SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KLATKA - Stoisz W Miejscu?? Wejdz!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ok, zjadla mi sie piatka..

Sprawa sily jest bardzo skomplikowana na dluzsza mete.
Twierdzenie ze wiele powt jest najlepsza metoda na sile u kogokolwiek zawsze bedzie sie spotykalo z negacja u eksprettow od sily.

Dobre bylo na "odblokowanie sie", ale na krotko...

Wytlumacze krociutko: masz mozliwosc przetrenowania nie tylko miesni. Dochodzac do ostatnich powt w zakresie powt 6-8 latwo przetrenowujesz nerwy. Przetrenowane nerwy nie generuja impulsow elektrycznych by poprawic sile, bo to jak samobojstwo w czasie przetrenowania. Na regeneracje nerwow trzeba jakichs 2 tygodni. Zmienia sie to w zaleznosci od tzw intensywnosci bezwzglednej treningu.

Owa intensywnosc stala sie nagle mala kiedy przeszedles na wiele powtorzen, ale po jakims czasie, szczegolnie z wysokim zaawansowaniem ta metoda oslabi wyniki silowe. Pozwoliles sie nerwom zregenerowac, ale je jednoczesnie rozleniwiasz, cop pociagnie za soba spadki sily.

Kurde, to bardzo fajny temat, ale nie bede tu wypracowania pisal..
W kazdym razie kulturystyke najlepiej cwicz w cyklach:
-masa-wyczerpanie-tydz przerwy-
-sila z elementami masy-wyczerpanie-tydz przerwy-
-masa z elementami sily-wyczerpanie-tydz przerwy-
-gestosc/rzezba-wyczerpanie-tydz przerwy-

i tak w kolko..

Nie dochodz nigdy do ost powtorzen(ze 2-3 w zapasie-za to wiecej serii), a przyrosty beda latwe w porownaniu do obecnych...

Ostatni tydz danego cyklu mozesz pojechac na maxa, bo pozniej i tak nasz tydz przerwy..

Zastosuj sie do porad, szczegolnie brania wolnego tygodnia w razie zastoju(fazy wyczerpania), a zaoszczedzisz sobie lat niepowodzen!!

Pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1922
co oznacza termin "wyczerpanie"?

Odnosnie tej wiekszej ilosci powtorzen to moze tak jest w teorii, ze przeczy to z siłą i masą. Jednak stosując w okresie treningu ogolnorozwojowego duzo powtorzen szybko mi szła siła. Nastepnie zmienilem na miesiac ilosc powtorzen do 6-9 przy wzroscie serii z 3 na 4.
Wszystko przestało isc. Wrociłem wiec do wiekszej ilosci powtorzen i eureka. Nagle wszystko idzie. Nie sadze zeby bylo to przez regeneracje bo
wczesniej robilem trenng A dzien przerwy trening B dzien przerwy i tak w kolko a tera trening A trening B dzien przerwy trening A trening B itd
Wiec w sumie wiecej cwicze.

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2006-11-30 13:29:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wyczerpanie postepow. Kiedy przyjdziesz na trening i okazuje sie ze
nie podnosisz wiecej kg
ani nie robisz wiecej powt
ani nie przyrosly obwody.

Zastoj.,,, Pierwszy taki trening i robisz wolne. W sumie nie musisz robic wolnego dla wszystkich misni. Jesli zatrzymala sie klata to wystarczy opuscic klate w nast tygodniu, ewentualnie rowniez triceps a nawet barki jako ze wspolpracuja z klatka na treningach.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Dzieki za soga

Prezes: ten trening polecil mi trener reprezentacji Polski, mozesz wejsc sprawdzic na stronie : aleksander popławski http://www.paralympic.org.pl/trenerzy.php a nie jakis pan gienek z piwnicznej silowni. ma medale na olimpiadach, teraz juz ma swoje lata wiec trenuje, facet ktorego trenuje wazy 75kilo, jest niepelnosprawny wyciska na klate 212,5kg a ma ponad 50lat. drugi koles nie ma przedramienia, i ma "przyspawany" nadgarstek do lokcia i wyciska 160 narazie robilem ten trening 2 razy i za kazdym razem szlo mi 5-7,5kg. nie mowe ze bedzie tak co 2 tygodnie, chyba kazdy wie ze to niemozliwe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ale robisz jakies przerwy przed/po cyklu??

