SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DietON-DT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 35837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
Wiek: 23
Waga: 57
Wzrost: 161.5
Obwód w biuście(1): 85
Obwód pod biustem: 77
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 70
Obwód na wysokości pępka: 80
Obwód bioder (3): 88
Obwód uda w najszerszym miejscu: 53
Obwód łydki: 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz :brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz: jak wyżej
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rowerek stacjonarny 5x w tyg po 40-60min
Co lubisz jeść na śniadanie: jogurt, serek wiejski
Co lubisz jeść na obiad: ryba, warzywa
Co jako przekąskę: jabłka, migdały, jogurt, suszone owoce
Co jako deser: jogurt naturalny
Ograniczenia żywieniowe :nie ma
Stan zdrowia:dobry
czy regularnie miesiączkujesz: nie zawsze
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej spacer, rower stacjonarny ćwiczenia w domu
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nic
Stosowane wcześniej diety : proteinowa, 1200kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
Dodałam ankietę i wypełniam diennik żywieniowy, chcę dodać zdjęcie,a le nie umiem. Wchodzę w galerię i jest napisane, że brak zdjęc ale nie ma ani dodaj plik ani nic w tym stylu... Mogę jedynie zmieić profiowe. To jedyna opcja dodania zdjęcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Popatrz niżej. Zamiast pisać w okienku na szybką odpowiedź, kliknij "Wyślij odpowiedź". Tam masz opcję wklejenia zdjęć opcją "przeglądaj". To samo z miską. Wejdź do dziennika żywieniowego i zrób zrzut z danego dnia, zapisz na dysku i wklej tą samą metodą, żeby wszystko było w tym temacie, nie gdzieś w galeriach

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
Wiem, że posiłki nie układają się w całość patrząc na ilość kcal dobową... Jeszcze sie w tym nie łapię wszystkim, jestem tu od wczoraj. Wyliczyłam BMR: 1390kcal, więc ile powinnam jadać dziennie, przyjmując jakąś aktywność(o rowerze rozumiem już mam zapomnieć i lepiej wykonać kilkadziesiąt brzuszków i innych aerobów?). I jeszcze pytanie co do kolejnego posiłku- jem czerwoną paprykę-już mam przygotowaną, a z racji tego, że jestem poza domem i mam koło siebie biedronkę może dokupię jakąś wędzoną rybkę? Łosoś? Z tymże, wędzonego pstrąga już dziś jadłam, ale nie mam możliwości ugotowania ani drobiu ani ryby. I czy wykluczać na razie węgle? Odstawić pieczywo, kasze, ryż i makarony? Jak widać na zdjęciu jest co redukować... i postawić na białko, tłuszcze i warzywa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8204
Kortyzol oszalał od tej głodówki (co widać po brzuchu)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
Wiem, wiem tragedia... Dlatego proszę o jakieś rady. Wiem, że mam tu dużo wątków i czytam non stop, ale skoro już wstawiłam zdjęcia i wszystko opisałam, może mogę liczyć na jakieś indywidualne porady? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
Hej...ułóż porządną michę na kolejny dzień! Poczytaj raz jeszcze "co jedzą lejdis" i inne artykuły i zastosuj się do nich!
W Twojej misce nia ma zdrowych tłuszczy (tylko ryba i to tego tłuszczu kropelka jest tylko), wartościowych węgli i to samo z białkiem

Musimy widzieć, że się starasz napiszę Ci raz jeszcze najważniejsze rzeczy:

- nie wliczasz warzyw (te, które się wlicza są wypisane)
- warzyw (szczególnie zielonych) możesz jeść i jeść
- minimum to 750 g na dzień
(ja zjadam do jednego posiłku dużą miskę warzyw)
- każdy posiłek: węglowodany+tłuszcz+białko (chyba że inaczej szefowe ustalą)
- chleba ze sklepu nie jemy - pieczemy same
- kurczak tylko wiejski, ze sklepu nie jemy
- słonecznik out


poniżej skopiowałam część z "Co jedzą Lejdis" - zastosuj się:

Źródła węglowodanów dla Ladies:
-ryż (głównie brązowy),
-kasze (najczęściej poza manną i kuskus),
-płatki owsiane (również zmielone - zamiast mąki)
-rośliny strączkowe (soczewica, fasola, ciecierzyca, soi unikamy), szczególnie polecane wegetariankom
-quinoa (uwaga, w Polsce droga)
-makaron pełnoziarnisty
-warzywa surowe lub gotowane (mrożone) w dużej ilości, zielone bez żadnych ograniczeń, ladies unikają warzyw z puszek (konserwowane cukrem), odchudzające się rezygnują z kukurydzy, ziemniaków
-owoce świeże (odchudzające się z umiarem i najlepiej te z małą zawartością fruktozy, tabela: https://www.sfd.pl/-t529313.html; część diet i sposobu żywienia opiera się na owocach, sprawa bardzo indywidualna)
-chleb prawdziwy razowy na zakwasie (przepis: https://www.sfd.pl/-t670922.html). Chleby 'razowe' dostępne w sklepach są mocno przetworzone, często barwione karmelem.
-wyroby mączne (z mąki żytniej, pełnoziarnistej) własnej roboty - nie odchudzające się

Źródła białka dla Ladies:
-mięsa chude: drób (kurczaki, indyki, przepiórki itp.), wołowina, dziczyzna, wieprzowina, wątróbki (z umiarem), podroby (żołądki, serca z umiarem).
-mięsa tłuste z umiarem
* Ladies same pieką/duszą/smażą/gotują mięsa. Jadają je na ciepło lub na zimno (jako wędlina, dodatek do sałatek, przekąska). Ladies nie jedzą wyrobów garmażeryjnych, kupnych wędlin, kiełbas (nawet tych droższych), parówek.
-Ryby tłuste (faworyzowane morskie, bogate w omega 3) i chude, owoce morza, puszkowane z umiarem, pangi NIE jemy
-jajka (całe, nie wyrzucamy żółtek bogatych w białko, witaminy i minerały)
-sery i twarogi (jeśli się odchudzamy maksymalnie raz dziennie, np. wieczorem)
* Ladies unikają produktów przetworzonych, czasami jednak siła wyższa i małą ilość białka w diecie uzupełniamy odżywką białkowa whey (bez soi).
* Ryby i mięsa w miarę możliwości finansowych i logistycznych kupujemy z hodowli naturalnych, gdzie zwierzęta nie są karmione hormonami, antybiotykami, sztucznymi paszami. Jaja od kur z wolnego wybiegu

Źródła tłuszczy dla Ladies:
-orzechy i nasiona (faworyzowane włoskie, brazylijskie, migdały)
-siemię lniane (mielone)
-oliwa z oliwek, olej rzepakowy, oleje z orzechów, olej lniany (ten ostatni odradzany sylwetkom typu 'gruszka')
-ryby, jajka jak wyżej
-awokado
-prawdziwe masło, tłuszcz zwierzęcy traktują jako dodatkowe źródło tłuszczy jeśli dostarczane są tłuszcze wymienione powyżej

Ladies piją wodę mineralną i herbatki wg uznania (ale nie piją 'herbatek odchudzających'). Minimum 1,5l. dziennie, a podczas upałów i treningów więcej.



Czy ta podana micha to na 1 dzień?
Jakoś dziwnie wszystko jest porozdzielane

I musisz liczyć się, że z rowerkiem stacjonarnym nie osiągniesz sportowej sylwetki warto zapisać się na siłownię, lub zakupić trochę sprzętu - co i jak to szefowe zadecydują! Ale najpierw sama nam pokaż, że umiesz się zastosować do lejdisowych zasad
Zmieniony przez - Mali w dniu 2013-03-03 13:45:50

Zmieniony przez - Mali w dniu 2013-03-03 13:49:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7418
Dziękuje bardzo za pomoc, zastosuję sie, a raczej robię wszystko, co w mojej mocy. Zaraz ułożę michę na jutro. A do ćwiczeń to czy basen jest ok? I dlaczego słonecznik out? Kurcze, może zadaję głupie pytania, ale kto pyta nie błądzi- skoro warzywa to węglowodany to czy w posiłkach mogę już nie stosować węgli w postaci makaronów czy pieczywa? Np rybka plus warzywka plus tłuszcze? Wydawało mi się, że mam jakieś pojęcie na temat odchudzania, a tak naprawdę g*wno wiem:) Bardzo chcę sie zmienić, swoje podejście do jedzenia i styl życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
Basen nie sprawi że będziesz miała super jędrne ciało! Trening z Ciężarami to Ci zapewni! Warzywa to dodatek do pełnowartościowego posiłku! Możesz np. zjeść ryż brązowy+pierś z indyka+olej kokosowy/oliwa z oliwek etc + duuużo warzyw Przeczytaj lub wydrukj sobie i korzystaj non stop https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html .... Jak napisała Obliques Jako węglowodany liczymy warzywa takie jak:
Karczochy
Gotowana marchew
Buraki
Ziemniaki
Zielony groszek
Okrę
Pietruchę
Seler
Dynie
Słodki ziemniak
seler
Oraz
Warzywa strączkowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Okurasei.Just do it!

Następny temat

Redukcja na Clenie.

WHEY premium