SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śpieszmy sie jeść fasolkę,tak szybko potrafi spleśnieć%-)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 153250

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mietek.plytkarz1: a kto niby by chcial wyjezdzac z Polski wspaniale zarzadzanej przez Naszego Pana Tuska Donalda!

Polakom żyje się teraz znacznie dostatniej niż kiedyś i chętnie robią zakupy (nie odkładają do skarpety jak kiedyś bo są pewni jutra które na pewno będzie lepsze pod wodza naszego Pana Premiera Tuska Donalda). Nie bez powodu na zwiększony konsumpcjonizm ma też wpływ zwiększenia podatku vat na wszelkie zakupy, każdy przecież wie że zapłacony w ten sposób podatek wróci do konsumenta w dwójnasób w postaci wspaniałych dróg, licznych stadionów, żłobków, przedszkoli etc etc

Tu w Stanach ludzie nie chcą się godzić na podniesienie podatków, idioci. Tłumaczę im, że rząd lepiej wyda ich pieniądze niż oni sami, ale to jak grochem o ścianę - ale czego się można spodziewać po nardzie w którym polowa społeczeństwa nie wie z jakimi krajami graniczy Polska (np w mojej ojczyźnie - Polsce, prawie każdy wie z jakim krajami Polska graniczy).

Ja w pełni popieram i zgadzam się z polityka Pana Premiera Tuska Donalda, polegającej na zwiększaniu wszelkich obciążeń podatkowych, dlaczego - patrz wyżej. Np zwiększenie vatu na ubranka i artykuły dla dzieci jest wspaniałym posunięciem, każdy rodzic się cieszy bo płacąc przy kasie oczyma wyobrazi już widzi wspaniale przedszkola, oddziały dziecięce szpitali, darmowe posiłki dla ubogich dzieci etc etc które właśnie dzięki większemu vatowi będą powstawać. Czytając dziecku książeczkę do snu (oczywiście kupioną z większym vatem) każdy rodzic spokojnie patrzy jak dziecko zasypia, bez obaw o jego przyszłość w pięknym i wspaniale zarządzanym kraju jakim jest nasza Polska pod wodza naszego wspaniałego premiera Tuska Donalda.

Dlatego właśnie chce wracać!

wiecej o tym dlaczego warto wracad do PL (ewentualnie nie wyjezdzac) tu:
http://polskaresztaswiata.blogspot.com

http://biznes.onet.pl/forum/zeelandia-czeka-na-polakow,0,714636,90755808,czytaj.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Hahahahhaa

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5712 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15591
dzieki leylus mam faze ze znowu bedzie jakis problem tkze zadzwonie zpytam za bilety dalam ponad 400 jade z cala rodzina takze bagaze wozek jest troche tego mam nadzieje ze przejdzie.dziekuje za odpowiedz

