SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] FBW- Full Body Workout by georgu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 938530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 191
Twoja odpowiedz dużo mi rozjaśniła, ale jeżeli moge prosić o przykład to poproszę - to wyeliminuje wszystkie moje (i być może przyszłych innych użytkowników) wątpliwości w metodzie "15-10-5".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 414 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33775
Dla prostego liczenia tylko trening A skok co 5 kg

Max 15 – 100 kg
Max 10 – 115 kg
Max 5 – 130 kg
T1: 15x75 kg, T2: 15x80 kg T3: 15x85 kg, T4: 15x90 kg, T5: 15x95 kg T6: 15x100 kg.
T7: 10x90 kg, T8: 10x95 kg, T9: 10x100 kg, T10: 10x105 kg, T11: 10x110 kg, T12: 10x115 kg...

Analogicznie z piątkami.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem a nie zaciemniłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31
Mam pytanie czy jeśli chciałbym ćwiczyć metoda 15-10-5 to czy może to wyglądać tak jak poniżej ?
Jeśli macie lepsze propozycje to proszę o pomoc.

Przykładowy trening na masę 2 zestawy (3 sesje treningowe w tygodniu) by georgu

Poniedziałek:
A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3x15
Barki:
- Wyciskanie hantli 3x15
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2x15
Plecy:
- Martwy ciąg 2x15
- Podciąganie na drążku 2x15
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2x15
- Uginanie nóg w leżeniu 2x15
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2x15

Środa:
B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3x10
Barki:
- Military press 2x10
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2x10
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2x10
- Unoszenie z opadu 2x10
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2x10
- Uginanie nóg w leżeniu 2x10
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2x10

Piątek:
A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3x5
Barki:
- Wyciskanie hantli 3x5
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2x5
Plecy:
- Martwy ciąg 2x5
- Podciąganie na drążku 2x5
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2x5
- Uginanie nóg w leżeniu 2x5
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2x5


Zmieniony przez - MOBBYN w dniu 2016-05-07 23:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 99
Chciałbym zacząć robić FBW w domu 3 razy w tyg. Posiadam tylko gryf prosty, prostą laweczke, hantle i obciążenia do 42kg. Waga 67, wzrost 176cm. Cel to zdobycie masy. Jak mogę zastąpić ćwiczenia z pierwszej strony (podciaganie na drazku - plecy, prostowanie nóg w siadzie -nogi, prostowanie ramion na wyciągu - triceps, uginanie nóg w lezeniu - nogi, pompki na poreczach - triceps)?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Witam,

Mam pytanie odnosnie sekwencji w jakiejs wykonywac cwiczenia, ilosci powtorzen i serii podczas treningu typu full body workout.

Przykladowy trening z postu georgu:

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

Wg powyzszego planu, zaczynamy od wyciskania hantli na skosie, wykonujemy 3 serie po 12-15 powtorzen, potem przechodzimy do wyciskania hantli, wykonujemy 2 serie po 12-15 powtorzen.. i tak kolejne cwiczenia.

Wg pozwyzszego planu wykonujemy tylko jeden pelny obwod czy mozna zrobic dwa? czy mozna pierwszy obwod traktowac jako rozgrzewkowy a drugi juz z docelowym obciazeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale to nie są obwody tylko trening stacjonarny.

Wykonujesz wszystkie serie wyciskania, po czym dopiero przechodzisz do następnego ćwiczenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8
Czyli caly trening sklada sie tylko z jednego 'obwodu'?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 683
Cześć, mam pytanie odnośnie dodania ćwiczeń do FBW. Ćwiczyłem przez pierwsze 3-4 miesiące (moje początki z siłownią) na maszynach, miesiąc temu zacząłem ćwiczyć tylko na wolnych ciężarach. Na początku oczywiście były problemy ze stabilizacją, bolące/drętwiejące ręce itd, ale teraz już jest ok.

Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu planem:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3x12
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3x12
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie głową do góry 3x12
Barki: Wyciskanie sztangi z za głowy 2x12
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 212
Triceps: Wyciskanie francuskie leżąc 2x12

Chciałbym dodać martwy ciąg oraz zmienić uginanie ramion na modlitewniku na zwykłe stojąc.
Pytanie mam kiedy robić martwy (między którymi ćwiczeniami) i ile serii oraz czy zmienić/dodać coś jeszcze? Może robić sobie na przemian wyciskanie sztangi na skośnej/poziomej?

@edit
do tego robię dwa ćwiczenia na brzuch, jedno na maszynie z obciążeniem 4x12 i drugie unoszenie nóg 4x12.


Zmieniony przez - Michuu93 w dniu 2017-01-24 15:04:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Martwy robiłbym zamiennie z wiosłowaniem,. bo na każdej sesji to może byc zbyt duże obciążenie dla dolnego odcinka pleców.

Wstaw między plecy a nogi wyciskanie na klatkę.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 683
Z tą zmianą to ciężko, bo jak robię przysiady to zajmuję stojak, odejdę na wyciskanie to już będę miał zajęty :/ Ale z tym zamiennym ćwiczeniem martwego i przysiadów też słyszałem i nawet myślałem żeby z tego względu ułożyć podobny plan B.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze pomóżcie !!!

Następny temat

Poczatkujacy, potrzebujacy wsparacia i wzkazowek od ludzi znajcych sie na rzeczy!

WHEY premium