SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bajera na luzie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 131119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Lucyna86
znajdź dobrego fizjo sportowego. Praca własna to jedno, ale ważne żeby dobrze Cię ktoś ponastawiał. Najlepiej takiego który sam trenuje sztuki walki - oni wiedzą najlepiej co i jak z barkami ;) u nich barki najczęściej mają kontuzje


ja jestem fizjo sportowym. Ale i tak muszę zgłosić się do kolegi, bo o ile przyczepy piersiowego, naramiennego i kruczo-ramiennego ogarnąłem sobie sam, to do dźwigacza łopatki i samych rotatorów nie jestem w stanie sam się dobrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
fsl
Czy ktoś coś wspomniał o kontuzji barku ?
"Rotatory" to takie słowo, które u każdego ćwiczącego powoduje gęsią skórkę Ostatnio zgłębiam bardzo dokładnie tajniki ich pracy i za co są odpowiedzialne...


w największym skrócie: nadgrzebieniowy inicjuje odwodzenie, a pozostałe (obły mniejszy, podgrzebieniowy, podłopatkowy) odpowiadają przede wszystkim za rotację zewnętrzną - te 4 mięśnie należą do stożka, ze względu na wspólny obszar topograficzny przyczepów
rotacja wewnętrzna to obły większy, a generalnie w całym kompleksie uczestniczą też mięśnie: piersiowy większy, najszerszy, naramienny, kruczo-ramienny, czworoboczny (kaptur), dźwigacz łopatki, dwugłowy i trójgłowy ramienia, czyli trochę ich jest

dlatego praca na piersiowym, czy kruczo-ramiennym może przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych ze strony np. najszerszego albo właśnie stożka rotatorów i tak dalej

w praktyce jest to bardziej złożone, ale ta wiedza w zupełności wystarcza do celów własnych, a nawet do podstawowej terapii m-p. Bardziej się trzeba zagłębić w przypadku 'większych' urazów


Edit: jeszcze zębate i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałem


Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2019-01-11 13:08:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Lucyna86
rotatory i achillesy to dwa słowa które wzbudzają gęsią skórkę i dreszczyk grozy ;)


ja bym tu jeszcze dorzucił kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
A tak na prawdę wszystko siedzi w głowie

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
może ogólnie więzadła ;) no nie koniecznie w głowie ... jak jesteś po paru kontuzjach to odczuwasz to fizyc znie nie tylko psychicznie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Lucyna86
może ogólnie więzadła ;) no nie koniecznie w głowie ... jak jesteś po paru kontuzjach to odczuwasz to fizyc znie nie tylko psychicznie .


ja bym poszedł w drugą stronę. jak ktoś jest po wielu kontuzjach to pojawia się tzw 'obawa' i bóle psychosomatyczne, czyli właśnie takie "z głowy"

a wypowiedź przedmówcy ma też drugie dno całkiem sensowne z resztą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Generalnie, powinnismy dbac o zdrowie i nie tylko cinżory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Już skończyłeś studia fizjo? Czy już w trakcie można "zostać" fizjoterapeutą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
6ripley
Już skończyłeś studia fizjo? Czy już w trakcie można "zostać" fizjoterapeutą?


zacząłem pracę na 2 roku licencjatu, teraz jestem na 1 roku magisterki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
oczywiście zanim dostałem dyplom pracowałem jako "obsługa techniczna"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOLEJNY KONKURS , ZAPRASZAMY !

Następny temat

Artykuł konkursowy, FighterX

WHEY premium