SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 665713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Pozostałe masz dobre wiec powtórz tylko prolke. Chyba, że Cię stać wydawać na badania to możesz zrobić i cały komplet

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 398
Witam mam problem z kolanem. Mam 27 lat. W ubiegłym roku w połowie listopada doznałem urazu więzadła pobocznego piszczelowego poprzez upadek na schodach. Na badaniach w SOR lekarz stwierdził naciągniecie więzadła, oraz przemieszczenie rzepki. Nie mogłem wyprostować nogi, lekarz nastawił mi to, zalecił rehabilitacje na której miałem ćwiczenia mięśnia czworogłowego oraz jonoforoze z udziałem leku w ampułkach Olfen, przepisał różne maści do smarowania. Rehabilitacja dużo mi pomogła moje kolano było coraz zdrowsze do momentu kiedy w nocy wstałem z łózka (14 grudzień) nastąpiłem na przedłużacz i odruchowo aż przykucnąłem miałem duży ból oraz spuchnięte kolano. Od tamtego momentu mam bóle kiedy próbuje wyprostować nogę do samego końca, oraz nie mogę do końca jej zgiąć. Po tym epizodzie pojechałem na SOR lekarz popatrzył, pomacał stwierdził, że mam wodę w kolanie, przepisał kolejne maści, plastry borowinowe, dicloberl retard 100, następnie zlecił badanie USG na 2 stycznia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 398
Po wykonaniu USG pojechałem do znanej w moich stronach znachorki od ortopedycznych przypadków, przypisała mi dużo witamin które biorę cały czas ale ból nie ustępuje. BADANIE USG; Staw kolanowy lewy z lekkim zwiekszeniem ilosci plynu stawowego, blona maziowa nieco przerosnieta, nieprzekrwiona. Sciegno wspolne m. czworoglowego ze zwkloknieniami, napiecie w normie. Wiezadlo rzepki o prawidlowej echostrukturze, napiecie prawidlowe. Troczki nieuszkodzone Lateralizacji rzepki 0.62 cm. Wysokie ustawienie rzepki. Cialo Hoffy nieprzerosniete. Powierzchnia chrzastki SRU nierowna chondromalacja II stopnia grubosc chrzastki zmniejszona. Kat splycony. Chrzastka klykci kosci udowej o zachowanej grubosci, dosc gladka. Wiezadla poboczne i krzyzowe rozluznione w badaniu dynamicznym. Zbliznowacenia LCT przy przyczepie blizszym blaszka hyperechogoniczna dlug. ok 1.2cm. Lakotka przysrodkowa nieco niejednorodna. Przytorebkowe i drugie skosne uszkodzenie rogu przedniego. Rog tylny o wyraznie zwiekszonej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 398
echogeniczności. Ścięgna gęsiej stopy, pasmo biodrowo-piszczelowe, oraz ścięgna mięśnia podkolanowego i dwugłowego uda bez cech uszkodzenia. Naczynia podkolanowe drożne.
Co o tym myslicie ? dodam ze lekarz nie kazal mi lezec w lozku powiedzial ze moge chodzic a ja po chodzeniu nie mialem poprawy wiec zaczalem lezeć.


Zmieniony przez - wodnikk123 w dniu 2020-01-27 13:45:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Trzymaj się tego co mówi lek prowadzący. Zawsze też możesz skonsultować swój przypadek z innym lekarzem celem porównania czy diagnoza / leczenie jest słuszne / prawidłowe.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 398
Ten lekarz traktuję pacjenta jako sztukę, aby kolejny. No cóż nie pozostało mi chyba nic innego jak zmienić lekarza. Orientujesz się w wynikach USG jak to wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 373 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12948
26 lat, zero koksu.. Lekarz podejrzewa gruczolaka

all-apver-b53209f0e4d2b2335d726e4e381511d59d22a31f

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5560 Napisanych postów 16439 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 328995
Potrzebuje małej porady... za czasów gdy biegałem zaczęło mnie boleć nad kostką przy piszczelu. Jak chodzę tego nie odczuwam, natomiast jak dotknę kości przy piszczelu ból jest bardzo silny. Odpuściłem bieganie, minęlo sporo czasu bo ok 2miesięcy a miejsce jak bolalo tak boli, gdzie szukać przyczyny? Złe obuwie? Stan zapalny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
and1ozi
26 lat, zero koksu.. Lekarz podejrzewa gruczolaka





Rezonans wszystko wyjaśni. Także umów badanie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Hellboys
Potrzebuje małej porady... za czasów gdy biegałem zaczęło mnie boleć nad kostką przy piszczelu. Jak chodzę tego nie odczuwam, natomiast jak dotknę kości przy piszczelu ból jest bardzo silny. Odpuściłem bieganie, minęlo sporo czasu bo ok 2miesięcy a miejsce jak bolalo tak boli, gdzie szukać przyczyny? Złe obuwie? Stan zapalny?


Może być stan zapalny stary uraz który się co chwila odnawia. Obuwie także istotna sprawa.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium