SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYKLICZNOŚĆ II GRUPA II CYKL II str.8

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1200
Witam
Co Robic zamiast unaszenia tulowia w opadzie ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 699 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19721
chce się upewnić czy dobrze zrozumiałem założenia treningowe :
- w treningu lekkim typ progresji to 1<2=3=4 to mam rozumieć że obciążenia dokładam tylko po pierwszej seri?? Czyli jak mamy wyciskanie płasko 15powt. ciężarem 60kg, potem 12powt. *65kg to w 3 i 4 serii robie ćwiczenie tym samym ciężarem i liczbą powtórzeń z 2giej serii, czy robie tym samym ciężarem (65kg) ale w 3seri 10, a w 4 - 8powtórzeń?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tzn to nie jest zart ale rozumiem odpowiedz jako kategoryczną odmowe hmm bo myslałem ze chociaz piwka sie napije ale ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
2xtom

była już o tym mowa.
Każdy wariant jest poprawny, byle nie trenować 3 dni pod rząd i czuć się zregenerowanym

-------------------------------
ttom76

moje pytania (cykl II):
1. dlaczego tylko jedno ćwiczenie na tripa? BO TRICE ROBISZ PO 3 RÓŻNYCH WYCISKANIACH, W KTORYCH ONE MOCNO PRACOWAŁY

które ćwiczenie jest lepsze prostowanie ramion na wyciągu górnym, czy francuz leżąc?

LEPSZE POD JAKIM WZGLĘDEM?

2. nie wiem jak dobierać ciężary przy treningu lekkim i ciężkim, a mianowicie czy powinienem zaczynać od tego samego ciężaru i kończyć na różnych ciężarach?, czy na odwrót - zaczynać na różnych a kończyć na tym samym?

POCZYTAJ UWAŻNIEJ ZAŁOŻENIA

3. czym mogę zastąpić podciąganie na drążku do klatki?

PODCIĄGANIEM NA DRĄZKU DO KLATKI

a)wogóle jakie ćwiczenie najlepiej zastępuje drążek?

DRĄZEK

b) czym zastąpić drążek jeżeli ćwiczę programem 5, czyli jako drugie ćwiczenie na plecy jadę przyciąganie dolnego wyciągu progresem?

DRĄZKIEM

c)czym zastąpić drążek jeżeli ćwiczę programem 6/7/8, czyli jako drugie ćwiczenie na plecy jadę wosłowanie sztangielką/sztangą/końcrem sztangi w opadzie?

DRĄZKIEM - NIE MASZ - SKOŁUJ TO PODSTAWA JEŚLI OCZEKUJESZ PRZYROSTÓW

4. szrugsy stojąc sztangielkami mam wykonywać z progresem czy bez, bo po liczbie powtórzeń 15/12/10 i po przerwach po 120/150 wniskuję że jest to ćwiczenie złożone z progresem, zaś u ciebie brak jest oznaczenia Prog?

JEŚLI STARCZY CI SIŁ

------------------------------------

Andrus507

ZAMIAST UNOSZENIA TUŁOWIA Z OPADU MOŻESZ PRÓBOWAĆ SKŁONÓW DZIEŃ DOBRY LUB MARTWEGO CIĄGU

-------------------------
michuXTC

chce się upewnić czy dobrze zrozumiałem założenia treningowe :
- w treningu lekkim typ progresji to 1<2=3=4 to mam rozumieć że obciążenia dokładam tylko po pierwszej seri??

TAK

Czyli jak mamy wyciskanie płasko 15powt. ciężarem 60kg, potem 12powt. *65kg to w 3 i 4 serii robie ćwiczenie tym samym ciężarem TAK
i liczbą powtórzeń TO WYCZYTAJ Z PROGRAMU

z 2giej serii, czy robie tym samym ciężarem (65kg) ale w 3seri 10, a w 4 - 8powtórzeń?????

------------------------------

srendy

TWÓJ WYBÓR

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 699 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19721
w treningu lekkim jak mam wyciskanie płasko 15/12/10/8 powtórzeń to robie progresje 1<2=3=4; to w treningu lekkim mam robić 15/12/12/12 powtórzeń czy 15/12/10/8 powtórzeń i w 3 i 4 serii ciężar będzie taki sam jak w 2giej z 12powtórzeniami????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Tak.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 759
w swoich programach proponujesz różne ćwiczenia na dane partie mięśniowe, chodzi mi o to żebys ocenił ćwiczenia (w skali 1-10)w aspekcie ich skuteczności w budowaniu masy ciała:
1. trip
- prostowanie ramion na wyciągu
- francuz sztangą od czoła leżąc
2. najszersze
- przyciągenie rączki dolnego wyciągu do brzucha w siadzie
- wiosłowanie sztangą w opadzie
3. prostowniki
- unoszenie tułowia z opadu
- skłony dzień dobry ze sztangą
4. barki
- unoszenie sztangielek bokiem w górę
- podciąganie do brody sztangi wzdłuż tułowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 699 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19721
jak mam robić w treningu lekkim np. wyciskanie płasko gdzie serie 15/12/10/8 powtórzeń i progresj 1<2=3=4:

1) to w treningu lekkim mam robić 15/12/12/12 powtórzeń - ciężar w 2,3,4 serii jest taki sam i taka sama liczba powtórzeń

2)czy 15/12/10/8 powtórzeń i w 3 i 4 serii ciężar będzie taki sam jak w 2giej z 12powtórzeniami ale liczba powtórzeń będzie jak z rozpiski

Który sposób jest właściwy??? 1 czy 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
jastrzębie

Mylisz pojęcia.
Takiej oceny nie da się wykonać nie biorac pod uwagę CAŁEGO PROGRAMU.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
michuXTC

Już Ci odpowiadałem.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CYKLICZNOŚĆ II - REAKTYWACJA !!!

Następny temat

"CYKLICZNOŚĆ II" GRUPA III CYKL II str.7 i 8

WHEY premium