SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Granathar - czyli wycinka a potem jadziem z koksem %-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Mówisz teraz o tej kiełbasie z indyka, tutaj opcji nie ma zdecydowanie innej - a co z serem i kabanosami?
Co do metabolizmu - też wydaje mi się że podskoczy i zacznę chudnąć. Mam niezwykle elastyczny metabolizm, rok temu miałem masówkę 4100 kcal, tych kcal było za dużo i metabolizm tak mi się rozkręcił że nie zrobiłem za wiele masy, ale fatu też nie uzbierałem(przynajmniej nie więcej niż było)
Tak samo teraz - miałem pułap niemal głodowy, ale absolutne 0 katabolizmu, sprawdzałem z miarkami nawet
Więc o metabolizm bym się nie bał, bardziej interesuje mnie dogranie diety - może być 2600, czy lepiej 2900?
I jak mam przeżyć 4 tabaty pod rząd? Bo sobie nie wyobrażam

Prosiłbym o jak najszybsze info, bo dzisiaj będą zakupy, od jutra mogę zaczynać

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2009-10-24 10:35:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Normalnie , ja przezywam , po kazdej robisz 1min przerwy i jedziesz nastepna

Katabolizmu sie tak latwo nie sprawdzi, on nie dopada w takich ilosciach ze to widac, to sie mierzy, ale badania w temacie sa jednoznaczne. Po obcieciu kalorii do polowy swojego zapotrzebowania traci sie rowniez miesnie.
Ty sie decydujesz na diete ponizej 30g wegli? To mozesz albo 7 dnia robic sobie caly dzien z wieksza ich iloscia, ale na czysto, albo ostatni pozilek tego dnia zrobic sobie dowolny (tylko nie przezerac sie)
Obciecie kalorii ok 10-15% na poczatek starcza.

Treningi silowe maja byc ciezkie pamietaj, zakres powtorzen ok 4-6 na pewno, a dobrze dazyc do jedynek, sila ma rosnac

Przy okazji wpisze ci przykladowy complex do zrobienia na silce.

W blogu She Wolf znajdziesz trening ktory jej podalam i tam pod haslem GPP sa wytrzymalosciowki, mozesz zamiast Tabaty w domu zrobic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi nogi siadają po 1 tabacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tabata to tylko nazwa okreslonego systemu treningowego majacego na celu podniesienie wytrzymałości. Do wykonania Tabaty mozna uzyc roznych cwiczen i wykonujec 4 pod rzad tak dobrze wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Ja po 1 tabacie ledwo chodzę, bo niemal każde ćwiczenie tabatowe powinno angażować nogi
Treningi siłowe mam teraz masowo-siłowy przedział powt. Czyli dla barków 20-6, dla reszty 12-6. Może tak być czy uchlastać powt?

Mam coś takiego:
GPP1.
Obwod x5 30sek przerwy miedzy obwodami
burpee 30sek
pajacyki 30sek
przysiady 30ske
burpee 30sek
split jumps 30sek
mountain climbers 30sek
przerwa 1min


GPP2.
-burpee 30sek
-pajacyki 30sek
- bieg w miejscu- skip A wyciskajac rownoczesnie rece w gore 30sek
- boks z cieniem (uzywaj nog) 30sek
X5 bez przerwy

split jumps i mountain climbers chciałbym wiedzieć co to

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2009-10-24 15:30:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
szukaj na youtube, latwiej zobaczyc niz tlumaczyc
Split jumps to przeskoki w miejscu
To wszytsko masz robic szybko.

Nie musi angazowac nog, tabat a zpodciagani atez daje w kosc, tabata z pompek odpowiednio potrafi wykonczyc.
Tabata z burpee jest super Tabata z boksowania w worek bokserski niezastapiona.... itd itp, wszytsko moze sie nadac. A orginalan tabata, czyli orginalne badanie bylo robione na Ergonometrze (czyli rowerku albo crosstrainerze)

Dawaj mniej powtorzen, zlozone 6-8 nawet 4-6 zalezy ktore (chociaz moze to za malo w okresie wzrostu ), izolowane 8-10 tak mniej wiecej. Trening silowy jest po to by dac twojemu organizmowi bardzo dobry powod do utrzymania, a nawet zwiekszenia masy miesniowej Masz dwa lata doswiadczen, siegnij po cos mocnego z dzialu dla zaawansowanych, krotkie i intensywne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Spoko, ja już wiem co mam robić
A z tabaty robię tylko burpeesy - 1 cała tabata i nie mam już ochoty żyć
A co z tym serem i kabanosami? xD Do tej pory nie mogę się dowiedzieć czy wolno
I z tymi kcal jak? 2600-2700 i jest git?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
joł

pamiętam Cie z 'odchudzania'
ale kurna dopiero tera zobaczyłem dziennik

długo już redukujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Bo miałem parę przerw To raz, a dwa że prawdopodobnie zbyt mała liczba kcal mi tak urżnęła metabolizm że przestało lecieć
Zapomniałem że mój metabolizm w ciągu kilku dni przyzwyczaja się do jakiegoś poziomu kcal i rzeczywiście, chyba tylko na dosyć wysokim pułapie kcal muszę redukować bo niski za bardzo mi spowalnia przemianę materii
Zresztą, prawda jest taka że nawet nie tak długo(wcześniej zakładałem temat niż się redukowałem) - z pasa sporo poleciało, ale teraz trzeba zmienić metodę.
Już dawno chciałem podnieść pułap białek do 3g/kg ciała ale mnie przestrzegali przed potworną śmiercią w konwulsjach A to białko też dla metabolizmu zrobi swoje.
Może nawet masy mi się uda zrobić

Aaa, jeśli chodzi o trening - wszystkie wielostawowe przedział siłowy(8-6) - wiosłowanie, podciąganie, przysiady, MC, wyciskanie żołnierskie, dipsy, wyciskanie płasko i uginanie ramion ze sztangą. Reszta ćwiczeń przedział masowy - np. wyciskanie skos, które jest tutaj właściwie niepotrzebne i chyba wywalę
Zajadę się jak dzik jak będę miał przedział siłowy codziennie, ale cóż
Jak ma być taki hardcore to można zrobić Shotguna, ale szkoda przyzwyczajać organizm do takich silnych bodźców poza masówką i przy takim stażu.

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2009-10-24 20:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
kalorie na start ok,
kielbasa.... hmmm.. próbuj sobie cos upiec, chyba jednak tansze i zdrowsze
ser zolty czasami moze byc

Trening codziennie? No nie 3-4x sila z aero plus 2x trening interwalowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka odzywke brac??

Następny temat

SheWolf/Blog/Czyli Wilczyca w akcji gubienia i atrakcji!

WHEY premium