SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój osobisty jihad o wymarzona sylwetke

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29321

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Zgadzam się z Raczkiem. A co do aktualnej diety, to mam nadzieję, że to nie prowokacja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Morales, wlaśnie takie skoki poziomu cukru bd po owocach. Po złozonych weglach jest niższy ale stabilny i dłużej się utrzymujący poziom cukru we krwi niż po prostych węglach.
Jak utnie węgle nagle i bd jadł tylko trochę owoców, to po kilku dniach nie bd miał siły robić treningu. Co innego stopniowo ucinać po 50g co tydzień.
Pitbull, Ty robileś takie redukcje czasami na b. niskich węglach przez jakiś czas i się dobrze czułeś? Mnie przy ok. 80g dziennie już tak muliło, że musiałem podbić ale jak schodziłem stopniowo, to dało się trzymać te 0,8g-1g/kgmc.

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 572 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28013
Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Ja obciąłem węgle diametralnie z 6 g na kg do poniżej 100 g ed. Poza warzywami i sporadycznie owocami po treningu +50 g owsianych żadnych węgli nie jem. Waga leci niesamowicie mimo całkowitego braku aerobów. Skupiłem się na kompleksach sztangowych. Poleciało też sporo mięsa, ale to z uwagi na niską podaż białka. Osamie chyba nie o to chodzi. Chodzi o zrzucenie wagi, osobiście uważam że LC i wszelkie modyfikacje to najlepszy sposób na zrzucenie wagi dla grubasów. Jeżeli zjesz 250 gramów mięsa plus paczkę brokułów i zagryziesz orzechami to głodny nie jesteś, a fat leci niesamowicie. Im więcej masz tłuszczu tym prostsze (i łatwiejsze) tricki żywieniowe pozwolą Ci go zgubić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28612
Ale sie offtop zrobił

Dieta oczywiście tragiczna, nie dziwię się ze przez 6mcy tylko 4kg schudles. Marsz do działu Odżywiania !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Pragne przypomniec, ze warzywa to rowniez sa wegle ZLOZONE. Te ostatnie to nie tylko ryz i kasza, o czym zdaje sie niektorzy zapominaja.

Duza podaz warzyw zalatwi sprawe; swoich ludkow od razu wrzucam na paleo i nie zaobserwowalem omdlen, slabosci czy braku energii. Wrecz przeciwnie. Chyba, ze osuwaja sie na ziemie w domu i nic mi nie mowia

Zmieniony przez - raczek87 w dniu 2012-08-14 07:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5104
Na początek: jestem bardzo mile zaskoczony ilością odpowiedzi.

ZMIANY:

AKTYWNOSC :

pon- FBW
wt- crossfit
sr- wolne/aeroby
czw- obwodowy na siłowni
pt- FBW
sob- kompleksy metaboliczne
nd- wolne/aeroby - czesto wyjezdzam na poligon- aktywnie uprawiam ASG (Air Soft Gun)



1. *Camel007 - moje zapotrzebowanie to 3396.2174kcal obliczyłem wg zaleceń na forum. (BMR= 2233,335, TEA=640,71 juz dzienne, NEAT 300, )

2. *Morales_37- może to takie wmawianie sobie, chodzi mi o to, że kawa powoduje częste wizyty w WC.

3. *raczek87 - biorę sobie do serca te rady- wcześniej po diecie Dukana po 3 dniach miałem skazę białkową. Ale balans z rybami powinien się przyjąć- poczytam dziś o Low Carbo tak jak radzisz. Będę stosował w miejsce siłowych treningi obiegowe. Myślisz, że FBW będzie dobre 2 razy w tygodniu?
Z biegami postaram się ale zobaczymy jak czas pozwoli. Szczęście mam dużego psa z którym mogę wychodzić co wieczór na godzinę. Tylko, że to nowofundland i on do biegania się nie nadaje ;)
Makaron= ban permanentny- szkoda, że tak zrobię.

4. *pitbull61 - nie rozumiem czy to "o prowokacji" jest dla mnie- tzn. chciałbym wyjaśnić, że jedyne kogo chcę sprowokować to mój tłuszcz do znalezienia sobie innego właściciela bo mu się skończył okres wynajmu mojego ciała. Słyszałem, że ciężką pracą i wyrzeczeniami można wyrzucić tego niechcianego lokatora ;)



Zmieniony przez - 0sama w dniu 2012-08-14 10:31:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 572 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28013
posilek SNIADANIE 10.00:
- szklanka mleka na cieplo + 1 slodzik(lub jogurt 0%) + platki mussli 100g

JAK RANO NIE CI SIĘ JEŚĆ TO KUP DOBRE WPC. TO NIE JEST ŚNIADANIE DLA 125 KG CHŁOPA. NAJLEPSZE BY BYŁY JAJKA
II posilek 12.00:
-100g brazowego ryzu +100g miesa mielonego + sos bolonski bul curry

100 G MIĘSA TO JEST NIC, MIELONEGO UNIKAJ. SOS WYWAL
III posilek OBIAD:
tu jest kiepsko - sluchajcie mam obiady w pracy sponsorowane przez firme- czesto smazone frytki + mieso okolo 250g + 2 rodzaje surówek (nie jadam frytek, biore dokladke salatki), w piatki zawsze jakas grilowana ryba (nie panga) a caly pstrag lub 150g lososia (obiady sa drogie,ale ja za nie nie place). Jednak najgorsze, ze nie wiem co bedzie dnia nastepnego-menu ustalaja okolo 10.00 tego samego dnia- nie mam mozliwosci przygotowywania sobie posilku w domu na dany dzien bo nie wiem co bedzie.

