SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KSW 23

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 72454

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Wiesz swoje Puar . Jak już mówiłem, jakby kolano było podatne na ciosy tak jak jest, albo nawet bardziej, ale REGENEROWAŁO SIĘ tak jak łeb albo inne części ciała to ok, nie mam nic przeciwko żeby tak kończyć przeciwników. Ale to jest sport, i trzeba widzieć kompromis którego ani Ty Puar ani Ty newkon nie widzicie. Kopnięcie w kolano może zniszczyć komus karierę, ok, nie było takich przypadków na najwyższym poziomie, ale znam wiele przypadków gdzie kontuzje kolan spieprzyły komuś sportowe życie. Moje stanowisko to kompromis pomiędzy realizmem walki a ryzykiem wykluczenia z niej kogoś na zawsze.

Sprawa jest prosta, nie wolno kopać w przyrodzenie, pikać palcami w oczy, gryźć itd. bo to są miejsca zbyt delikatne. Tak samo jest z kolanami. To jest tak jak byście się przed kimś bronili, nie zrobicie na nim waszej najlepszej kombinacji a potem dosiadu i GnP bo bo to nie zawody. Tak samo na zawodach, zawsze sędzia mówi żeby mieć na uwadze bezpieczeństwo przeciwnika.

Chciałbym żeby w UFC były soccery, stompy, żeby nie było d****nej zasady 3 punktów podparcia itd. Ale nie chce ciosów które mogą komuś zj**ać sportowe życie. A wam łatwo mówić bo nie startujecie.

Idę spać bo już po imprezie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
ale musisz podac 8 przykladow,moj blad zreszta Bielecki stracil oko grajac w reczna,a bloki wciaz dozwolone,wiec nawet jesli komus zrujnowal kariere lewy prosty,to mowi sie trudno,trzeba zwyczajnie unikac elementow walki potencjalnie bardziej niebezpiecznych dla zdrowia niz inne i juz. czy takimi sa kopniecia boczne? moim zdaniem tak,ale czy zabronic to sam ie wiem,bo pozno juz,rano sie dowiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 762 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7752
Tak naprawdę to mam wbite, że jakiś koleś na drugim końcu świata, czy nawet w wiosce obok ma przez to spieprzoną karierę. Tak samo oni mają wbite we mnie. Stało się, trudno, świat idzie do przodu. A mało było zawodników, którzy przez bzdurne zdaje się kontuzje nie mogli kontynuować kariery na dotychczasowym poziomie? I każdnych side kicków nie trzeba było do tego. Ja bym podał przykłady z podwórka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Zawodnicy często mówią że im bliżej vale tudo tym lepiej odnośnie zasad...
A co do kopnięcia bocznego to w sandzie często tego używają. W MMA trenują przeważnie boks tajski przez co zaniedbują boczne

To jest tak jak byście się przed kimś bronili, nie zrobicie na nim waszej najlepszej kombinacji a potem dosiadu i GnP bo bo to nie zawody.

Nie kapuję. To znaczy że na ulicy się łagodniej traktuje przeciwnika czy co?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 762 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7752
No rules, no problem jak miał Big Daddy na koszulce. Mi to naprawdę szkoda gadać. Tak jakby koleś zabił drugiego high kickiem przez mocne trafienie na skroń i raptem chcieli zakazać hajów ;/ Mirkowi jak się noga skręciła przy otrzymaniu soczystego haja, a przecież jak mówicie, ciosy w głowę to luzik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
rozumiecie co znaczy WIEKSZE PRAWDOPODOBIENSTWO groznego urazu,czy nie? nie chodzi o to,ze nie moze sie nic stac po kimurze,haj kiku,czy tam jakims innym gownie tylko,ze PREDZEJ SIE STANIE po kopnieciu bocznym ,wystarczy miec troche wyobrazni ,a nie wolac o przyklady o.O

zakazywanie jest osobna kwestia,ale takie gadanie,ze jacys tam (no bo jacy?ktorys raz czytam,ze CZESTO mowia,dziwnym trafem ja o tym CZESTO nie slysze,a raczej sa ta wyjatki,bo NORMALNI ludzie wola walczyc na zasadach,ktora w jak najmniejszym stopniu narazaja ich zdrowie,co juz to wyklucza w zasadzie) zawodnicy sa za zasadami jak najblizej vale tudo i ze komus sie stala krzywda,bo dostal mida/haja/prawym prostym/zyebal sie z hustawki jest bez sensu,bo o czym to niby swiadczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Wielu twierdzi że im więcej wolno tym lepiej. Mam nadzieję że nie będziesz mi kazać wymieniać nazwisk bo wszystkich nie podam no ale naczytałem się trochę wywiadów.

A ci co walczyli na dawnych "zasadach" lub by chcieli to znaczy że mają jaja, a nie że od razu są nienormalni

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Gautan, odpuść, Puar jest znanym na forum rzeźnikiem a newkon w tym temacie zawarł z nim o dziwo sojusz, hehe. Tutaj nie przemówisz Panie . Zalecam naszej czwórce pójście do wyrka .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 762 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7752
PLŚ, głos rozsądku. Chodzi mi o to, że nie można wszędzie widzieć pękających kolan. Puar dobrze napisał. Niech ludzie chodzą niżej na nogach i tyle. A jak ktoś na wyprostowanych sobie chadza, bo mu energii szkoda na przybranie prawidłowej pozycji to jego sprawa. Kiedyś nawet niektórzy Gracie skracali dystans takimi kopnięciami tylko bardziej frontowymi, ale były celowane niby na udo, a nieraz spadały na kolana przeciwników. Jakoś nikt od tego kariery nie skończył. Owszem, taki Bones bije je o wiele mocniej, ale to nie jego problem. Nie można zabierać z mma tego co najlepsze, bo zaraz w kaskach będą walczyć ku uciesze baranów z kasą. Niestety, w tę stronę idzie mma. Nie chcę takiego mma. Chcę wiedzieć, że Pan X czy Y naprawdę jest najlepszym zawodnikiem na świecie, a nie, że pewnie by przegrał, ale jego przeciwnik nie mógł tego, tamtego i owego. Oczywiście nie mówie o wprowadzeniu gryzienia czy kopania w torbę, bo to nawet nie wypada, jak ktoś jest dobrze wychowany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
nowkon2011
Nie można zabierać z mma tego co najlepsze, bo zaraz w kaskach będą walczyć ku uciesze baranów z kasą. Niestety, w tę stronę idzie mma. Nie chcę takiego mma. Chcę wiedzieć, że Pan X czy Y naprawdę jest najlepszym zawodnikiem na świecie, a nie, że pewnie by przegrał, ale jego przeciwnik nie mógł tego, tamtego i owego.


Dokładnie, to co teraz napisałeś to kwintesencja tego o co tu chodzi. A chodzi o wyłonienie najlepszego bez zastanawiania się "a co by było gdyby tamten mógł zrobić to a to", a nie gadanie że "to sport i trzeba zakazać tego i tamtego żeby zawodnik jak najszybciej mógł znowu walczyć" itp.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pierwsze Gale UFC

Następny temat

Jest w koszalinie nauka mma ?

WHEY premium