SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Giszman-po ME/str.63

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 77719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
dodanie lekkiego treningu przyspiesza regeneracje a nie spowalnia

paradoks ?

wcale nie, bo miesnie regeneruja sie z nadbudową w 2 dni, zakwasy czujesz czasem dlugo po tym pomimo ze wzrost sie zakonczył

lekii trening zas powoduje stymulacje bez specjalnych zniszczen, wykorzystujac podobna predkosc regeneracji oraz cykl nadkompensacji

ni o odciazaja nerwy

poczytajsobie np o ACT [active release techniques] Charlesa Poliquina - dzialaja na podobnej zasadzie


i kolejny "paradoks", intensywniejsze treningi wydłuzaja proces regeneracji, najgorsze w tym planie jest ze w dzien ramin nie poruszasz zadnych cwiczen "hormonogennych" jak MC czy przysiady, choc one moga byc zrobione po prostu nastepnego dnia by dac podobny efekt

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-03-17 15:16:51

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
wcale nie, bo miesnie regeneruja sie z nadbudową w 2 dni, zakwasy czujesz czasem dlugo po tym pomimo ze wzrost sie zakonczył
Obolałość mięśni po treningu,nie jest spowodowana kwasem mlekowym,tylko mikrouszkodzeniami tkanki mięśniowej.Jeśli ktoś chce zobaczyć,co znaczy słowo zakwaszenie,wystarczy biec bez prerwy,do momentu,kiedy nadmiar kwasu mlekowego "odetnie" możliwość poruszania się.Gwarantuję,że większość z Was nigdy tego stanu nie doświadczyła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
no wiadomo

kwas mlekowy jest uzuwany z miesni w 3 minuty

inna teoria, ze zakwasy to mikrouszkodzenia rowniez jest popularna

mikrouszkodzenia sa najwieksze tuz po treningu, czemu ich nie czujemy wtedy tylko po ok 10 godzinach?

bo mikrouszkodzenia powoduja uogolniony stan zapalny tkanki miesniowej

za stan zapalny odpowiadaja naturalnie produkowane subst chemiczne , enzymy krore maja do spelnienia wazna funkcje


ow promotory stanu zapalnego musza jednak byc pod kontrola zeby nie szkodzic na dluzsza mete, tak sie sklada ze w momencie kiedy miesnie sa do konca naprawione i "podtuczone" tych promotorow jest najwiecej..


kazdy kto porownał cwiczenie czesto z cwiczeniem rzadko wie ze czeste cwiczenie nie powoduje zkwasow [no tylko w 1 tygodniu]

powiedzmy ze jest to pewien dowod ze czestse treningi ALE ODPOWIEDNIEJ INTENSYWNOSCI przyspieszaja regeneracje, ponadto dzialaja jak lek przeciwzapalny

PS

Aspiryna byla kiedys rozwazana jako potencjalny anabolik, nie doszlo todo skutku tylko przez fakt ze po 10 dniach suplementacji Żołądek powiedziałby NIE

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Wodyn czyli sugerujesz,że dobrym pomysłem byłoby np.przestawienie treningu nóg z czwartku na środę??Wtedy ciężkie przysiady byłyby wykonywane dzień po wtorkowym treningu bica i trica??
Marcin mógłbyś się wypowiedzieć w tej kwestii,czy będzie to dobry pomysł??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Technika wykroków do dołu, a nie do przodu ma wpływ na pracę m. czworogłowego. Nie skupiam się na pracy drugiej nogi, to tylko asysta.
Łatwo to sprawdzić robiąc przysiad wykroczny.
Reasumując, po wykroku zaczyna sie ruch w dół obciążając nogę wykroczną, wstajesz przez maksymalną pracę nogi wykrocznej (wybicie z tej nogi).
Robienie po wykroku wypadu w przód powoduje mniejszą pracę czwórki, i większe przeciążenie stawu kolanowego - tyle teorii. Jak chcesz mogę Ci opisać jak to ma się z punktu widzenia biomechaniki i anatomii ale chyba nie widze sensu. Zrobisz to się przekonasz kiedy uda bardziej pracuje, a kiedy się poprostu męczysz.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jak najbardziej, 2 dni po zakonczeniu treningu ramion kolejny wyrzut hormonow anabolicznychod treningu nog bedzie juz za pozno, proces wzrostu bedzie juz w zasadzie zakonczony





