SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST rozumiane przeze mnie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10083
to chyba normalne ze jak sie bardziej zmeczysz to musisz dluzej odpoczac

$$$

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
pierwszy trening masz pewnie z mniejszym ciezarem niż poprzednie treningi w większym zakresie powtórzeń,
przerwy rób takie jak robisz

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

Właśnie zaczynam negatywy (jutro ide poraz pierwszy)! a niedugo się kończy trening ja juz musze myśleć nad czymś nowym hmmm..........

nieraz nawet mi sie nie chce! z każdego cyklu wyniose jakies nowe doswiadczenia i twożenie nastepnego staje się trudniejsze hmm...

musze pomyslec mam troche czasu COŚ STWORZE I ZAMIESZCZE !

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

Tak sobie patrze i zastanawiam się jakie moge dać inne ćwiczenie na klate jeśli rozpiętek nie mam robić a na wyciskanie sztangielkemi obojetnie pod jakim kontem mam zamały ciężar (na rozpiętki chyba też bo maksymalnie mam 17kg a mie wiem czy na rozpiętkach na pięciu powturzeniach mi starczy DAWNO JUZ NIE MIAŁEM TEGO CWICZENIA (jestem prawie po 2 cyklach HST i trzeci przedemna) a potem troche rzeźby i wytrzymałości poćwicze! ale co teraz mam zrobić z klatka ZEBY SIE NIE POWTARZAĆ? hmm...

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a przenoszenie?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

może coś takiego być (tak sobie układam):

Klata:
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w górę 1x (niżej niż poprzednio)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół 1x
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 1x
Przenoszenie sztangi-nie wiem może być prosta? (albo sztangielki) w leżeniu w poprzek ławki poziomej 1x
Grzbiet:
Podciąganie końca sztangi w opadzie 1x
Podciąganie sztangi-łamanej (nie wiem czy może tak być ale mi by pasowało do treningu) w leżeniu na ławeczce poziomej (wiosłowanie) 1x (lub 2 razy jak radzisz?)
Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 1x
Barki:
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x
Unoszenie ramion w przód ze sztangą (za mist sztangielkami) 1x
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc - chwytem młotkowym 1x
Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" 1x
Uginanie ramion ze sztangielkami na "modlitewniku" 1x
Triceps:
Wyciskanie "francuskie" sztangi prostej(? a może łamanej) w leżeniu &#8211; podchwyt
Wyciskanie "francuskie" sztangi prostej(? a może łamanej) w leżeniu &#8211; nachwyt
Prostowanie ramienia ze sztangielka leżąc &#8211;uchwyt młotkowy

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
tak z ciekawości spytam, czemu chcesz zmieniac plan?

Klata:
przenoszenie robiłbym sztangielką, łatwiej i bezpieczniej imo

to wyciskanie w góre, niżej niż poprzednio to żeby nie było za nisko, bo się niebędzie wiele różnić od wyciskania na poziomej

grzbiet:
same wiosłowania masz, coś na czworobonczy? coś na prostowniki?.
Czemu akurat podciąganie łamanej w lezeniu na ławeczce by ci pasowało?

Biceps:
ostatnie ssztangielki na modlitewniku zamień może, na unoszenie sztangielek, w lezeniu na ławce skośnej z supinacją?


Triceps
tu juz sie nie bardzo orientuje w oddziaływaniu na triceps nachwytu i podchwytu- myśle, że dużej różnicy nie ma
sztanga łamana mniej obciąża nadgarstki, możesz próbować

serie zmieniałeś (jak zmieniałeś) na jakiejś podstawie czy tak poprostu?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> może coś takiego być (tak sobie układam)

Za duzo cwiczen, a w szczegolnosci za duzo podobnych cwiczen. Za duzo cwiczen izo.
Naprawde - czy mi uwierzycie, czy nie - nie ma potrzeby wykonywania 3 roznych wyciskan na laweczce!

Ta uwaga nie dotyczy tylko powyzszego planu, lecz _wszystkich_ planow HST, ktore udalo mi sie w tym forum zobaczyc. (Nie widzialem wszystkich).
Wyglada na to, ze zwolennicy HST tutaj - w przeciwienstwie do np. oryginalnego amerykanskiego forum - ciagle jeszcze nie moga sie wyzbyc myslenia kategoriami tzw. zasad Weidera

HST naprawde nie polega na tym, ze trenujemy 3 razy w tygodniu (mozna trenowac 4, 5, 6 i 7 razy w tygodniu), czy ze wykonujemy 2 (3, 4) serie po ilestam powtorzen (to co sie naprawde liczy to suma wszystkich powtorzen, czyli tzw. objetosc, czy jak Biniu kiedys zaproponowal, TUT).