NIEZASTAPIONA NIEPOWTARZALNA,CIAGLE SZALONA I ZAWSZE NORMALNA.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kubus_magazynowy: Jak poznać że w sąsiedztwie zamieszkują gwiazdy emigracyjne z Polski C (Podlasie/Świętokrzyskie/Podkarpackie)
1.VW Golf w TDI/ Audi A4 rocznik 92-95 przed domem, często z kierownicą po lewej stronie i na rzeszowskich/lubelskich blachach. Na tylnym siedzeniu zauważyć często można roboczą odblaskową kamizelkę, kask, puste puszki po piwie i paletę po jajkach nierzadko wetkniętą za tylną szybę.
2. Przed domem puste butelki po wódce, kubusiu, stosy makulatury i puszek w niewywożonych koszach na resajkling.
3. Polska flaga w oknie, antena satelitarna Polszietu na elewacji z boku.
4. Przenośny okopcony grill w obskurnym zaśmieconym ogródku, który nierzadko służy mieszkańcom jako toaleta awaryjna i miejsce sobotnich imprez.
5. W domu: walające się w holu buty robocze, prześmierdłe skarpetki, kaski, kamizelki odblaskowe i papierosowy zaduch połączony z potem i smrodem kuminy i zjełczałego tłuszczu z dań na wynos.
6. W kuchni: przepełniony kosz na śmieci, zapuszczona śmierdząca lodówka, stosy brudnych naczyń i sztućców w zlewozmywaku, lepiąca się podłoga. Zamrażarka wypełniona po brzegi słoikami ze starym bigosem, zjełczałymi pierogami własnej roboty, karkówka, nierzadko świńskie tusze.
7. Zachowanie mieszkańców: Częste wrzaski, głośna muzyka-przeważnie disco z pola, do późna w nocy, awantury o to kto pierwszy korzysta z łazienki, libacje w weekendy, częste interwencje policji.
8. Wygląd zewnętrzny mieszkańców: Panowie: obcięte na zero włosy, sportowe obuwie, bojówki względnie dresy-najpopularniejsze marki: Lonsdale, Everlast, Umbro. Nierzadko widoczne braki w uzębieniu. Atrybuty: plecak, puszka piwa, papieros; reklamówka z Lidla/Aldi: Panie: Farbowane (przeważnie na blond) włosy, stąd częste odrosty, przesadnie opalona skórka na solarium, długie tipsy, jaskrawy makijaż, kozaczki (nierzadko białe). Styl ubioru tirówkowo-dyskotekowy, spódniczki mini, skąpe bluzeczki, często ukazujące kolczyk w pępku i rozstępy oraz/lub celulitis, pożółkłe uzębienie. Atrybuty: wielkie torby z Primarku, telefon komórkowy w jednej dłoni, papieros/ butelka coli w drugiej. Nierzadko towarzysząca gromadka dzieci w różnych stopniach trwałego opalenia.
9. Osobliwy język stanowiący słabo nabytą gwarę polskiego z częstymi wtrąceniami z angielskiego, przeważnie nabytego w pracy stąd częste problemy z komunikacją w jakimkolwiek języku, n.p. 'Ty, weź luknij no' 'Zoska, weź zahuweruj karpet' 'O fak, ile kastomersów na florze' 'kastomerka komplejnowała' itp.itd. Źle wymawiane najprostsze angielskie słówka n.p. wedżetejbol, awerejdż, delejt itp.
10. Braki elementarnej kultury n.p. wciskanie się na chama do kolejki, picie alkoholu w miejscach publicznych, głośne rozmowy przez telefon na ulicy w parkach, autobusie, bekanie, pierdzenie. itp.itd.

Kto zna więcej przykładów proszę dopisywać śmiało.

hahahah

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/forum/w-uk-dobry-sasiad-to-podstawa,0,715074,90820907,czytaj.html

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2012-08-27 17:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1659
Mariusz.....ale ty musisz miec fajnych sasiadow. Ja mieszkam w Anglii siodmy rok i jakos to inaczej wyglada. Jesli nie wierzysz zapraszam do siebie.

Only those who will risk going too far, can possibly find how far one can go...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to jest cytat z forum onetu hahahah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5712 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15591
fakt czy nie fakt ale mariusz ma racje ja mam za sciana polke w szpilkach non stop imprezka disco polo ona poubierana jak tania dzi..zero klasy i co sobote nowy chlopk ...polskie dziewczyny

NIEZASTAPIONA NIEPOWTARZALNA,CIAGLE SZALONA I ZAWSZE NORMALNA.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi nie robi większej różnicy skąd ktoś jest, o ile potrafi się zachować

poznałem tu naprawdę fajnych ludzi z Polski, pomocnych, serdecznych, jestem z żoną zaprzyjaźnieni z małżeństwem w wieku naszych rodziców, bardzo serdeczni, pomocni, wpadają na kawę, pośmiejemy się, pogadamy, jest fajnie. znam Polaków w moim wieku, też fajni ludzie, pomocni, serdeczni, i powiem tak, że nie pamiętam żeby mnie Polak w UK wydymał. z tym że mam dar trzymania się z dala od pewnych ludzi/zachowań. z daleka wypatrzę polskiego cfaniaczka, polską osiedlową k****kę, buractwo, cwaniactwo i hamstwo. takie coś ludzie mają w genach chyba, bo może się osiedlowa k****ka ubrać jak zakonnica a i tak widać z kim mam do czynienia, może dresiarz nałożyć garnitur i zapuścić włosy a i tak widać kto to jest. od takich ludzi zawsze trzymałem się z dala

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2012-08-27 20:45:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22423 Napisanych postów 32891 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 403326


Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

jaki sprzęt w UK

Następny temat

BODYPOWER EXPO

WHEY premium