dobrze zebys w treningu ramion mial jakies zlozone cwiczenia, ak waskie wyc gowa w doł i drążek podchwytem bez prostowania ramion


cw izolowane w Seriach Skladanych i Superseriach

w ten sposob juz na tym treningu podwyzszysz wyrzut hormonow


z cwiczen izolowanych najwazniejsze sa te ktore rekrutuja najwiecej jednostek motorycznych

tric - francuskie jednoracz
bic - uginanie na lawie skosnej i modlitewnik jednoracz

ja preferuje takie cos zamiast modlitewnika, polecam



na filmiku Jarot09

nazwijmy tomodlitewnikiem Wodyna, tyle ze ja klecze z boku, "po japonsku" i nieco poruszam barkiem w przod przed wykonaniem ruchu kiedy musze oszukac

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Mawashi - to dziwne co piszesz bo czym bardziej sie robi do dołu tym bardziej wystawia sie kolano przed linie palcow, no chyba ze masz na mysli wykroki w tył a nie w dół

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-03-17 16:12:34

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie, mówię o schodzeniu w dół po osi ciała kiedy wykonamy wykrok. Im bardziej "usiądziemy" a nie wypadniemy w przód tym mniej wypuścimy kolano przed palce.
Chyba mówimy o tym samym tylko trochę inaczej
Chodzi mi o to:


"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
zalezy jak bardzo noge wystawisz

jesli bliżej osi ciala to sila rzeczy kolano bardziej wysuniesz

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Mawashi dzięki za filmik,szybkie tempo tych wykroków...

Wczoraj wieczorem pojechałem sobie z żonką na masaż,coś pięknego,relaks na maksa...Plecki od razu w o wiele lepszym stanie.

Suplementacja:po wielu pochlebnych opiniach i namowie znajomych zmieniłem suplement po treningowy na Dark Matter firmy MHP.
http://taniesuple.pl/dark-matter-1126g-p-133.html
Po wczorajszym treningu łapek wypróbowałem go i miło się zaskoczyłem,smak bardzo dobry (blue raspberry) bardzo gęsty,identycznie jak vitargo.

Wczorajszy trening:
Biceps/Triceps


1.Uginanie hantlami na przemian-stojąc
1s- 10kgx12/15p
2s- 15kgx10p
3s- 20kgx8p
W tym ćwiczeniu zastosowałem się do wskazówek Bodyline.
Efekt:lepsze czucie i spompowanie bica.

2.Drag Curl/High pull
1s- 20kgx12p
2s- 30kgx10p
3s- 40kgx8p
4s- 50kgx9p
Tutaj ćwiczenie,które sami mi poleciliście.Miałem ochotę je sprawdzić osobiście i muszę powiedzieć że przypadło mi do gustu,na pewno będzie to od czasu do czasu dobra odmiana zwykłych uginań ze sztangą.Robiłem to ćwiczenie w miarę dynamicznie tak jak pisał Wodyn.

3.Seria Łączona: Uginanie na modlitewniku jednorącz-maszyna+ Uginania młotkowe na wyciągu-(sznur)
1s- 30kgx12p-25kgx10p
2s- 30kgx10p-30kgx10p
3s- 30kgx10p-30kgx7p+20x7p+10x7p

4.Ściąganie prostego drążka (wyciąg)
1s- 35kgx12p
2s- 45kgx12p
3s- 55kgx10p
4s- 70kgx8p+55kgx4p+35kgx5
Ostatnia seria z podwójnie zmniejszanym ciężarem.

5.Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie
1s- 7,5kgx15p
2s- 10kgx12p
3s- 12,5kgx7p
4s- 15kgx4p+ 7,5kgx5p
Ostatnia seria ze zmniejszanym ciężarem.

6.Seria Łączona: Francuskie wyciskanie leżąc (prosty drążek)-dolny wyciąg +prostowanie ramienia podchwytem na wyciągu stojąc:
1s- 30kgx12p-15kgx10p
2s- 35kgx12p-15kgx8p+10kgx4p-prostowanie ze zmniejsz.ciężarem
3s- 35kgx12p-15kgx6p+10kgx4p


Dziś wieczorem cardio,które wydłużyłem już o 5 minut do 35.

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-03-18 15:58:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry plan?

Następny temat

Split na masę 4 razy w tyg.

WHEY premium