Zastanawiam sie, czy nie opublikowac dluzszego artykulu na temat HST, w ktorym bylby przykladowy plan pasujacy dla 90% wszystkich zaawansowanych trenujacych (Zupelnie poczatkujacy powinni sie trzymac tego schematu 3 x w tygodniu, 1 seria). Ale obawiam sie, ze i tak nikt by na to nie zwrocil uwagi
Chociaz pewne inne propagowane przeze mnie pomysly (912HST) sa dosc znane, przynajmnie z nazwy

Moze wpadnie mi wiec go glowy jakas ladna nazwa , np. 8x6 HST (8 cwiczen 6 razy w tygodniu), ktora bedzie latwo zapamietac.

Np. koszykarze pewnej druzyny ligowej z München (przynajmniej niektorzy) trenuja teraz HST, ale w wersji 8 x 3 (8 cwiczen 3 razy w tygodniu). Na wiecej niz 3 treningi silowe w tygodniu nie mieliby po prostu czasu.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

Sporti twoja wypowiedz mnie naprawde zaciekawila. Ale ja nie rozumiem jak trening 8x3 (jak ty to ujełeś) mił by dać naprawde dobre efekty CHOCIAŻ NIE BEDE SIĘ SPRZECZAŁ BO NIE WIEM - NIE CWICZYŁEM TAK!

ale jeśli przykładowo wykonuje jedno ćwiczenie na jedną partie mięśni to jak one bedą rosły, przecież ja ich nawet nie zmecze. Wezne te 80kg na łąwecce 5 razy i co CZUJE ZE NIBY COS PODNOSILEM ALE NIE CZUJE ZMECZENIA, czy taki impuls jest wstanie spowodowac rozrost mięśni?

a co do trzech rodzaji wykonywanych ćwiczeń na klatke. To jak ja mam inaczej zangarzować całą klatke (jeśli 3 razy w tygodniu bede na silce to na każdym treningu inny skos, ale to wyjdzie w podsumowaniu 1 raz na tydzień dany skos, czy to naprawde coś da?)

I jeśli chodzi o sume ćwiczeń na tydzień to 3 serie na klatke coś dadzą?

A co do chodzenia 6 razy w tygodniu to nie wiem czy to jest możliwe. PRZECIEŻ NA TO TZREBA CZASU a każdy z nas ma przecież jeszcze swoje zycie. Ja np. chodze do szkoły i mam dużo lekcju po szkole. Co prawda znalazł bym tyle czasu aby iść na siłownie 6 razy ale w tedy nie widywał bym się z przyjaciułmi!
JA CHCE ĆWICZYĆ ale nie takim kosztem nie mam zamiaru być jakimś zawodnikiem ale ćwicze tak dla siebie! A wogule to ćwicze na własnej siłowni PRZEZ CO NIE MAM MASZYN!

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 333 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2165
...

Trening:

Klata:
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w górę 1x (niżej niż poprzednio)
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół 1x
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 1x
Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 1x
Grzbiet:
Podciąganie końca sztangi w opadzie 1x
Podciąganie sztangi-łamanej (pytałem się czy może być bo nie musiał bym latać ze sztangu tu i tam to jest u mnie w moich warunkach czasochłonne i mogły by być za duże przerwy a tego bym niechciał dlatego pytam się czy może być, ale jak nie to bede latał) 1x (lub 2 razy jak radzisz?)
Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 1x
Barki:
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x
Unoszenie ramion w przód ze sztangą (za mist sztangielkami?) 1x
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc - chwytem młotkowym 1x
Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" 1x
Uginanie ramion ze sztangielkami na "modlitewniku" 1x
Triceps:
Wyciskanie "francuskie" sztangi prostej(? a może łamanej) w leżeniu - podchwyt
Wyciskanie "francuskie" sztangi prostej(? a może łamanej) w leżeniu - nachwyt
Prostowanie ramienia ze sztangielka leżąc -uchwyt młotkowy
TE ĆWICZENIA WZIEŁEM Z TEJ STRONY:
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=72558&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening
tak żeby był ćwiczony cały (te w środku też)


A czemu zmieniam plan hmm...
wiem że można stosować w HST plan ten sam po to jest przecież SD, ale nie chciał bym trenować ciągloe tych samych gróp mięśni tymi samymi cwiczeniami!
wiem że w HST tak można ale to bedzie istna mnotonia CIĄGLE TE SAME ĆWICZENIA! a tak ucze się czegoś nowego i może rozwijam lepiej w całości mięśnie!

co ty na to? (jestem otwarty na uwagi) po wypowiedzi Sporti widze ze jeszcze dużo nie wiem DLATEGO WASZE KOMENTARZE SĄ MI POTRZEBNE ja nie mam jeszcze takiego doświadczenia jak wy!

Sporti a Ty trenujesz HST (wżuć twój trening JEŚLI MASZ GO POD RĘKĄ)?

>>> Trenuj do końca do upadłego, bo życie to walka by dążyć do czegoś! <<<
LEGENDARNY ABS II => http://www.sfd.pl/temat180570/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST z czym się to je?

Następny temat

ilość seri w hst

WHEY premium