SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Giszman-po ME/str.63

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 77784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Sam sobie odpowiedziałeś.Robiąc w sposób o jakim mówisz,angażujesz oprócz najszerszego,obłe i czworoboczny w odcinku piersiowym.Takie szczegóły są istotne na scenie.Nie to,żebym się czepiał.Luźna uwaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Gisz - daj filmik z wykroków z boku, bo wydaje mi sie ze robisz je za bardzo w przód a nie do dołu (kolano ci chyba wychodzi za palce stopy).
Przyciąganie na poziomym masakra. Już lepiej robić szrugsy na skośnej ławce Skróć linkę to zobaczysz różnicę.
Pwodzenia.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Mawashi chyba przesadzasz

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Na szczęście nie narzekam na brak detali plecków
Co do poziomego przyciągania to chyba nie ma takiej tragedii skoro czuje,dobrą pracę najszerszych przy tym ćwiczeniu.Kiedyś robiłem to ćwiczenie w ten "prawidłowy" sposób,być może wrócę jeszcze do niego.

Mawashi dzięki za przypomnienie tego jakże istotnego małego aspektu wykroków,szczerze mówiąc nie zwracałem ostatnio na to uwagi.

Dziękuje wszystkim za uwagi,o to mi chodziło zakładając ten dziennik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ten "istotny aspet" to totalny przesąd, oryginalnie bya to wskazowka dawana tylko po to by obciazenie szlo na piety bardziej niz na palce u ludzi odrywajacych piety od podlogi. A ktos zrobil z tego wyznacznik techniki na wszystkich poziomach zaawansowania...


Zeby nie bylo ze to "wylacznie moje zdanie" prosze poczytac artykuły paru co sławniejszych trenerow [np na T-nation w tematach o mobilnosci stawu skokowego]

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Wodyn a powiedz mi jeszcze proszę czy robiąc wykroki,noga wykroczna podczas ruchu "do góry" powinna przejmować 100% obciążenia czy raczej druga noga też powinna brać w jakimś stopniu udział przy wstawaniu??
Zawsze wykonując to ćwiczenie wydaje mi się,że druga noga delikatnie ma pomagać w wstawaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
prawde mowiac jestem zaskoczony pytaniem, gdybyjedna noga mial docelowoprzejmowac 100% ciezaaruto robilbys wejscia na ławke jednonoz/naprzemiennie [i bez odbicia druga noga]

lub po prostu przysiady na jednej nodze

to ze druga noga pomaga poprzez napiecie czworoglowego i zginaczy biodrowych to zaleta a nie wada

a nawiazujac do zagadnienia wystawiania kolana poza palce - czym bardziej wysuwasz kolano tym mniej potrzebna jest asysta nogi zakrocznej

rowniez czym bardziej pochylisz sie w przod tym mniej dziala zakroczna, ale bardziej posladek, przywodziciele i hamstringi



nie wiem czy Ci zalezy na posladkach, mi by nie zalezało, wiec zakladam ze lepiej trzymac tułów pionowo a wykrok lepiej robic z małym kroczkiem i z wysunieciem kolana za palce, z przyklekiem na drugie kolano

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dzięki Wodyn,jak widzisz jestem otwarty na wasze uwagi i choć ćwiczę już 12 lat to cały czas się uczę

Wczorajszy trening klatki

Wyciskanie hantlami głową w dół:
1s-17,5kgx15p.
2s-25kgx12p.
3s-30kgx9p.
4s-40kgx8p

2.Rozpiętki głową w dół:
1s- 17,5kgx12p.
2s- 20kgx10p.
3s- 20kgx9p.
4s- 20kgx8p.

3.Wyciskanie sztangą(szyna) skos:
1s- 55kgx12p.
2s- 75kgx9p.
3s- 90kgx5p.+2p.z pomocą+ 1p. z fazą negatywną.

4.Rozpiętki skos:
1s -15kgx10p.
2s- 15kgx9p.
3s- 15kgx9p.

5.Krzyżowanie linek
1s- 25kgx12p.
2s- 25kgx12p.
3s- 25kgx10p.

6.Seria Łączona: Wspięcia na palcach z użyciem suwnicy do wyciskania nogami+Wspięcia na palcach stojąc(szyna):
1s- 200kg.10p.+ 55kgx14p
2s- 200kgx9p.+ 95kgx10p
3s- 200kgx8p.+ 110kgx8p+5p.niepełnych

7.Spięcia leżąc:
1s- 40p. 2s- 23p. 3s-20p. 4s-20p.
każda seria do załamania.

To był ostatni taki trening z pierwszego 4 tygodniowego cyklu,za tydzień będzie to już inny trening klatki piersiowej oraz brzucha.

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-03-17 14:25:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
mozna zapytac czemu po klacie nie zrobisz trica Lekko [czyli na wiecej powt zeby nie przeciazac C.U.N.]?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dlaczego??Hmm... bo ułożony przeze mnie plan tego nie uwzględnił.W trakcie budowania masy(12 tyg.) ćwiczyłem w ten sposób,w poniedziałki po klatce piersiowej ćwiczyłem ciężko biceps+lekko triceps.Natomiast drugim razem po treningu pleców,ciężko triceps+lekko biceps.Teraz chciałem dać trochę odpocząć tym partiom mięśniowym od treningu dwa razy w tyg.a zwiększyć intensywność samego treningu poprzez zwiększenie ogólnej liczby powtórzeń.Być może od przyszłego tygodnia dodam jedno delikatne ćwiczenie na triceps po treningu klatki,nie jest to zły pomysł.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry plan?

Następny temat

Split na masę 4 razy w tyg.

WHEY premium