SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bajera na luzie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 132647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Rozwinięcie skrótu, no dobra . Ale te definicje są (za) bardzo ogólnikowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Zgodnie z metodologią (która już troszkę ewoluowała jak się orientuję), którą mnie nauczyli, trening CrossFit ma trzy zmienne, w postaci rodzajów ćwiczeń, M-monostructural metabolic conditioning (bieganie, pływanie, rower,wiosło itp), G - Gymnastics (ćwiczenia z ciężarem własnego ciała), W - weightlifting (ćwiczenia z obciążeniem zewnętrznym kettle sztangi itp). Jeżeli w planie treningowym nie ma np. jednego dnia gdzie jest tylko W, albo tylko G, albo tylko M, jest to niekompletny "plan crossfitowy", bo nie trenujemy wszystkich umiejętności jakimi definiujemy sprawność fizyczną. PowerAthlete - wcześniej znani jako CrossFit Football, byli pierwsi, którzy połączyli w jednym "WODzie" jednostkę siłową (np 5*3 fronts squat) oraz kondycyjną czyli tzw. Metcon, schemat, który obecnie jest stosowany często.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
no Figher nie wysiliłeś się w rozwinięciu skrótów;) ale ja nie uważam że Metcon jedynie wpisuje się w cf i nie tylko uznaję jedną formę cf . Jak już pisałam na skile chodzę bo chcę sie nauczyć tego czego nie umiem, co do sztang, kettli czy obciążeń to praktycznie są zawsze bo przecież nie robi się ćwiczeń tylko z własnym ciężarem .... jedyne czego nie robię, nie chcę i nie będę robić to pracy z dużymi obciążeniami ale nie mówię że sztangi nie dotykam i nie nakładam na nią obciążeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
tak z innej beczki bo mi się przypomniało ... śniło mi się dzisiaj że Łukasz Dabbachi z moim tatą na podwórku u moich rodziców montowali drążki grubości chyba z 60 cm .... ale ogólnie poryty sen także nad morzem w Gdańsku też byłam i pociąg po morzu jechał ... także nie wiem co oznaczał ten sen ... może że z dabachem na ustawkę do Was przyjade ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Jakaś tam sztanga na metconie to jeszcze nie weightlifting.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
od ilu kilogramów zatem zalicza się weightlifting??? :)


Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2018-07-07 21:22:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Nie od ilu kilogramów, ale od części treningu która byłaby poświęcona doskonaleniu techniki i budowie siły w danych elementach. Na metconie robić młóckę snatchy na 15 czy 25kg, kiedy celem jest właśnie conditioning to nie jest to. Bo nie powiem żebym była w stanie na tyle się skupić na szlifowaniu techniki kiedy robię 30 rwań na czas na 40% maksa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
nie no zgodzę się z Tobą w 100 %. u nas zazwyczaj przed na zakończenie rozgrzewki sa krótkie przeważnie 3-5 serii po kilka powtórzeń jednego ćwiczenia np snachy, cleanów, pressów czy co tam prowadzącemu się wymyśli ... robienie tego na szybkosci pod metcon byłoby głupotą bo technicznie pewnie by to nie wyglądało dobrze ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Dzień gdzie jest W, to np trening składający się ze znalezienia maksa na 3 powt w Power Clean (zarzut na wysoko), albo w Back Squat (przysiad tylni) i to wszystko. To trening, na którym skupiamy się na mobilizacji do danych ćwiczeń skupiamy się na technicę i na tym, żeby ciężar był naprawdę maksymlany. Osobiście wolę zobaczyć maksa na 2,5powt niż na 4 (bo widać, że 3 powt były z zapasem). Nie ma wtedy kondycji, bo ta jednostka treningowa daje ciału sygnał, maksymalny angaż układu nerwowego i integralność systemów pod dużym obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Rion coś dla Ciebie w Twoim klimacie ;) https://www.facebook.com/markliorcifer/videos/1720339391406566/ 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOLEJNY KONKURS , ZAPRASZAMY !

Następny temat

Artykuł konkursowy, FighterX

WHEY premium