SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Blog] treningowy Artur

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 60943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
ronie220
Rozpiętki bardziej przypominają wycisk, bo przedramie zachowuje prostopadłość wzgledem podłogi. Także ramiona mogą być zgiete ale na dole ruchu mocniej wykonuj ruch po okręgu.

Wyobraż sobie jakbyś chciał, by przedramiona znalazły się pod skosem.


Chyba rozumiem. Ale nagram filmik dla pewności.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
1. Podciaganie 3 x 5
2. Sciaganie na wyciągu 4 x 10-12; 40kg
3. Wioslo hantla jednoracz 4 x 6/8p; 35kg
4. Face pull 4 x 15; 20kg
5. Uginanie hantli siedzac w oparciu o lawke + Uginanie sztangi stojac 4 x 10p; hantle 5kg na szrandze 10kg.


1. Ściąganie zza karku ?
2. Mogę zamienić face pull ? Ciężko u mnie dołożyć ciężaru, bo ślizgam po panelach.
3. '5' Ćwiczenie, to modlitewnik + uginanie ?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
1. Zawsze odradzam ściągania do karku, więc już nawet nie dopisuje jaka wersja.
2. A po co dokładać ciężar ? Rób z przytrzymaniem w szczycie. Cwiczenie jest bardzo dobre i niezastąpione.
3.Nie, zwykłe uginanie siedząc na ławce i z oparciem pleców. Jednak ręce mają zwisać a tułow być pod skosem (łatwka pod kątem 50-60 st ).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
To było w poniedziałek

Push Góra
1. Wyciskanie sztangi 3 x 5 ; 70kg(dokładam)
2. Wyciskanie sztangi na skosie z pauza rampa 4 x 8/10; 40./45/50/55 (Dokładam)
3. Siłowe rozpiętki 3x10; 20kg
3. Wyciskanie hantli siedzac 3 x 5p; 25kg
4. Wyciskanie hantli naprzemienne + wznosy boczne 3 x 10p; 5kg
5. Francuz x 8/10 + california press x max + press x max; 15kg

Trening ok, podoba mi sie W wycikaniu mogę śmiało dokładać. Dzisiaj nogi.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Robiłeś rozpiętki siłowe 20 tkami ? Chyba trochę Cie poniosło

Czujesz tutaj klatke ? I jak wyciskanie z pauzą ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
ronie220
Robiłeś rozpiętki siłowe 20 tkami ? Chyba trochę Cie poniosło

Czujesz tutaj klatke ? I jak wyciskanie z pauzą ?


Robiłem 20, ale chyba nie tak, jak pisałeś, cięzko było mi dać przedramię pod skosem. Zejdę z ciężarem, i nagram filmik bo zapomniałem.

Wyciskanie z pauzą bardzo ok, robię pauże tak 1-2sec wystarczy ?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
To było we środę

1. Przysiad bulgarski 4 x 10; 5kg
2. Przysiad ze sztanga 4 x 10; 35kg
3. Uginanie podudzi 4 x 10/12p; 20kg( z zatrzymanie w górnej fazie, bo ławka mi się odsuwa)
4. Martwy rumunski ze sztanga 4 x 10p; 20kg
5. Wspiecia stojac 4 x 30 + siedzac 4 x 25/30


Siad 35kg ok, plecy ok, więc podbije. Rumuński 20kg o wiele za dużo dla moich pleców, czułem ból.

Dziś plecy

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220108
"Wioslowanie hantlami lezac" ? Możesz podrzucić filmik, bo chyba dam to zamiast ściągana, wolę wolne ciężary.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
spaiter
ronie220
Robiłeś rozpiętki siłowe 20 tkami ? Chyba trochę Cie poniosło

Czujesz tutaj klatke ? I jak wyciskanie z pauzą ?


Robiłem 20, ale chyba nie tak, jak pisałeś, cięzko było mi dać przedramię pod skosem. Zejdę z ciężarem, i nagram filmik bo zapomniałem.

Wyciskanie z pauzą bardzo ok, robię pauże tak 1-2sec wystarczy ?


Ja robie sobie te rozpiętki 15'tkami, więc Panie


1-2s pauzy wystarczy. Chodzi tylko o to, by nie bazować w dużej mierze na stretch reflex i podnosić ciężar z martwego punktu.
Praca klatki jest wówczas większa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
spaiter
"Wioslowanie hantlami lezac" ? Możesz podrzucić filmik, bo chyba dam to zamiast ściągana, wolę wolne ciężary.


W tym jednak wypadku ściąganie na wyciągu spisze się lepiej, bo same najszersze mają większy zakres ruchu.
By dotrzeć do niektórych włókien potrzeba maszyn i są one fajnym uzupełnieniem.

Ale to Twój wybór.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból miesni rak przy kazdym cwiczeniu na klatkę piersiową

Następny temat

Ból bicepsow przy kazdym cwiczeniu na klatkę piersiową

WHEY premium