SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Małolata/kebula/ podsumowanie str.37

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
a no chyba, że tak. w sumie przy większych krążkach nie będę potrzebować asysty^^

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
sory, że tak ni z gruchy ni pietruchy, ale chciałam się upewnić co do jednego- jedzenie warzyw. jednego dnia potrafię zjeść całkiem sporą główkę kapusty, a do tego jeszcze jakieś inne warzywa wpadają, nie raz nie dwa. myślę, że 3 kg przekraczam z palcem w nosie. mogę tak szaleć czy to jakoś ograniczyć?

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
Trudno ustalić jedną uniwersalną dobową dawkę warzyw, czy nawet orientacyjny przedział zalecanego spożycia, bo warzywa to wyjątkowo zróżnicowana grupa pokarmów różniących się nie tylko kalorycznością i zawartością składników odżywczych, ale również obecnością związków o działaniu niepożądanym. Zazwyczaj zaleca się by warzywa pojawiały się w każdym spożywanym posiłku w większej niż symboliczna ilości. W praktyce dawka około 400 - 800g na dobę dla większości osób powinna być w zupełności wystarczająca.

Cały artykuł http://potreningu.pl/artykuly/2094/czy-w-przypadku-spozycia-warzyw-faktycznie-wiecej-oznacza--lepiej

Wnioski wyciągniesz sama

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
ostatnio ciągle chodzę zmęczona i przybita, ale mam nadzieję, ze to przez ogrom pracy jaki teraz na mnie spadł. jak tylko skończy mi się maraton to może się wyśpię. o ile się skończy...
treningi męczą, ale w sumie tak pozytywnie. potrzebuję jakiegoś odmóżdżenia.
TRENING

jakoś tak wybitnie krótki. niby jak szłam do szatni to nie czułam, zebym sie dotyrała, ale teraz boli.
Dzień3.
1. pompki 4x max 
12/8/4/7
2. ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki szeroko 3x 8-12 
25kgx12/25kgx11/25kgx10
3. wznosy bokiem ramion stojąc 3x 8-12 
2kgx12/2kgx12/3kgx12
4. prostowanie ramion na wyciągu 2x 6-8
1sztabkax8/1sztabka 6
5. uginanie ramion na wyciągu 2x 6-8 \
15kgx8/15kgx7

1. nie wiem skąd ten brak siły w 3 serii
2. tu następnym razem zrobię regres, bo zaczęłam zbyt szarpać tym drążkiem.
3. ok
4. mamy nowy wyciąg z nieponumerowanymi sztabkami, ale na pewno coś koło 15 kg.
5.ok

dieta:
wczoraj "przegłam" z weglowodonami, bo piekładm chleb i oczywiście musiałam spróbować. uwaga- pierwszy raz wyszedł mi chleb na zakwasie:). ograniczam jednak warzywa i rozkładam żarcie na 4 posiłki. zobaczym jak to wyjdzie





Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
trening:
Dzień4.
1. RDL 3x 8-12 
45kgx12/45kgx8/35kgx9
2. goblet squat 3x 10 
20kgx10/23.5kg.x10/23.5kgx10
3. wypady chodzone 2x 6 na nogę 
13.3kgx6/13.3kg6/13.3kgx6
4. wznosy łydek, na maszynie 2x 10-15 
40kgx15/40kgx15
5. brzuszki na skośnej 3x 10-15 
15/15/13
6. jeżyki vel allachy z wyciągiem górnym 3x 6-8 
8/8

1.RDL już wcale nie czuję "w nogach". i zastanawiam, się dlaczego- albo ciężar jest za duży (ale zmniejszyłam i to samo) i bardzo ciągnie mnie po rękach (cały czas tak sztanga mi ucieka, nawet chwytem mieszanym) czy kiego grzyba...:(
2. filmik. jak staję jeszcze szerzej to się rozjeżdżam na tej gumie. muszę znaleźć bezpieczniejsze miejsce. ale widze, że mogę głębiej schodzić.