WEŹ DO PRACY ZAWSZE WPC, OLIWĘ, ORZECHY - JAK JEST SYF TO JEDZ TYLKO SURÓWKI.
<godzina 16.00 kawa o ile nie pilem jej rano>



IV posilek 18.00:
-100g bialego ryzu +100g miesa mielonego + sos bolonski bul curry
BEZNADZIEJNIE JAK WCZEŚNIEJ. JEŚLI LC DAJ Z 250 G PIERSI LUB KROWY + OLIWA I WARZYWA.
<trening o 19.30>

V posilek:
puszka tunczyka w wodzie + 2-3 kromki pieczywa chrupkiego z jakas szynka lub serem i pomidorem (do tego szcypta soli jesli jem wazywa ogórek lub pomidor to zawsze z sola)
PIECZYWO, SZYNKA, SER - TO WSZYSTKO OUT. POTRENINGOWY MIĘSO+ WW ZŁOŻONE
PRZED SNEM ZJEDZ WIEJSKI/TWARÓG/JAJA/MIĘSO/WPC



Wejdź sobie do postu pitbula i zobacz jak ładnie kuchnię ogarnia. Jeśli chodzi o sposób odżywiania to powinieneś się na nim wzorować.

Zmieniony przez - Camel007 w dniu 2012-08-14 11:30:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Ja bym w poczatkowej fazie nie liczyl jedzenia, tylko pilnowal, zeby na talerzu znalazlo sie to, co powinno. Kiedy juz dany sposob odzywiania nie bedzie zadna dieta, tylko stanie sie norma - mozna wejsc na wyzszy level i bawic sie w wage, bloki itd.

Odmierzajac wszystko mozna sie szybko zniechecic. 4-5 zbilansowaych posilkow dziennie, bazujacych na paleo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5104
Panowie dzięki za odpowiedzi- więc moja modyfikacja z drobnymi wyliczeniami:

Posilek I 10:00

4 jaja kurze gotowane z musztarda- wiem wiem ale samych nie zjem za nic w świecie... 4 sztuki 350 kcal
szklanka herbaty zielonej po posiłku

350 kcal


Posiłek II 12.00:


Platki owsiane 30 g 109.8 kcal b-3g t-2g w-21g
Mleko spozywcze 0.5% 97.5 kcal b-9g t-1g w-13g

207.3 kcal b=11g t=3g w=34g

Posilek III OBIAD 14:30

Kurczak piers 200g 198 kcal b-42g t-2g w-0g
Ryz Basmati 100g 342 kcal b-9g t-0g w-76g
oliwa z oliwek 88.2 kcal b-0g t-15g w-0g
warzywa

628.2 kcal b=51g t=17g w=76g



Posilek IV przed treningiem 18:00

Kurczak piers 200g 198 kcal b-42g t-2g w-0g
Ryz Basmati 100g 342 kcal b-9g t-0g w-76g
oliwa z oliwek 88.2 kcal b-0g t-15g w-0g
warzywa

628.2 kcal b=51g t=17g w=76g

Posilek V - po treningu 22.00

Serek Wiejski 200g 194 kcal b-22g t-10g w-4g + wkrojona żodkiewka (2 główki)+ mała szczypta soli.
oliwa z oliwek 88.2 kcal b-0g t-10g w-0g
Orzechy 40g 322.5 kcal b-8g t-30g w-9g

604.7 kcal b=30g t=50g w=13g



+ do tego kcal z ważyw i owoców- ale będę unikał bananów- raczej arbuzy :) ale tego nie uwzględniłem w bilansie.
uwzględniłem jednak porcję orzechów 80g o czym napisałem niżej.

RAZEM WYCHODZI 3060 kcal dziennie

Przyznam szczerze, że będę w międzyczasie dobierał sobie owoce i warzywa. Rozumiem, że np brokuły mogę śmiało dodawać do obiadu oraz tak samo z orzechami w momencie gdy poczuje głód? Tzn. nie więcej niż 80g tych orzechów w pracy- na zasadzie przekąski. Poza tym dużo piję wody niegazowanej około 1,5l-2l- z poprzedniej diety tak radziłem sobie z uczuciem głodu. Przyznam szczerze, że te jajka z rana mi nie pasują (znam to z Dukana) ale może tym razem będzie bez skazy białkowej ;)

Proszę o ocenę czy jest ok- plan żywieniowy zaczerpnięty z forum po drobnej modyfikacji przeze mnie.
Mam też pytanie czy w niedziele lub sobotę można czasem "zgrzeszyć" małą porcją np "makaronowego" obiadu u znajomych czy tez kiełbaską z grilla (spokojnie piwo odstawione)? Pytam dlatego, że raz na jakiś czas zdarza nam się wyjść do znajomych. Wtedy można sobie pozwolić? (dotychczas po takich wyjściach dawałem sobie dodatkowe 30 min ostrego treningu). Czy takie założenie jest ok?


Zmieniony przez - 0sama w dniu 2012-08-14 12:34:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Tezbym nie liczyl- jak Raczek. Chlopie, przy takiej wadze czeka Cie prawdopodobnie nieskonczona redukcja, jeszcze sie naliczysz. Zreszta zalezy do jakiej wagi chcesz zejsc, ale imo sporo roboty. Trzymam kciuki, zabieraj sie za robote.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening skierowany pod podciąganie.

Następny temat

Witam

WHEY premium