SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania krwi - interpretacja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
Witam, Prosba o rzucenie okiem na wyniki krwi. Niepokoi mnie cholesterol tarczyca żelazo kortyzol ale ogołnie możecie obczaić i napisać nad czym się skupić żeby to wszystko troszku naprawic.Mam 28 lat 174 cm i 70 kg i ostatnie 4 miechy byłem na redu, pod koniec mocno sciąłem tłuszcze lecz jem zdrowo nic przetworzonego , Ostatni czas glównie z węgli ryż brazowy, kasza gryczana, platki owsiane, jaglane, kukurydziane, ziemniaki, jabłka. Z białek piersi kurze indycze jaja, mintaj, skyr, wpc, łosoś, Z tłuszczy jaja, łosoś masło orzechowe i orzechy głownie migdały i nerkowce bo na wiecej tłuszczy nie było makro. Codziennie około kg warzyw pomidor sałata ogórek zielony, kisZony, warzywa gotowane pomidory. Każdy dzień wygląda podobnie - 5 posiłków ryz/kasza/ziemniaki/platki - kurczak/indyk/łosoś/wpc - orzechy/masło orzechowe/jaja/łosoś + warzywa. Dodam że w dni treningowe spozywałem 20g tłuszczy liczac produktowo. Ogólnie zrobiłem badania bo chciałem ocenić jakie spustoszenie wywołała redukcja no i dochodzi aspekt taki, że mam problemy ze snem. Przyczyne problemu chyba znalazłem i jest nią zajechanie CUN - tak mi się wydaje bo trenuje w poniedziałek wtorek czwartek i piątek, no i te dni się budze po 3 razy i ogolnie sie kulam, ostatni weekend sobota niedziela bez treningu i spalem elegancko a wystarczyl martwy ciag i przysiady + uginanie i prostowanie na maszynach i znowu sen dostał po portkach - chyba za ostro ide na treningach ale jakoś nie umiem odpuszczac z tym ze musze wrzucic na luz bo te noce to jest masakra. Nie mniej jednak prosze was o rzucenie okiem na wyniki badań - przyjmuje każdą porade co moge zrobić z dietą żeby te wyniki troche poratować bo będę chciał te pozycje które nie sa ok powtorzyc za okolo 2 miesiace i zobaczyc czy coś pomogą wasze uwagi tudzież rady. Ogolnie troche zj**ałem bo krew oddawalem o 7 rano a o 21 zjadlem omleta w ktorym było 15 fatu 100 ww i 50 białka - mogło to mieć wiekszy wpływ na odczyt ?? Ogólnie dopiero wchodze na dodatni bilans kaloryczny i powoli zaczynam czuć, że żyje bo końcówka redu już mnie męczyła, rzućcie prosze okiem na wyniki i odnieście się czy jest mocno źle czy ujdzie i jakie zmiany warto poczynić żeby to wszystko podnieść ... Z góry dzięki i pozdrawiam !!
P.s. wyniki teścia wolnego bede miał ale za pare dni bo za tym się dłużej czeka całą reszte wrzucam pozdro :)










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
Dodam jeszcze ze pod koniec redu leciało 30 mg yohy a tak ogolnie bez dopingu. Z supli codziennie kabs omegi kaps maślanu, magnez, 400mg chromu do potreningowego, wit c, d +k, ostatnio sen chcialem wspomoc ashwą i gabą ale niewiele to daje a na treningu kreatyna cytrulina eaa glutamina i tauryna, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Bez wątpienia długi okres ujemnego bilansu energetycznego i ciężkich treningów może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną, a na pewno będzie miał wpływ na regenerację i to jak się czujesz w ciągu dnia i na treningu. Dlatego też cykl treningowy powinien trwać około 10 tygodni. Następnie wchodzimy na dwa tygodnie na zerowy bilans kaloryczny i robimy strategiczne roztrenowanie. Poza tym, jaki sens miało schodzenie z tłuszczami tak nisko?

Oprócz niskiego poziomu żelaza nie widzę w wynikach Twoich badań czegokolwiek niepokojącego.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
domer
Bez wątpienia długi okres ujemnego bilansu energetycznego i ciężkich treningów może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną, a na pewno będzie miał wpływ na regenerację i to jak się czujesz w ciągu dnia i na treningu. Dlatego też cykl treningowy powinien trwać około 10 tygodni. Następnie wchodzimy na dwa tygodnie na zerowy bilans kaloryczny i robimy strategiczne roztrenowanie. Poza tym, jaki sens miało schodzenie z tłuszczami tak nisko?

