SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kettlebells & Crossfit by novyneo

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 96682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za tą zmianę
A teraz trochę o tym moim dzisiejszym treningu.
Na początek poszła rozgrzeweczka, tak jak zaplanowana, czyli
2 serie po 20 powt. dumbbell Santch i kilka serii Front squats.
Potem przyszła kolej na WOD'a. Przypomnę tylko że robiłem:
5 Pull-ups
10 Push-ups
15 Sit-ups

w 10 minut jak najwięcej. Udało się zrobić prawie 14 rund, bo brakło jedynie 5 powtórzeń Sit-ups.
Następnie wziąłem się za przysiady przednie. W kolejnych seriach użyłem 50/60/70/80/90 kg i wykonałem za każdym razem nie 3 a 5 powtórzeń.
Pozostaje jeszcze bieg 30 minutowy i ringi, ale to po południu. To co dzisiaj zjem będzie wyglądało tak:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Szybko i krótko o wczorajszym dniu. Miał być bieg 30 minutowy a był 35 minutowy w którym pokonałem 6560m. Taką trasę znalazłem za pomocą targeo i taką pokonałem.
Natomiast dzisiaj w planie był
Benchmark ISABEL
For time 30 Snatches.
Ja z racji małego doświadczenia nie założyłem zalecanych 132 lbs tylko 77 (35 kg). Nie za dużo, ale pozwoliło mi to wykonać wszystkie powtórzenia i dobrze koncetrować się na technice (staram się wypchnąć sztangę z biodra i ściągnąć barki do tyło, a także wykonać głęboki przysiad). Więc generalnie WOD ok. Czas jaki mi to zajęło to 8 minut.
A poniżej zrzut tego co dzisiaj w jadłospisie



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.Dzisiejszy dzień muszę potraktować jako DNT,bo za chwilę lecę do pracy i niestety nie wiem p której wrócę. Wczoraj natomiast zrobiłem trening na ringach i muszę powiedzieć że jest lepiej w porównaniu do pierwszego kontaktu z nimi
Dietę wstawię później bo teraz muszę uciekać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oto moje dzisiejsze menu:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie dziś dzień wolny miał być ale godzine trenowałem na kółkach Nie mogłem sie powstrzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
czemu tak mało kcal ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Tak wracając kilka stron wcześniej - robienie ćwiczeń olimpijskich na powtórzeniach rzędu 5> mija się z celem i nie prowadzi do niczego dobrego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Akyrfa: a możesz rozwinąć wypowiedź?

Dzisiaj Backward Fran w 8'9" z obiążeniem 50kg. Słaby czas, ale większe obciążenie w stosunku do poprzedniego wyniku (7'30" z 40kg).
Dodatkowo 3 serie po 3 powtórzenia Shoulder press: (użyłem: 55/65/70 kg).

Podejrzewam że ciężko mi będzie zorganizować się na popołudnie i jeszcze pobiegać, ale będę się starał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 237
Cytując Wodyna "Metodyka treningu CrossFit ma kilka poważnych wad, nie szanuje np tego ze włókna szybkokurczliwe nie mogą być trenowane na wysokich powtórzeniach". Poza tym wysokie powtórzenia to już "kopanie leżącego" bo nie jesteśmy w stanie zaangażować tych mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może i tak, ale trzymając się "metodyki" nigdy nie sprawdzimy do czego zdolne jest nasze ciało i organizm. Poza tym, wiele jest rzeczy które w CF są nie-metodyczne i nie pasują tym, którzy uwielbiają patrzeć jak rośnie ich biceps, ale taki jest Crossfit, popycha nas do granic możliwości i kiedy już tam się znajdujemy, zadaje pytanie:czy zrobisz jeszcze jedno powtórzenie? Mnie to się podoba,dlatego nie trzymam się metodyki a słucham swojego ciała

Trochę przekalkulowałem sobie dietę i teraz wygląda to mniej więcej w taki sposób:




I trzymając się tego moje menu na dzień dzisiejszy będzie się przedstawiało jak poniżej:





Zmieniony przez - novyneo w dniu 2013-09-22 07:20:31

Trening jak będzie wyglądał nie wiem, ponieważ wybieram się na trening na dworze z ekipa, która zdaje się że w mojej okolicy otwiera Box'a Jeśli będzie wszystko grało to już w październiku zamienię moją siłownię właśnie na treningi CF pod okiem instruktorów. Ale nie zapeszajmy, zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2013-09-22 07:23:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowanie ogólnej sprawności fizycznej + FBW

Następny temat

CROSSFIT

WHEY premium