SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Hejka,

Ćwiczę i dbam o michę od ponad roku, w ciągu którego udało mi się odrobinę schudnąć i poprawić kondycję (86kg->71kg->76kg - foto). Generalnie robię to dla lepszego zdrowia i wyglądu, starając się trzymać prostych wytycznych, bez potrzeby liczenia każdej pojedynczej kropli oliwy, łyka soku czy pojedynczej frytki... Easy-going :)

Schudnąć było dość łatwo, natomiast zdobywanie masy idzie mi gorzej. Całkowicie zrezygnowałem z cardio, w ciągu 7msc-y zwiększyłem masę o ~4-5kg przy 3 siłowych treningach w tygodniu i spożywaniu min. 3000kcal+ dziennie. W związku z powyższym trochę zmodyfikowałem swój dzienny plan, proszę o jego ocenę.

W założeniu moja dieta na masę ma być:
a) skuteczna
b) szybka w przygotowaniu
c) smaczna
d) tania

Płeć : mężczyzna
Wiek : 29
Waga : ~76kg
BF : 16%
Wzrost : 180cm

Ps. Do tej pory brałem Mutant Mass'a tylko w dni treningowe, ale w związku ze słabymi wzrostami zastanawiam się, czy nie lepiej go brać codziennie (a przynajmniej 1/2 porcji).




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
blue_hope
Jaki jest Twój cel wchodzenia na masę na miesiąc? Rozważałabym wywalenie mutanta, nie wiem, czy w obecnej sytuacji jest Ci potrzebny.
Jeśli długo jesteś na redukcji to zrób sobie chwilową przerwę, tylko nie wiem, czy (chyba dość spora?) nadwyżka będzie potrzebna, zero ew lekka nadwyżka w tym czasie, a nie typowa masa....ale tutaj decyzja należy od Ciebie.

Na masie jestem od 3-4 miesięcy (4 ostatnie zdjęcia), wcześniej było ok 10msc-y redukcji (pierwsze 8 zdjęć).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699879
Jeżeli zależy Ci na czystej masie mięśniowej to wynik 5kg w pół roku jest bardzo dobry.
Nie potrzebujesz przecież wrócić do punktu wyjścia.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
flex1976
Jeżeli zależy Ci na czystej masie mięśniowej to wynik 5kg w pół roku jest bardzo dobry.
Nie potrzebujesz przecież wrócić do punktu wyjścia.
Pozdrawiam

Dzięki!

Przy okazji - w końcowym momencie redukcji mój BF osiągnął 8-10%. Od tego czasu jestem stale "na masie", obecnie BF=15-16%.
Do jakiego % BF się masować, a kiedy przejść na redukcje? Domyślam się, że to w dużej mierze indywidualna sprawa, uwarunkowana chociażby 'gustem', tak pytam bardziej orientacyjnie i ciekaw jestem jak to się kształtuje/kształtowało u Was.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Obecny bf nie jest już specjalnie niski, więc rozważyłbym czy aby dobrze dobrałeś kalorykę diety, co prawda tzw "tłuszczowy kaloryfer" jeszcze widać, ale imo to ostatni dzwonek przed redukcją.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Koniu151
Obecny bf nie jest już specjalnie niski, więc rozważyłbym czy aby dobrze dobrałeś kalorykę diety, co prawda tzw "tłuszczowy kaloryfer" jeszcze widać, ale imo to ostatni dzwonek przed redukcją.

Dzięki!

W takim razie pewnie wkrótce przejdę na redukcję. Wrócę do cardio i będę stopniowo wycinać węgle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699879
osobiście jeszcze redukcji bym nie robił ,tylko bardziej zwracał uwagę na balansowanie w odpowiednim przedziale kalorycznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
flex1976
osobiście jeszcze redukcji bym nie robił ,tylko bardziej zwracał uwagę na balansowanie w odpowiednim przedziale kalorycznym

Dzięki!

Przemyślałem to - i coś w tym jest. W ostatnich tygodniach zniecierpliwiony tym, że waga stała w miejscu, pozwoliłem sobie na dość częste zamiany kurczaka z wieprzowiną, a co gorsza na słodkości i junk food. O ile wieprzowina pewnie jest jeszcze ok, to słodycze i śmieciowe żarcie nie powinny w ogóle mieć miejsca. Aj, głupi ja, takie coś na redukcji by pewnie jeszcze przeszło, ale na masie wykluczone. No ale już trudno, upadamy po to, aby wstać... :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Myślicie, że mogę pojechać przez miesiąc na takiej 'masie'? Dołączam obecną michę, foto z wczoraj plus z postępami z ostatnich 13msc-y.
Facet 29l, 180cm, 76.6kg, BF 15.6%







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2037
Mam podobny %bf i masę robię na wyższych tłuszczach (50% kalorii). Waga idzie powoli, ale już widzę delikatne postępy, a brzuch jaki był taki jest i się nie podlewa (początek masy na wysokich ww i się trochę zalałem). Więc rozważ obcięcie ww na rzecz tłuszczy,może też się sprawdzi.



Zmieniony przez - Szaryyy w dniu 2016-08-23 15:03:48

Zmieniony przez - Szaryyy w dniu 2016-08-23 15:04:43
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jaki jest Twój cel wchodzenia na masę na miesiąc? Rozważałabym wywalenie mutanta, nie wiem, czy w obecnej sytuacji jest Ci potrzebny.
Jeśli długo jesteś na redukcji to zrób sobie chwilową przerwę, tylko nie wiem, czy (chyba dość spora?) nadwyżka będzie potrzebna, zero ew lekka nadwyżka w tym czasie, a nie typowa masa....ale tutaj decyzja należy od Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2037
Popieram blue_hope, wywal Mutant Massa :D
W sumie możesz też wrzucić jakieś aero/
albo interwały "siłowe" (nawet lepsza opcja) i pociągnąć masę dłużej :)


Zmieniony przez - Szaryyy w dniu 2016-08-24 08:58:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proteinowy szejk sojowy

Następny temat

Maksymalna ilość mięsa

WHEY premium