciężar z podłogi. Wykonuje martwy ciąg sumo, który czasami bywa kontrowersyjny, ale jest całkowicie dozwolony w sporcie trójboju siłowego.

Wygląda na to, że Krzysztof używał tylko  pasów do podnoszenia, aby sobie pomóc. Nie ujawnił swojej wagi w momencie podnoszenia, ale wiemy, że startuje w kategorii 110 kg. Ponadto jego opis na Instagramie to „ROAD TO 500 KG DEADLIFT”, co bardzo jasno pokazuje jego cel.

 

Krzysztof jest trójboistą z bardzo bogatą karierą. Ma 31 lat i na koncie starty w ponad 30 zawodach od 2007 roku. Posiada dwa rekordy świata w martwym ciągu w dwóch różnych kategoriach, co czyni go jako jednego z najsilniejszych osób na świecie. Posiadane przez niego rekordy to:

  • Martwy ciąg w kategorii 100 kg: 433,5 kg (955,7 lbs) Rekord Świata wszech czasów (Mistrzostwa NAP Syberii 2020)
  • Martwy ciąg w kategorii 110 kg: 447,5 kg (986,6 lbs) Rekord Świata  wszech czasów (2021 WRPF-POL Mistrzostwa Polski) 

Krzysztof ma teraz na celu podniesienie 500 kg (1102,3 lbs), a tylko dwóch sportowców podniosło pół tony do tej pory. Są to Hafthor Björnsson i Eddie Hall. Obok Krzysztofa jedyną osobą, która wydaje się być w stanie podnieść 500 kg jest Jamal Browner. Jamal używa tej samej techniki podnoszenia co Krzysztof, a także startuje w kategorii 110 kg. Próbował ostatnio podnieść 501 kg, ale nie powiodło się. Czekamy, aż Wierzbicki spróbuje wykonać martwy ciąg 500 kg i może to być wyścig między nim, a właśnie Jamalem Brownerem. Zobaczymy, kto będzie pierwszy.

Komentarze (3)
_GANGSTA_

Mc sumo ma swietne bo klasyk juz gorzej.Szkoda,że w trojboju brakuje mu przysiadu, klate ma slabszą,przez co ciezko mu przekroczyc bariere 1000

0
avo 21

Ten chłopak bez sprzętu podnosi więcej niż wielu mistrzów w sprzęcie.

0
nightingal

Ostatnio na kanale jednego z producentów odżywek był z nim film. O ile dobrze pamiętam to mówił tam że waży coś koło 100 kg. Przy tej wadze taki wynik - dla mnie niewyobrażalny.

0