SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 258
Witam wszystkich,

Mam taki problem, wczoraj byłem pierwszy raz na siłowni po ok 3 tyg bez treningu, gdyż nie miałem mozliwości ćwiczyć. Przed przerwą robiłem cykl masowy. Wczoraj postanowiłem sobie ze zrobie najpierw tydzień cyklu obwodowego żeby dobrze sie rozgrzać. Ale zauważyłem coś dziwnego przy cwiczeniu na barki bardzo małym cięzarem nie mogłem wykonać nawet 10 powtórzeń, po prostu miałem cos takiego jak by mi ktoś w nich odciął paliwo i po ok 8 powt. mdlały mi normalnie wiecie czym może być to spowodowane?? Jakieś rady>>???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Czego oczekujesz skoro nie opisałeś problemu? Idź na jasnowidz.pl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Dorzuć więcej i zobacz czy dasz radę robić tyle powt. ile planujesz. Jeśli nie to coś jest nie tak, ale skąd mamy wiedzieć co...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 258
Wczesniej nie było żadnego problemu ale, Dzisiaj znowu byłem i pojawia sie cos takiego jak chrupanie w stawach i taki elektryzujący ból... Wstrzymać treningi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
A jak z rozgrzewką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 258
Rozgrzewka solidna tak mysle przynajmniej ok 15 min rozciągania i 15 min biegania na bierzni, przy rozgrzewce niby wszystko jest ok...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Może naruszyłeś sobie coś, skoro po przerwie wlazłeś na treningi, organizm się odzwyczaił, bum i kontuzja. Bardzo możliwe, ale nie mam pewności. Przyczyna może być gdzieś indziej. Spróbuj może czegoś na stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Barki to bardzo kontuzjogenna grupa mięśniowa. Z tego co napisałeś to rozgrzewka jest długa, ale nie nastawiona na dostateczne rozgrzanie obręczy barkowej. Przed treningiem barków po ogólnym rozgrzaniu organizmu, musisz jednak skupić się na nieszczęsnej obręczy barkowej. Nawet godzina jazdy na rowerze nie pomoże. Poza tym po przerwie trzeba mieć świadomość, że ciężar, który wcześniej był dla nas niewielki teraz może okazać się za duży i spowodować bolesną kontuzję. Proponuję również zmienić ćwiczenia i zaobserwować czy przy zmianie kąta wyciskania ból nadal się pojawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Ćwiczenia izolacyjne głównie są powodem kontuzji, gdyż tu zazwyczaj jeśli technika jest z dupy, to coś może potem boleć, tym bardziej jeśli założy się większe kilogramy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST DO OPINII.

Następny temat

Superserie

WHEY premium