Oprócz niskiego poziomu żelaza nie widzę w wynikach Twoich badań czegokolwiek niepokojącego.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595



Wiesz co, po pierwsze dzięki za odpowiedz i delikatne uspokojenie mnie, troche mnie wkurza ten LDL wysoki aczkolwiek już się doszkalam w kwesti właśnie lipidów i żelaza co jeść czego unikać a jakich produktów nie łączyć, może to żelazo niskie z powodu takiego, że w wiekszosci posiłków były orzechy lub nasiona? Mniejsza z tym teraz skupie się na tłuszczach roślinnych i generalnie poczytam co najlepiej podbije mi żelazo a za jakieś dwa miechy skontroluje lipidy i żelazo raz jeszcze, żeby mieć obraz czy zmiany żywieniowe przyniosły jakiś efekt;] boje się wyników teścia bo pewnie leży jak tarczyca, a właśnie a propo tarczycy to jak uważasz, powinna wrócić do normy ?
To niskie zejście z tłusZczami to brocha takiego ' trenera online kulturysty ' który mnie prowadził do czasu także robiłem co mówi ale w pewnym momencie przestało mi się to podobać bo traktował mnie jakbym był na bombie w związku z czym przestałem korzystać z jego usług i teraz działam sam. Te treningi do upadku w kazdym cwiczeniu to też jego wytyczne.. .A jeśli chodzi o ten link to dzięki za materiał i napewno się zastosuje żeby to wszystko ' zaskoczyło ' na nowo choć nie ukrywam że psychika mówi mi " idz zap*****lać na siłownie ' i jeszcze nie zacząłem roztrenowania a już mam ochote troche poprzewalac żelastwa... Ten tydzien jeszcze zrobie normalny a na nastepny się nastawie na tydzien wolnego czyli w sumie ostatni trening zrobie w piątek a pozniej dopiero w poniedzialek po 10 dniach choc wolałbym pójść zrobić cokolwiek szczerze mówiąc . Jeśli chodzi o żywienie to radze sobie bardzo dobrze ale treningowo będę musiał się poradzić kogoś mądrzejszego, co by znowu po roztrenowaniu się nie zajechac w tydzien czy dwa..
Jeszcze raz dziękówa za odpowiedz !


Zmieniony przez - MR FreekNatural w dniu 2022-02-05 16:06:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
domer
Bez wątpienia długi okres ujemnego bilansu energetycznego i ciężkich treningów może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną, a na pewno będzie miał wpływ na regenerację i to jak się czujesz w ciągu dnia i na treningu. Dlatego też cykl treningowy powinien trwać około 10 tygodni. Następnie wchodzimy na dwa tygodnie na zerowy bilans kaloryczny i robimy strategiczne roztrenowanie. Poza tym, jaki sens miało schodzenie z tłuszczami tak nisko?

Oprócz niskiego poziomu żelaza nie widzę w wynikach Twoich badań czegokolwiek niepokojącego.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595


Siemasz, odebrałem wynik testosteronu, jest lipa, już wiem skąd ostatnio jestem taką p***ą.... Wróci to do normy samo z siebie czy czas wybrać się do lekarza?? Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Lipidy/żelazo głównie to co spożywasz, szybko idzie stracić jak i zyskać więc trzeba pokombinować z dietą. Oraz unikać używek bo lipidy bardzo szybko reagują podobnie jak wątroba.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
krzykacz
Lipidy/żelazo głównie to co spożywasz, szybko idzie stracić jak i zyskać więc trzeba pokombinować z dietą. Oraz unikać używek bo lipidy bardzo szybko reagują podobnie jak wątroba.
dzięki za odp. Używek 0. A co powiesz o tym teście, ogarnie sie to samo bo jest turbo nisko jak widzisz :(...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie widzę konieczności tego, aby unikać tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Każdy z kwasów tłuszczowych (nasycone, jednienasycone i wielonienasycone) znajdzie swoje miejsce w zdrowej diecie. Unikać warto izomery trans i utleniony cholesterol.

Proporcja LDL:HDL wygląda dobrze. Zaleca się aby wynosiła ona 2:1 i tak też jest. Nie wiem ile jadasz czerwonego mięsa i podrobów w swojej diecie, ale niedobory żelaza mogą wynika z ich unikania.

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/produkty-bogate-w-zelazo-4316

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
MR FreekNatural
krzykacz
Lipidy/żelazo głównie to co spożywasz, szybko idzie stracić jak i zyskać więc trzeba pokombinować z dietą. Oraz unikać używek bo lipidy bardzo szybko reagują podobnie jak wątroba.
dzięki za odp. Używek 0. A co powiesz o tym teście, ogarnie sie to samo bo jest turbo nisko jak widzisz :(...?


Nie rozumiem o co pytasz ..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1281
krzykacz
MR FreekNatural
krzykacz
Lipidy/żelazo głównie to co spożywasz, szybko idzie stracić jak i zyskać więc trzeba pokombinować z dietą. Oraz unikać używek bo lipidy bardzo szybko reagują podobnie jak wątroba.
dzięki za odp. Używek 0. A co powiesz o tym teście, ogarnie sie to samo bo jest turbo nisko jak widzisz :(...?


Nie rozumiem o co pytasz ..?
dzięki za udzielanir się, pytam dokladnie o wynik testosteronu wolnego, ktory dodałem wyżej chyba, że go nie widzisz. Wyszlo mi 3.92 gdzie widełki są 9.10 - 32.0 no i nie wiem czy ruszy się to samo do góry czy problem jest poważniejszy ? A co powiesz o wyniku tarczycy ? Tez lipa co ;/ nie musze chyba mówić, że czuje się nie specjalnie, a gdzie tu masować z takim teściem. No nic edukuje sie w kwestii jedzenia i oby to poszło do góry... z góry dziękuje za porade i pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięsień czworoboczny - problem

Następny temat

Ból kolana pod rzepką

WHEY premium