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
nie dales edytowac: edit: dodam tylko ze koels ktory cisnie 212.5 konczy trening na 180, podnosi 3 serie po razie. i dopiero na zawodach probuje maxa. to jest trening w ktorym nigdy nie cisniemy maxa

jak robilem ten trening to robilem przez 2 tyg, potem w poniedzialek spradzalem maxa czyli czy trening cos dal i w ten dzien opuszczalem trening klatki, robilem dopiero w czwartek ale normlany czyli taki jak zwykle, typowy trening na klate + biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
To rob tak, ze jak juz sprawdzisz maxa, robisz dalej trening klaty, ale lekko. Pozniej dajesz miesniom piersiowym odpoczac i wracasz do nich po 2ch tygodniach w poniedzialek i jedziesz mase. Tak bedzie lepiej, wierz mi.

Jak pisalem o niedopracowaniu to wlasnie o to mi chodzilo ze jak ktos ciska 210 kg to nie bedzie przeciez robil ost serii z ciezarem o 10 kg mniejszym , tylko o jakies 30.

Innymi slowy trzeba bylo napisaz np 90% maxa w ostatniej serii.
Z***ales ze napisane jest w kg a nie w procentach.

Wez od trenera rozpiske na procenty, a ja zmienie tytul posta tak by sprawdzali strone na ktorej masz prawidlowa roozpiske.

Co tu jeszcze.. powiedz czy ci zawodnicy startuja w koszulkach...
Nie ukrywam ze jesli bez to zazdrosc mnie bierze, hehe.. do konca roku bedzie 200 na lawie, obiecuje.. , choc bardziej mnie teraz obchodzi przysiad przedni(ide na 200) i martwy ciag(ide na 300).

Co za duzo marzen to niezdrowo...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1922
facet ktorego trenuje wazy 75kilo, jest niepelnosprawny wyciska na klate 212,5kg a ma ponad 50lat. drugi koles nie ma przedramienia, i ma "przyspawany" nadgarstek do lokcia i wyciska 160

Sorki. Ale to raczej antyreklama. Ktoś moze pomyslec ze ich urazy są spowodowane tym treningiem...

Co do treningu to wiadomo ze trener ma wieksze doswiadczenie niz podejrzewam kazdy z nas jednak np ja nie mam na celu podnosić 200kg. Chce poprostu być silny, sprawny, zdrowy i zarazem dobrze wyglądać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 281 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6904
"ja tam mam w dupie cięzar- nie mam wypisae na klacie ze wyciskam 180 kg"
Podzielam

"jeszcze będzie czas,by odpoczywać"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Preses(glownie):

Puknij sie w leb!
Nie wychowali Cie czy niedojrzaly jestes?

Kpisz sobie z tego ze jak ktos jest niepelnosprawny to moze miec jeszcze jakas pasje, albo ze w czyms komus takiemu istepujesz!

Zazdroscisz, kazdy psycholog to stwierdzi jak uslyszy takie skargi... no i pewnie powciskajakies gadki o sklonnosciach homo...

Ja chce i wygladu i sily i wytrzymalosci.. i wielu innych cech. Kazdy kto neguje cos w czym jest po prostu slaby powinien pojsc do psychologa. Po jakims czasie rozwija sie to w paranoje.
Chudzinki zachmowia ze nie chca byc wielcy bo beda powolni.
karatecy mowia za zapasy sa nieskuteczne mimo ze nie walczyli jeszcze z zapasnikami.
Ci co sa dobrzy w przysiadzie robia z tego centrum treningu...
ITD ITP.

Kulturystyka w swoich zalozeniach miala byc sportem wszechstronnosci, a teraz mamy bande zakompleksionych i obrazajacych swa postawa nawet niepelnosprawnych.

Nie mamawiam nikogo do treningu na sile, ale:
-zakaz spamowania obowiazuje, bede kasowal posty i banowal jak trzeba!
-przemysl od kiedy masz kompleksy i zacznij z nimi walczyuc pokis mlody.

pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABS

Następny temat

Jaki najlepszy z pośród tysiąca ???

WHEY premium