3. tu się pojawił problem- nie zrobię tych przynajmniej 12 kroków, bo mi na drodze stoi nowa maszyna^^. ale do połowy dojdę, więc ucieknie mi napięcie na moment obrotu.
4.no tu boli.
5.tu też^^. lepiej mi się robi z łapkami splecionymi za karkiem/
6. 4 sztabka, nie mam pojęcia ile kg. mało taka informacja wnosi, więc nie wypisywałam


suple: magnez, probiotyk, tran w tabletkach
warzywa: mniej:P kapusty, sałaty, rzodkiewki, marchewka w umiarkowanych ilościach, szparagowa, pomidory icałe litanie







Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Odnośnie wykroków chodzonych nie ma problemu, po prostu się odwracasz i idziesz przed siebie dalej

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
TYDZIEŃ 4
w piątek robiłam badania- morfologię i kortyzol (bo zawsze chciałam sprawdzić). przy kortyzolu pobranym o 9.30 mam wynik 212,10 (jeszcze w normie, aczkolwiek wysoko). chociaż sam kortyzol chyba nic nie mówi.
z kolei mam drobne odchyły w morfologii i nie wiem, czy coś z tym robić.
drobne odchyły to
Hematokryt 46,7 % sugerowana norma: 38-45,00 H
MCH-sr. masa Hb w erytr. 31,3 pg sugerowana norma: 27-31,00 H
PLT - płytki krwi 134 tys/μl sugerowana norma: 150-400,00 L
Ret M%-ret. o sredniej zaw. RNA 2,6 % sugerowana norma: 5-20,00 L

ok, trening
Generalnie rzecz biorąc to najmniej lubiany dzień. nawet nie mogę się zdecydować, którego ćwiczenia najbardziej nienawidzę:P. teoretycznie robiłam filmiki, ale za dużo ucinają albo sama widzę błędy.
Dzień 1
1. wyciskanie na płaskiej 3x-8-12 
25kgx12/30kgx11/30kgx8
2. wiosło sztangielka w oparciu o ławkę 3x8-12 
13.3kgx12/13.3kgx12/13.3kgx10
3. wyciskanie na barki – arnoldki 3 x8-12 
4kgx12/4kgx12/4kgx12
4. czachołamacze 2x 6-8
sztanga+5kgx8/sztanga+5kgx6
5. uginanie 2x6-8 
sztanga+5kgx8/sztanga+7kgx6

1.tu jakoś dziwnie dużo poszło. niby sztanga wygladała na 20,nie 15 kg. mam nadzieję, że po prostu ogarnęłam ćwiczenie:)
2.ok
3. mam filmik, ale "ucięło" górę. więc nie wiem, wrzucać?
4. to chyba najbardziej nielubiane ćwiczenie. łokcie latają mi w tym niesamowicie. tak się zastanawiam, czy nie lepiej machać samą sztangą. mam filmik.
5. a to akurat lubię.

suple: magnez, probiotyk, tran w tabletkach
dieta:










Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A co krwawisz latwiej czy jakies problemy inne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
no właśnie, żeby było śmiesznie to płytki zawsze miałam poniżej normy. wyszło to podczas oddawania krwi. oczywiście mój lekarz rodzinny to zbagatelizował, ja w sumie też, b żaden sposób nie odzwierciedlało się to na moim krzepnięciu. jednak zrobiłam badania, bo chciałam wrócić do oddawania krwi i chciałam mieć dowód na to, że mogę. no i nie wiem, czy mogę.
tak jak mówię, fizycznie jest ok, ale mam przekroczone normy i nie wiem, czy jest się czym martwić

Zmieniony przez - kebula w dniu 2014-04-06 21:17:25

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
martwic należy sie dolegliwościami , jak się je ma, jak wszystko gra to wiesz... normy czasami od nich odbiegamy i nie jest to patologia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna przy zmianach nocnych

Następny temat

czikita007/DT

WHEY premium